Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 25. 11. 2013 23:40

TerezaG
Příspěvky: 316
Škola: ČVUT
Reputace:   
 

Lokální minimum/maximum funkce

Zdravím, potřebovala bych na konkrétním příkladu vysvětlit kdy existuje a kdy neexistuje lokální extrém..
Je dána funkce, máme určit monotonnost a extrémy ... $f(x)=\frac{x^2-3x+2}{(x+1)^2}$ Vyšlo mi, že funkce je klesající v intervalu $(-1;7/5)$ a rostoucí v intervalu $(-\infty ;-1) \cup (7/5;\infty )$ ve výsledku je ale, že funkce má lokální extrém pouze v bodě $\frac{7}{5}$ a to lokální minimum, jak na to vlastně příjdu a proč se nezajímám o bod $-1$


Moc děkuji :)

Offline

 

#2 26. 11. 2013 00:03

Oxyd
Příspěvky: 614
Škola: MFF UK, teoretická informatika
Pozice: Student
Reputace:   31 
 

Re: Lokální minimum/maximum funkce

V -1 ta funkce vůbec není definovaná, takže tam těžko bude mít extrém.

Víš, jak souvisí extrémy s derivacemi? Zderivovala jsi tu funkci? Jak ti ta derivace vyšla? Nebo vyšetřujete průběh funkce nějak jinak než přes derivace?


Mýlím se častěji, než bych chtěl. Pokud vám v mém příspěvku něco nehraje, neváhejte se zeptat.
Jsem stále mlád a je mi příjemnější tykání. :)

Offline

 

#3 26. 11. 2013 00:05

vanok
Příspěvky: 14454
Reputace:   741 
 

Re: Lokální minimum/maximum funkce

Ahoj ↑ TerezaG:,
Napis podrobne tvoju pracu. 
Bod -1, nie je zaujimavy co sa tyka extrema, lebo nie je v obore definicie tvojej funkcie.
Pozor:$(-\infty ;-1) \cup (7/5;\infty )$Nie je interval, ale zlucenie dvoch intervalov.


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson