Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 20. 09. 2014 07:53 — Editoval areforever (20. 09. 2014 07:55)

areforever
Zelenáč
Příspěvky: 1
Reputace:   
 

projektivne variety - problem

Zdravim,

bol by som velmi vdacny, keby mi niekto pomohol s nasledujucou ulohou - viem, ze toto forum nesluzi na pisanie kompletnych rieseni cudzim ludom, ale som fakt v zufalej situacii a potrebujem tuto ulohu co najskor odovzdat, a naozaj nie je momentalne v mojich casovych moznostiach sa do nej podrobne ponorit. Takze keby mi niekto vysvetlil ako sa to riesi, prip. mi napisal strucne riesenie, bol by som megavdacny. Uloha znie takto:

$J = (X^{2} + XY + YZ) \subseteq \mathbb{C} [X,Y,Z]$ a $I = (x^2 + xy + y) \subseteq \mathbb{C} [x,y]$. Dokazte, ze $J = I^{*}$, rozhodnite, ci je $V_{p}(J)$ projektivnou varietou projektivneho priestoru $\mathbb{P}^{2}(\mathbb{C})$ a popiste $V_{p}(J) \cap {U_3}$ a $V_{p}(J) \cap H_{\infty}$

obycajnu algebraicku geometriu celkom ovladam, ale projektivnu naozaj nie, takze dakujem za akukolvek pomoc.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson