Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 01. 2009 20:44

Nattramet
Místo: HK
Příspěvky: 73
Pozice: RD
Reputace:   
 

Sedm Závodníků

Ahoj, při procvičování OSP jsem narazila na následující úlohu:
7 závodníků- A, B, C, D, E, F, G, H se zúčastnilo závodu. Všichcni doběhli do cíle. Platí následující:
-Erik doběhl před Bořivojem, který doběhl před Filipem
-D doběhl před G a mezi nimi nikdo nebyl
-A doběhl 3.
-C nebyl ve výsledkové listině vedle Erika
-F nebyl posledníj
-A a F nebyli v listině vedle sebe

.... Došla jsem k těmto možnostem umístění:

E, B, A, C, F, D, G
D, G, A, E, B, F, C
E, B, A, D, G, F, C
D, G, A, E, B, F, C

Jenomže jeden z uvedencýh výsledků zřejmě není správně, ať to procházím, jak chci, podle mě splňují podmínky všechyn 4 možnosti ... Jenožme, odpověď na otázku- V kolika různých seřazeních mohli doběhnout, je 3 ... Objasníte mi prosím, která možnost není správně a proč? Děkuji :)


Čísla ovládají vesmír (Pythagoras)

Offline

 

#2 13. 01. 2009 20:49

Lucas456
Příspěvky: 105
Reputace:   
 

Re: Sedm Závodníků

To je ten verbální oddíl ne?

Offline

 

#3 13. 01. 2009 20:57

Nattramet
Místo: HK
Příspěvky: 73
Pozice: RD
Reputace:   
 

Re: Sedm Závodníků

↑ Lucas456: Analytické myšlení konkrétně ... Do teď bych řekla prostě logika ... Máš nějaký návrh? .. Zrovna tendle typ mám docela ráda, stěmi pořadími, ale teď nevím ....

Také jsem se tu setkala s úlohou , podle mého nesmyslnou- jednalo se o pár dívek a měla jsem zjistit, podle pár fatků, která co studuje a kterrému sportu se věnouje ... vůbec mi to nevycházelo, až jsem zjistila dle výsledků, že chyták je v tomdle- bylo uvedeno, že se házenkářka nesnáší se studentkou AJ .... dále, že katka chodí na oběd s právničou a házenkářkou .... v čem je vtip? na koncen prý katka je anglinářka- takže celou dobu jsem to řešila s tím, že anglinářka, když se nesnáší s házenkářkou, tak s ní přeci nebude chodit na oběd, no ne? to si myslim, že je jako nesmysl :)


Čísla ovládají vesmír (Pythagoras)

Offline

 

#4 13. 01. 2009 21:15

Alivendes
Příspěvky: 1845
Reputace:   58 
 

Re: Sedm Závodníků

nevim kde si sebrala tenhle priklad ale proste spoustu tehle veci na netu nedavaj smysl atd takze raci res priklady pouze z overenejch zdroju...


Volané číslo je imaginární. Otočte prosím telefon o 90 stupňů a zkuste to znovu.

Offline

 

#5 13. 01. 2009 21:17

Nattramet
Místo: HK
Příspěvky: 73
Pozice: RD
Reputace:   
 

Re: Sedm Závodníků

mam ho z knizky z testu vseobecnych znalosti, normalne z obchodu za 200 kč (safra, nemám ráda scia a podobně, je to jen o komerci) ....
tak už někoho něco napadlo? :)))


Čísla ovládají vesmír (Pythagoras)

Offline

 

#6 13. 01. 2009 21:22

Lucas456
Příspěvky: 105
Reputace:   
 

Re: Sedm Závodníků

Nattramet napsal(a):

mam ho z knizky z testu vseobecnych znalosti, normalne z obchodu za 200 kč (safra, nemám ráda scia a podobně, je to jen o komerci) ....
tak už někoho něco napadlo? :)))

I když to budeš řešit u Scia, tak máš asi jednu minutu na odpověď a tyhle věci nad něma dlouho přemýšlet=ztráta času, nebo si tyhle úlohy děláš jen tak,ne jako přípravu k přijmačkam?

Offline

 

#7 13. 01. 2009 21:26

Nattramet
Místo: HK
Příspěvky: 73
Pozice: RD
Reputace:   
 

Re: Sedm Závodníků

hlavně na přípravu k příjmačkám, ale jde spíš o to, abych procvičila mozek, než se naučila řešit tento typ úloh (logika); ty logické se moc nedají počítat, vzhledem k nedostatku času, ale todle je zrovna ta lehká, co je hotová za 3,4 minutky ... a stihnout se to samozřejmě nedá celé, ty sica, je to schválně, aby to lidi nestihli, aby pak mohli vybírat ty nejlepší z nejlepších, jak říkají .... no a tady tou domácí přípravou se tak trochu naučím lépe přemýšlet a nazakrní mi mozek :) teda myslím, že je to prospěšné ....
v každém případě, už někdo přišel na to, c čem je chyba?? :D


Čísla ovládají vesmír (Pythagoras)

Offline

 

#8 13. 01. 2009 21:28

ruamaixanh
Místo: Tachov
Příspěvky: 100
Reputace:   11 
 

Re: Sedm Závodníků

myslím že u 1.úlohy máš 2.možnost jako tu 4.

Offline

 

#9 13. 01. 2009 21:28

Alivendes
Příspěvky: 1845
Reputace:   58 
 

Re: Sedm Závodníků

právě...i v učebnicích ze školy dělaj občas chyby :D:D....nwm ja tyhle typy prikladu nemam rad tkze neresim...sry:)


Volané číslo je imaginární. Otočte prosím telefon o 90 stupňů a zkuste to znovu.

Offline

 

#10 14. 01. 2009 14:26 — Editoval Nattramet (14. 01. 2009 15:16)

Nattramet
Místo: HK
Příspěvky: 73
Pozice: RD
Reputace:   
 

Re: Sedm Závodníků

↑ ruamaixanh:

tak to uz je ale moc .... Cervenam se az na zadku ... delam blbe chyby, ale az tak blbe.... hlavne, ze jsem to nekolikrat cetla dokola a koukala na to, ktere z nich muze byt blbe .... to ty zkousky dopadnou skvele ...


Čísla ovládají vesmír (Pythagoras)

Offline

 

#11 14. 01. 2009 18:43

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Sedm Závodníků

↑ Nattramet:
Scio je strašná firma, ale ty testy se stíhají v pohodě. Mají tam zadání podobného zaměření, ale z takové úlohy máš třeba 5 úloh, tykající se všechny jednoho diagramu, takže časově v pohodě.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson