Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 21. 07. 2013 00:19

basttien
Příspěvky: 37
Škola: UK - katedra sociální geografe a reg. rozvoje
Pozice: student
Reputace:   
 

Panelová regrese v programu SPSS

Dobrý den,

prosím, měl bych dotaz ohledně panelové regrese a její vytvoření v programu SPSS. Nevím, zda někdo zde umí pracovat v programu SPSS, já (doufám) ano, bohužel panelovou regresi jsem nikdy v programu nedělal. S čím si nevím rady je to, jak by měly vložená data v SPSS vypadat. Chci postupně posoudit vliv obecné rozmanitosti a příbuzné a nepříbuzné rozmanitosti na indikátory ekonomického růstu regionu. Indikátory ekonomického růstu jsou: růst průměrné mzdy, růst zaměstnanosti, růst nezaměstnanosti, růst počtu patentů a růst HDP/osobu. Tyto indikátory budou tedy v regresní analýze závislé proměnné. Nezávisle proměnné budou hodnoty obecné rozmanitosti a příbuzné a nepříbuzné rozmanitosti. Mám data za 14 krajů Česka v období od roku 2004 do roku 2009. Chtěl bych se prosím zeptat, zda-li by mi mohl někdo poradit, jak by měla vypadat struktura vložených dat. Nejsem si jistý, jestli tímto způsobem dokáži přesně vysvětlit podstatu problému, ale doufám, že jste mě alespon trochu pochopili. Zde je ukázka výstupu panelové regrese v SPSS.


http://forum.matweb.cz/upload3/img/2013-07/58694_panelov%25C3%25A1%2Bregrese.png


Děkuji Vám za cohotu

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson