Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 09. 06. 2014 22:07 — Editoval patkos (09. 06. 2014 22:11)

patkos
Zelenáč
Příspěvky: 1
Pozice: IT admin
Reputace:   
 

Magneticke pole v praxi (merania) a prepocet z inych velicin

Dobry den,
banalna vec, no Matika a Fyzika som uplna tlama, tak ma prosim berte s rezervou :).
Chcel som zmerat skodlivost magnetickeho pola na mojom pozemku na zaklade infa o elektrosmogu z el. vedenia:
http://www.voxo.eu/elektrosmog/vysoke-n … 5YFp_l_t1Y

tak som pozical zo stranky Gauss meter a hor sa do toho:
http://pristroje.sk/item/gaussmeter-ten … keho-pola/

az na pozemku som zistil, ze to na mna rozprava "zlym" jazykom a ziaden "G"(asi by to bolo mG) alebo "T" (nT) z toho neviem dostat :)

Tieto "veci" mi to nameralo (ak som dobre cital manual zariadenia, jedna sa o maximalne namerane hodnoty):

50m od  vedenia: 330 mV/m, 900 $\mu $A/m, 206 $\mu $W/m2
30m: 970mV/m, 2,58mA/m, 1522 $\mu $W/m2
20m: 1250mV/m, 3,319 mA/m, 2,51mW/m2
10m to bolo porovnatelne s 20m a sranda bola, ze pod vodicom priamo to kleslo (alebo som omylom pozeral na priebezne hodnoty.)

ako som povedal, som z toho tlama :(


pre zaujimavost (meral som to cca 30sec.):
wifina dava 0,5m vzdialenosti:
4,756 V/m, 12,61 mA/m, 42 mW/m2
tesna blizkost wifi (cca 5cm):
5,946 V/m, 15,77mA/m, 55mW/m2

da sa nieco z tychto velicin preniest do mne zrozumitelneho jazyka (teda nanoT)?

Mozno existuje "kalkulator" niekde na nete, ale chcem si byt isty, ze hovorim o magnetickom poly a jeho velicine (neviem co vsetko sa da v Teslach vyjadrit )

Dakujem pekne!

S pozdravom
Patrik

ps: ak sa da, tak dnes nech zajtra ked budem vracat zariadenie, preberem (mozno nechcene) "zavadzanie" na stranke a pripadne nahradu/opravu  na stranke :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson