Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 05. 06. 2013 06:16

BTomas
Zelenáč
Příspěvky: 3
Reputace:   
 

problem s ucenim

Dobrý den. Volám sa Tomáš a chcem Vás požiadať o radu. Viete, mám taký problém, idem študovať matematiku na VŠ, prave som zmaturoval no a mojim problémom je, že sa neviem systematicky učiť, pretože keď som bol na základnej škole, tak som sa nepotreboval učiť až do nejakeho piateho ročníku, pretože moje IQ je 141 a keď už prišli ťahšie veci, kde bolo potrebné venovať tomu aj nejaku pozornosť a učiť sa doma, tak som mal handicap. A tak ma napadlo, že možno mate niekto podobny problem ako ja, keďže je to tu matematicke forum a su tu predpokladam matematici.Neviem, možno je to otázka skôr pre psychologa, každopádne budem Vám vdačny ak mi napišete svoj nazor a postoj na vec.

Offline

 

#2 05. 06. 2013 10:20

Andrejka3
Moderátor
Příspěvky: 1994
Škola: PŘF UP Olomouc (2015)
Reputace:   119 
 

Re: problem s ucenim

↑ BTomas:
Ahoj,
znám pár lidí, kteří si zvykli neučit se během základní a střední a pak měli problémy na vysoké.
Podle mě je opravdu nejlepjší zajít k psychologovi. Takhle, když Tě neznám, těžko něco radit. Je ale dobře, že to řešíš předem.


What does a drowning number theorist say?
'log log log log ...'

Offline

 

#3 05. 06. 2013 10:23

rleg
Místo: Ostrava
Příspěvky: 920
Škola: VŠB FMMI (10-16, Ing.)
Reputace:   46 
 

Re: problem s ucenim

↑ BTomas:
Ahoj
mám podobný problém, taky se neumím učit a jsem roztěkaný. Osvědčilo se mi se chvilku učit a chvilku dělat něco jiného, ideálně rutinního. Něco, při čem nemusíš moc myslet.


Radim, tedy jsem.

Dobrá rada je drahá, ta moje je zdarma.

Offline

 

#4 05. 06. 2013 10:50

Formol
Místo: Praha
Příspěvky: 782
Pozice: krotitel mikroskopů (UHIEM 1. LF UK)
Reputace:   42 
 

Re: problem s ucenim

↑ BTomas:
Své IQ neznám, ale na ZŠ ani SŠ jsem se systematicky neučil. Na VŠ jsem měl jen lehce horší rozjezd, protože mám vystudovaný obor, kde je základem vyloženě učením seznamů, ale nakonec to šlo - prostě proto, že mě problematika zajímala a učebnice jsem si procháze "ze zájmu". Pokud tě matematika skutečně baví, tak zjistíš, že věcí, na které se musíš systematicky a nuceně učit, není zase až takové kvantum, abys to tu a tam nepřekousl. Zbytek pro tebe bude spíše zábavou než povinností. Nejdůležitější je "žít oborem" a zajímavější/těžší věci mít s kým probrat.
(tedy vycházím z předpokladu, že netrpíš vážnější poruchou soustředění, pak by skutečně byla na místě konzultace s psychologem)


Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Offline

 

#5 05. 06. 2013 11:20

BTomas
Zelenáč
Příspěvky: 3
Reputace:   
 

Re: problem s ucenim

Netrpim poruchou sústredenia. Môj problém je skôr v tom, že nemam vyvinuty zmysel pre povinnosť a keď je treba otvoriť si knižku a učiť sa, tak radšej uprednostnim zábavu. Skrátka som lajdák, čo ma teda štve, že sa neviem dokopať k tomu, aby som sa učil. Na základnej škole mi všetko išlo až zhruba po ten piaty ročník, potom som začal nosiť horšie známky, pretože som nemal vo zvyku učiť sa doma. V istom zmysle sa možno da hovoriť aj o poruche, mal som si totiž vybudovať vzťah k učeniu na začiatku.
  V poslednej dobe som sa začal zameriavať na tento problem, snažím sa naučiť učiť sa a niekedy sa mi podari dokopať sa k tomu, prečítam si nejaku literatúru, ale potom sa mi znova nechce.

Offline

 

#6 05. 06. 2013 11:45

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: problem s ucenim

↑ BTomas:
Tak to ale není žádná porucha nebo neschopnost se učit, ale prachobyčejná lenost, a potýká se s tím každý.

Offline

 

#7 05. 06. 2013 11:51

BTomas
Zelenáč
Příspěvky: 3
Reputace:   
 

Re: problem s ucenim

Vlastne ano, veľa ľudí má rovnaký problém, otazkou ostáva ako to riešiť.

Offline

 

#8 05. 06. 2013 11:57

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: problem s ucenim

Taky se hlásím k lenosti. ZŠ, SŠ a i teď na VŠ. Učit se den před zkouškou stále zabírá :o)

Offline

 

#9 05. 06. 2013 13:46

JohnPeca18
Příspěvky: 651
Škola: MFF UK
Pozice: Absolvent 2014
Reputace:   81 
 

Re: problem s ucenim

Muzes skusit si vic zorganizovat zivot, koupit si diar a zavest si v nem cas, kdy se budes ucit. Proste, ze zitra se budu ucit od 9 do 11 a hotovo. Ja to ted teda zkousim, delat si tydenni plan, ale zatim mi to tolik nejde, ale verim ze to je spravna cesta :). Moje zkusenost je, ze idealni uceni v kuse jsou 2 hodiny a pak si potrebuju dat prestavku. Taky pomaha, pokud mam vytistene materialy, tak jdu do studovny se ucit, kde me nerozptyluje Internet ani nic takoveho a i kdyz na cas prestanu se ucit, tak po chvili zase začnu. A taky je příjemnejši se učit, pokud to ješte nehoří. . ., tehdy si muzu dovolit se zalibenim studovat a kreslit si dukazy, zatim co den pred zkouskou to jednoduse musis nejak narvat do hlavy a je to vic stresujici.

Offline

 

#10 11. 10. 2014 19:34

pamet
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: problem s ucenim

Rady jak se učit snadněji jsou na www.pametauceni.cz

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson