Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.
Nástěnka
❗22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
❗04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
❗23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.
Nejste přihlášen(a). Přihlásit
Stránky: 1
Zdravím,
jen tak ze zvědavosti jsem koukal na příklady uvedené v českém návodě a všiml jsem si, že úplně poslední interpretuje WA jinak.
78% je rovno 234, kolik je 100%?
78% is 234, how much is 100%
http://www.wolframalpha.com/input/?i=78 … +is+100%25
Výsledek to vyhodí , což je 78% z 234, možná to dřív fungovalo, ale WA třeba změnil nějaký algoritmu a zpracuje to chybně.
To jen tak pro zajímavost. :-)
Offline
Zdravím,
myslí se nejspíš tento návod - odkaz z MatWiki. To je otázka, zda to již při napsání bylo zvalidováno :-) Počkáme na vyjádření autora českého návodu, děkuji za upozornění.
Offline
Ano to myslím, děkuji za uvedení odkazu, nějak sem ho zapomněl uvést. :-) Odkaz je i odkazován při zakládání tématu: Potřebujete-li pouze zkontrolovat výsledek, použijte online nástroj Wolfram|Alpha + český návod.
Offline
↑ Prochycz:
:-) děkuji, velmi těší. že to doporučení o kontrole také někdo i čte. Vážený autor českého návodu se pro podobné potíže dostatečně pojistil (neb je také autorem Mech. matematiky) a snad nám natočí i působivé video o výpočtu procent.
Offline
Pekny den, dekuji za pripomenuti. Ten odkaz fungoval spravne tak mozna pred rokem. Opravdu to tenkrat fungovalo :) Ze to prestalo fungovat jsem zjistil, kdyz jsem naspsal do jakehosi lesnickeho casopisu, kde jsme museli povinne prispet a ja jsem tam napsal par radek o Wolframu Alpha. Pak mi bylo lito, ze jsem mozna nebohe lesniky zmatl. Ale tak to bohuzel chodi, na zadnou online sluzbu, ani WA ani MAW se nemuzeme spolehat. V tom clanku je myslim i screenshot, ze tenkrat to bylo v poradku.
Prozatim jsem to smazal z navodu. Uz jsem se hodnekrat snazil najit alternativni syntaxi prikazu, ktera by fungovala ve stavajici verzi WA, ale nepovedlo se. Pak jsem to pustil z hlavy, myslel jsem ze navody nikdo necte :)
PS: Dekuji za duveru v Mechanickou matematiku. Na rade jsou poloautomaty a plnoautomaty Mercedes Euklid bez pameti ci s pameti a Cellatron R43SM. Priklady na procenta se daji pekne pouzit treba u toho posledniho, zalezi na tom, jestli pujdu od nejnovejsich stroju ke starsim nebo naopak.
Offline
Zdravím,
Opravdu to tenkrat fungovalo :)
:-) přesně to povídal náš pan programátor, který od pátku do včerejška mimo jiné hledal jednu chybu v kódu, který určitě neměnil a který běží u více uživatelů. Našel, naštěstí - ovšem teď máme kód jiný, než u více uživatelů (o celou 1 řádku o snad 5 znacích).
Prozatim jsem to smazal z navodu. Uz jsem se hodnekrat snazil najit alternativni syntaxi prikazu, ktera by fungovala ve stavajici verzi WA, ale nepovedlo se.
tvrdí se, že správně položený dotaz již obsahuje 2/3 odpovědí. Jiná možnost, než vlastní boj s dotazem, je se poptat u podpory WA, předpokládala bych odpověď, že "naše problémy by chtěli mít také" :-)
myslel jsem ze navody nikdo necte :)
čte, ale zrovna v místech, kde je nějaký překlep, nebo podle návodu to nejde.
PS: Dekuji za duveru v Mechanickou matematiku. Na rade jsou poloautomaty a plnoautomaty Mercedes Euklid bez pameti ci s pameti a Cellatron R43SM
:-) mohla bych mít prosbu o zfilmování? U bratrů Strugackých je totiž kniha "Pondělí začíná v sobotu", kde je mercedes dostatečně využíván a to zejména v Příběhu 2, kapitola 2 a to v oddělení absolutního poznání, kde na mercedesech usilovně dělili nulu nulou (v odkazu v pdf je to str. 57-58 (od slov "В помещениях отдела Абсолютного знания..."). Český překlad jsem četla, bohužel není to úplně ono, ale pro představu by mohlo stačit (Mercedesy u Strugackých je i jinak v oblibě). Tak zda bych mohla vidět, co Mercedes při takovém výpočtu udělá :-) Děkuji, nijak nehoří.
Offline
↑ jelena:
Pekny den, deleni nulou ve videich casem ukazu, ale k mani na webu to je uz ted u jineho autora: https://www.youtube.com/watch?v=Z8TKz4ODKDc
Ve videu je Cellatron, coz je jenom mirne modernizovana veze kalkulacky Mercedes Euklid 21. Deleni nulou je na konci videa. Deleni spociva v opakovanem odecitani dokud se nedostaneme pod nulu, potom posun o rad a opakovane pricitani, dokud se nedostaneme nad nulu. Tim mame vypocteny dve cifry podilu a vse se opakuje jeste dvakrat nebo trikrat, podle poctu mist na kalkulatoru.
Pri deleni nulou se odecita nula tak dlouho dokud se nedostaneme do zapornych cisel. Odecitani se v techto kalkulackach prevadi na scitani a konkretne v pripade nuly to funguje tak, ze se prictou na vsecho pozicich devitky a potom na konci jeste jednicka. Proto se pri deleni nulou rychle toci cifry ve vysledkovem registru. Jinak se pochopitelne nic nedeje, protoze odecitanim nuly se z kladnych do zapornych cisel nedostaneme nikdy.
Dekuji za tip na cteni. Ja jsem od techto autoru videl spise vesmirnou sci-fi a ta mne neoslovila, mam radeji pribehy, ktere se odehravaji okolo nas, treba jako byli Mimozemstane v Guslaru. Ale sahnu teda po ceskem prekladu, i kdyz se dle referenci na databazeknih.cz az tak moc nepovedl ...
Offline
Offline
Stránky: 1