Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 31. 01. 2016 10:18

Crashatorr
Příspěvky: 360
Reputace:   
 

Diferenciální rovnice, aplikace

Zdravím, měl bych dotaz zda byste mi někdo byl schopný doporučit kvalitní skripta, učebnice, knihy na téma diferenciálních rovnic. Nejlépe pak na jejich aplikace, nějaké základy ze školy mám a popřípadě bych si dostudoval čemu bych u toho nerozuměl. Nicméně chtěl bych psát na téma aplikace diferenciálních rovnic bakalářku a mám dost času, jsem teprve ve druháku, ale chtěl bych už se začít připravovat a zpracovat to kvalitně. Za jakékoliv tipy a rady budu rád. Jsem schopen zvládnout i anglický materiál, když nebude nic v češtině k dostání.

Offline

 

#2 01. 02. 2016 11:27 — Editoval kaja.marik (01. 02. 2016 11:27)

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Diferenciální rovnice, aplikace

To si myslim je celkem casta vec. Ja bych se podival v prvni rade po diplomkach, ktere uz na toto tema byly napsany.

Aby to nevypadalo, ze nabadam k nepravostem, tak upresnim, ze bych se dival do seznamu literatury. :)

Nebyva to vetsinou tak, ze vedouci bakalarske prace naznaci smer kterym se to ma ubirat tak, ze zada jednu nebo dve knihy jako zakladni literaturu? Protoze to muze byt zamerene na fyziku, chemii, biologii, medicinu, lesnictvi, ...

Offline

 

#3 01. 02. 2016 16:06

Crashatorr
Příspěvky: 360
Reputace:   
 

Re: Diferenciální rovnice, aplikace

↑ kaja.marik:
Je to spíš pro moje samostudium dopředu, jen jsem doufal že by mi někdo mohl pomoct s literaturou, bakalářku ještě nepíšu a ani nemám zadanou, jde jen o zájem dovědět se víc

Offline

 

#4 01. 02. 2016 22:56

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: Diferenciální rovnice, aplikace

Ahoj,

volně dostupné jsou například tyto 2 texty, jsou primárně zaměřený na analýzu biologických modelů, ale matematický aparát je univerzální.

SDMi
SDMii

Popř. obsáhlejší papírová kniha Spojité modely v biologii.

Offline

 

#5 02. 02. 2016 15:49

Crashatorr
Příspěvky: 360
Reputace:   
 

Re: Diferenciální rovnice, aplikace

↑ Hanis:
Díky moc, určitě to zkouknu

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson