Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 25. 01. 2016 10:03

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Ktora VS v CR??

Ahojte.

Rozhodujem sa nad studiom Informatiky na FI MUNI, FIT VUT v Brne, alebo CVUT FIT/FEL v Prahe.
Neviem sa ale rozhodnut, ci sa vydat cestou teoretickejsieho pristupu na MUNI, alebo praktickejsieho na technikach. Co sa tyka mna, s matematikou som nikdy nemal problem. Takisto nemam problem s teoretickejsim pristupom, podstatne je, aby ma na skole viedli k tomu, aby som bol pouzitelny do praxe a aby som vedel (v pripade teoreticky zameranej skoly) teoreticke poznatky vedel aplikovat do praxe-

Prijimam akekolvek nazory a som otvoreny diskusii... Ď


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#2 25. 01. 2016 13:04

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Ktora VS v CR??

S uplatněním po absolvování FI nemusíš mít strach. :-) Jen bych tě chtěl upozornit, že vysokoškolský přístup k matematice je poněkud jiný, než ten středoškolský.

Pokud uvažuješ o Praze, tak by podle mě stálo za zvážení i MFF UK.

Osobně bych preferoval MFF UK a na druhém místě FI MUNI.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#3 25. 01. 2016 13:10

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ byk7:

Ano je mi jasne, ze vysokoskolsky pristup k matematike je uplne iny. :)

Uvazujem o Prahe, ale neviem, ci MFF nebude az prilis hard pre mna. Ty studujes MUNI? Chcel by som, aby som po vystudovani bol ako prakticky, tak aj teoreticky na tom tak, aby som vedel riesit otvorene problemy s praxe.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#4 25. 01. 2016 13:21

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ mukel: Ano, jsem na MUNI, ale ne na informatice (ikdyž i tam mám část výuky). Tady je poměrně dost velká volnost ve výběru předmětů a nabídka taky není malá. Pokud budeš mít například pocit, že máš málo praktické výuky, není problém si dát "čistě programovací" předměty. Stejně tak s teorií.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#5 25. 01. 2016 13:24

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

byk7 napsal(a):

↑ mukel: Ano, jsem na MUNI, ale ne na informatice (ikdyž i tam mám část výuky). Tady je poměrně dost velká volnost ve výběru předmětů a nabídka taky není malá. Pokud budeš mít například pocit, že máš málo praktické výuky, není problém si dát "čistě programovací" předměty. Stejně tak s teorií.

Na matematike?? Pozeral som sa aj na PF na MUNI na program Matematika so zameranim na informatiku, alebo tak nejak sa to vol. Takisto som uvazoval nad matematickym inzinierstvom na VUT...


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#6 25. 01. 2016 13:31

misaH
Příspěvky: 13430
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ mukel:

Veď píšeš, že chceš ísť na informatiku, či nie?

Offline

 

#7 25. 01. 2016 13:32

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

misaH napsal(a):

↑ mukel:

Veď píšeš, že chceš ísť na informatiku, či nie?

Ano pisem, ale rozmyslal som aj nad vyssie uvedenym...


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#8 25. 01. 2016 13:50 — Editoval Fonzik (25. 01. 2016 15:57)

Fonzik
Příspěvky: 72
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

Zdravim, taky se letos rozhoduji. Akorat chci jit Vic matematicke smerem. Nevim jestli Matfyz Obecna matematika nebo Muni Obecna matematika ( nebo modelovani). Myslite, ze je velky rozdil
mezi obecnou matematikou na Matfyzu a Muni ? Obtiznost, kvalita ..

Offline

 

#9 25. 01. 2016 17:37

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ mukel: Obor "Matematika s informatikou" je až na magisterském stupni. Ale kamarád, co to studoval, mi doporučoval spíše jiné obory. Matematické inženýrství je nějaké programování a aplikovaná matematika (z mého pohledu "nehezká").

↑ Fonzik: Modelování na MUNI je poměrně nový obor, ale je spíš aplikovaný, než teoretický. OM na MFF UK je asi to nejtěžší a nejkvalitnější, co můžeš v ČR sehnat. Ovšem OM na PřF MUNI taky není triviální (prý to dokončí 1/3 studentů). Já sám jsem s kvalitou spokojný a s obtížností smířený, pokud chce člověk udělat zkoušky, musí zapracovat. :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#10 25. 01. 2016 17:42

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ byk7:

Nehezká? :D Prečo? Na co sa primárne zameriavaš?


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#11 25. 01. 2016 17:52

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ mukel: Já jsem teprve v prvním semestru :-) na nějaké zaměření je ještě čas. Na MI na FSI VUT se mně osobně nelíbí spousta diferenciálních rovnic a "inženýrské" matematiky, mně tato oblast absolutně neláká + budeš tu mít i nějakou tu fyziku.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#12 25. 01. 2016 17:58

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ byk7:

Ako fyzika je v pohode. Na strednej to nebola celkom moja šálka kávy, ale vo voľnom čase čítam Feymann lectures of physics a celkom sa mi to zapáčilo. Z matematiky sa mi osobne najviac páči matematická analýza.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#13 25. 01. 2016 18:01

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ mukel: No nevím, jak moc je matematická analýza uplatnitelná v informatice, ale řekl bych, že moc ne. :-) Protože v informatice jde spíš o diskrétní matematiku. Budeš se muset rozhodnout sám, čemu budeš chtít dát přednost. Osobně bych si v takovém případě vzal tu informatiku (pokud se bavíme o Brně) na FI MUNI a ze zájmu bych si pak vzal předměty matematické analýzý z PřF.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#14 25. 01. 2016 18:04

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ byk7: No ved uvidíme :D


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#15 25. 01. 2016 18:44

Fonzik
Příspěvky: 72
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ byk7:
Takze studujes Obecnou matematiku na MU ? :) Právě že nechci mít ze studia peklo, ale trochu si to i užít - teda rád bych si našel denně čas na sport cca 2 hoďky, ale zase nechci nic co mne nikam neposune a nedá nic. Asi to na MU nebude tak náročné jako na MFF, ale pohodička to určitě taky není jo ?

Jinak z programování a aplikaci do techniky jsem nikdy moc nadšený nebyl, spíše mne zajímá matematická teorie, ale je mi jasné, že se možná leccos změní během studia na VŠ, ale z obecné matematiky bych mohl na magistra taky klidně pokračovat v Matematickém modelování že? Takže by bylo asi pro mne lepší začít s Obecnou matematikou a případně se rozhodnout později.

Offline

 

#16 27. 01. 2016 07:35 — Editoval mukel (27. 01. 2016 07:36)

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ misaH:

Ty mi nic neporadis??


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#17 27. 01. 2016 14:27

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ Fonzik:

Ano, jsem na obecné matematice na MU.

Podívej se sám
http://www.sci.muni.cz/katalog/katalog2015/katalogM.pdf
na OM se úplně programování nevyhneš, minimálně jeden semestr bys to musel skousnout, ale není to nic hrozného a nesplnitelného. Tento semestr jsem měl 10 předmětů a každý den bych si dvě volné hodiny najít mohl (ale to bych nesměl být líný :-)

Jak už jsem psal výše, OM na PřF MUNI rozhodně není triviální a musí tomu studiu aspoň nějaký čas věnovat (já na to docela kašlal, taky to teď tak vypadá).

Fonzik napsal(a):

z obecné matematiky bych mohl na magistra taky klidně pokračovat v Matematickém modelování že?

S tím by neměl být problém.

Fonzik napsal(a):

Takže by bylo asi pro mne lepší začít s Obecnou matematikou a případně se rozhodnout později.

To je na osobním zvážení, ale doporučil bych si vyhlédnout obor už během bakalářského studia a podle toho si volit předměty.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#18 27. 01. 2016 16:49

Fonzik
Příspěvky: 72
Reputace:   
 

Re: Ktora VS v CR??

↑ byk7:
Včera jsem se byl podívat na MU na dni otevřených dveří a líbilo se mi tam moc. No, tak uvidíme, ať už se rozhodnu pro MFF nebo MU, obojí bude mít své výhody. Každopádně díky za sdílení zkušeností a pomoc.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson