Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 26. 03. 2012 22:47 — Editoval elypsa (26. 03. 2012 23:41)

elypsa
Místo: Stará Boleslav
Příspěvky: 706
Reputace:   40 
 

VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda tady někdo nestuduje na zmíněném oboru na VŠE. Ekonometrie mě docela láká ale bojím se jak to bude s kvalitou a hloubkou výuky.
A úplně stejný dotaz mám na obor Matematické metody v ekonomii. Jak je to s hloubkou matematiky atd :) nerad bych zažíval to co na gymplu, že díky ne příliš velké lásce k matematice od spolužáku, se profesor zařizuje podle většiny a příliš té zajímavé a teprve té pravé matematiky se nevyučuje..

Díky!


Baf!

Offline

 

#2 26. 03. 2012 23:43

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

Na VŠE nechodím, ale toto pozoruji:

Pokud chceš opravdu dělat ekonometrii, jdi na matfyz, obor ekonometrie.

Pokud ti stačí 4 semestry takové lehčí ekonometrie, zvaž IES UK.

---

Jinak co se týče toho přístupu z gymplu - něco takového na VŠ tolik nehrozí. Přednášející zpravidla tolik ohledy nebere, musí to prostě odpřednášet a odzkoušet. Na seminářích to je jiné, ale furt to není že by někdo zdržoval. Každopádně oproti gymplu, tady ti lidé (většinou) šli na tu školu, protože to chtěli studovat.

Offline

 

#3 27. 03. 2012 00:03

elypsa
Místo: Stará Boleslav
Příspěvky: 706
Reputace:   40 
 

Re: VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

IES mám poslaný, ale dělám si zadní vrátka :)
Matfyz mám také poslaný ovšem obor Obecná matematika. Finanční jsem po informacích, že na Mgr. se z tohoto oboru blbě dostává sešel. Tak snad by se i tam případně ekonometrii a obecně finanční matematice dostalo náležitého prostoru. Každopádně díky za názor. Jinak samotný obor ekonometrie jsem bohužel nenašel...

A informace o přístupu profesorů mi udělala radost, byť je to vlastně docela logické. :)


Baf!

Offline

 

#4 27. 03. 2012 00:22

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

Ahoj!

elypsa napsal(a):

Každopádně díky za názor. Jinak samotný obor ekonometrie jsem bohužel nenašel...

Ekonometria je magisterský odbor. Viď http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/m1b371.htm


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#5 28. 03. 2012 19:55 — Editoval elypsa (28. 03. 2012 19:55)

elypsa
Místo: Stará Boleslav
Příspěvky: 706
Reputace:   40 
 

Re: VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

↑ pizet:
Díky!:) to by se mi hodně líbilo :)

Mohl bych se přeptat lidí z mff jak je zde tvrdé programování(obor obecná matematika)? S čím se počítá, že by měl člověk vědět? Asi se základy HTML a CSS příliš neuspěji..


Baf!

Offline

 

#6 28. 03. 2012 20:00

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

↑ elypsa: počítá se akorát se středoškolskýma počtama, programování se dělá úplně od píky (i když samozřejmě ti, co nějakou zkušenost s programováním mají, jsou ve výhodě)

Offline

 

#7 29. 03. 2012 00:51 — Editoval pizet (29. 03. 2012 00:51)

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: VŠE Statistika ekonometrie a obor Matematické metody v ekonomii

↑ elypsa:

Asi se základy HTML a CSS příliš neuspěji..

To ti je vlastne úplne na nič. To programovanie je hlavne o algoritmoch.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson