Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 20. 02. 2012 18:29

Quelqu'un
Místo: Gymnázium F.X.Šaldy
Příspěvky: 58
Reputace:   
 

Snadná úloha (jen já do toho nevidím :-o)

Zdravím

Jen tak z nudy si projíždím základní maturitní úlohy z matematiky a narazil jsem na úlohu, ve které se prostě ztrácím...vůbec netuším, jak tuto triviální úlohu vyřešit... :( Byla by tu dobrá duše, která by mě nasměrovala?? :-) Děkuji za pomoc

Průměrná hmotnost dvou melounů je 2,4kg, průměrná hmotnost jiných tří melounů je 2,8 kg. Průměrná hmotnost všech pěti melounů je:


Jediným pravým světem je svět ideí a náš svět je jen nedokonalým odrazem světa ideálního.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) janca361)

#2 20. 02. 2012 18:37

Oxyd
Příspěvky: 614
Škola: MFF UK, teoretická informatika
Pozice: Student
Reputace:   31 
 

Re: Snadná úloha (jen já do toho nevidím :-o)

Průměrná hmotnost dvou melounů je 2,4 kg – rovnicově zapsáno, $\frac{a + b}{2} = 2.4$. Průměrná hmotnost jiných tří je 2,8 – rovnicí: $\frac{c + d + e}{3} = 2.8$. Chceš vědět, kolik je $\frac{a + b + c + d + e}{5}$.

První postřeh je ten, že a + b + c + d + e je totéž jako (a + b) + (c + d + e). Druhý postřeh je ten, že ze zadání umíš zjistit hodnotu a + b i hodnotu c + d + e.


Mýlím se častěji, než bych chtěl. Pokud vám v mém příspěvku něco nehraje, neváhejte se zeptat.
Jsem stále mlád a je mi příjemnější tykání. :)

Offline

 

#3 20. 02. 2012 18:37

eldest
Příspěvky: 106
Reputace:   
 

Re: Snadná úloha (jen já do toho nevidím :-o)

Podle mého je to následovně


Pokud jsem Vám pomohl vyřešit příklad, dejte prosím palec :)

Offline

 

#4 20. 02. 2012 18:45

Quelqu'un
Místo: Gymnázium F.X.Šaldy
Příspěvky: 58
Reputace:   
 

Re: Snadná úloha (jen já do toho nevidím :-o)

proboha, já byl slepý či co.... Teď se stydím, že jsem student sexty, který měl z matematiky jedničku :D  .... ale děkuju :-)


Jediným pravým světem je svět ideí a náš svět je jen nedokonalým odrazem světa ideálního.

Offline

 

#5 20. 02. 2012 18:46

eldest
Příspěvky: 106
Reputace:   
 

Re: Snadná úloha (jen já do toho nevidím :-o)

↑ Quelqu'un:

Nemáš za co :)


Pokud jsem Vám pomohl vyřešit příklad, dejte prosím palec :)

Offline

 

#6 20. 02. 2012 21:25

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Snadná úloha (jen já do toho nevidím :-o)

↑ Quelqu'un:

Terminologická poznámka: jde o tzv.  vážený průměr  čísel $x = \frac{a+b}{2}$  s váhou 2   a   $y = \frac{c +d + e}{3}$  s váhou 3 , 
který se vypočítá jako 

                                                            $z = \frac{2x + 3y}{2 + 3}$ .

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson