Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 17. 05. 2015 14:54

malarad
Příspěvky: 490
Reputace:   
 

Je těžší naučit se středoškolskou nebo vysokoškolskou matematiku?

Ahoj, jde mi o to, jak velký je "skok" mezi matematikou základní školy a střední školy a jak velký je "skok" mezi středoškolskou matematikou a vysokoškolskou.

Je mi jasné, že záleží o jaké školy jakého zaměření se jedná. Vím, že je to relativní.
Je matematika na Vysoké škole, například stroního zaměření tak těžká pro člověka, co umí dobře kompletně středoškolskou matematiku?

Offline

 

#2 17. 05. 2015 17:04 — Editoval O.o (17. 05. 2015 17:06)

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Je těžší naučit se středoškolskou nebo vysokoškolskou matematiku?

↑ malarad:

Ahoj,

to je takovy zvlastni dotaz :-).

Kdyz byse sel na vysokou studovat matematiku (napriklad na matfyz), tak ten rozdil si muzes predstavit asi jako, kdyby student gymnazia sel studovat elektrotechniku na cvut (nema tuseni o co jde, ale naucit se to na cvutu vklidu bezproblemu muze). Matematika jako disciplina/obor je na neco uplne jineho nez pocty na zakladni/stredni skole.

Mne prijde zakladni a stredni skola v zasade stejna (matematika), tak bych ani nerekl, ze by tam byl nejaky dramaticky skok ;-).

Pokud pujdes studovat na vysokou skolu ne matematiku/matematicky obor, tak se ucis (prakticky) to same co na stredni (pokud si nezvolis rozsirenejsi studium) - alespon tak to bylo u mne pri prvnim studiu, takze skok ze stredni na vysokou take neni nic dramatickeho.

Mejte se a hodne stesti ;-).

EDIT k strojnimu zamareni:
Pokud by takovy clovek sel na CVUT (strojarina), tak podle mne nemuze mit zadny problem, co se tyce povinne matematiky na vsech oborech (vyjma matematicky zamarenych), tak je to to same co na stredni (v zasade).

Offline

 

#3 17. 05. 2015 17:14

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6214
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Je těžší naučit se středoškolskou nebo vysokoškolskou matematiku?

Odpoved v PM.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson