Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 11. 04. 2014 21:15

cryogenic
Příspěvky: 146
Škola: cuni
Pozice: student
Reputace:   10 
 

mathematica - parcialni derivace - urceni hodnoty

Dobrý večer, nedávno jsem zjistil, že přez školu školu jde získat licenci na mathematicu, tak se s ní snažím učit pracovat, zatím jsem se zasekl na jednom menším problému, který v dokumentaci nemůžu najít(nevím, pod jakým pojmeme přesně hledat). Mám nějakou funkci např. a chtěl bych třeba zjistit Umím tu derivaci vypočítat obecně jako D[x^2 + y^2, x], ale co když chci, aby mi to spočítalo přímo v tom bodě?

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) cryogenic)

#2 14. 04. 2014 14:13

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: mathematica - parcialni derivace - urceni hodnoty

Zdravím,

pokud jsi dosud problém nevyřešil, zkus se poptat v tématu majitelů krabic - snad ještě někdo i po těch letech odebírá novinky mailem (případně funguji odkazy).

Zkoušela jsem zadat něco v takovém smyslu, přímo v manuálu snad mi nic nenašlo (ale nebyla jsem dost vytrvalá). Jinak pokud si vzpomínám, v počátku WA vypisoval i kód pro Mathematicu (a snad i tom píše). Ale teď ve WA kód nevidím. Tak zda někdo z kolegů nemá lepší přehled. Děkuji za upřesnění.

Offline

 

#3 14. 04. 2014 15:49 — Editoval cryogenic (14. 04. 2014 15:49)

cryogenic
Příspěvky: 146
Škola: cuni
Pozice: student
Reputace:   10 
 

Re: mathematica - parcialni derivace - urceni hodnoty

↑ jelena:
Děkuji, odkaz pomohl, stačilo zadefinovat funkci např. a pak nechat mathematicu spočítat hodnotu v nějakém bodě

Offline

 

#4 14. 04. 2014 21:27

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: mathematica - parcialni derivace - urceni hodnoty

↑ cryogenic:

děkuji za zprávu, předpokládala jsem, že to bude použitelné, ale nemám na čem zkoušet.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson