Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 01. 2016 21:55

leila
Zelenáč
Příspěvky: 3
Reputace:   
 

výpočet koncentrace roztoku- ph

Dobrý den, ze školy už jsem nějaký ten pátek a tak tu mám, pro mně poněkud složitou úlohu,kterou nejsem schopná vypočítat. Byl by prosím někdo ochoten mi pomoci? Moc děkuji :)   

Zadání zní takto: Kolik gramů 95% roztoku CH3COOH ro=1,06 g/cm3 je třeba přidat do 3l roztoku CH3COOH s pH 4,0 aby se hodnota pH snížila na 3,5 (k=1,75x10^-4)

Offline

 

#2 05. 01. 2016 15:02

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: výpočet koncentrace roztoku- ph

Zdravím,

z údaje pH pro nový roztok a ze zadané konstanty najdeš molární koncentraci nového roztoku - vzorce pro pH slabé kyseliny. Stejným způsobem najdeš molární koncentraci roztoku s pH=4. Roztok se zadáním 95% přepočteš na jeho molární koncentraci (předpokládáš např. 1 litr roztoku). Tak budeš mít u všech roztoků molární koncentrace.

Podle směšovací rovnice pro molární koncentrace najdeš požadovaný objem prvního roztoku.  V 2. úvodním tématu sekce je výběr sbírek úloh, na roztoky zkus, prosím, prohledat. Stačí tak na úvod? Děkuji.

Offline

 

#3 05. 01. 2016 22:27

leila
Zelenáč
Příspěvky: 3
Reputace:   
 

Re: výpočet koncentrace roztoku- ph

↑ jelena: Dobře, podívám se na to :) Díky moc :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson