Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 11. 08. 2016 09:48

Wickey
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: CVUT
Pozice: to uz je davno
Reputace:   
 

pravděpodobnost počtu gólů v zápase

Zdravim,
řeším problém ohledně kurzového sázení, konkrétně mě zajímá pravděpodobnost kolik gólů padne v zápase dvou týmů.

Mám následující vstupní data:
Vím s jakou pravděpodobností domácí tým (tým „A“) vstřelí v zápase proti týmu „B“ (hosté) určitý počet gólů.  Např. (viz tabulka) vím, že „A“ vstřelí minimálně 1 gól (Over 0,5) s pravděpodobností 76,5%, nevstřelí gól (Under 0,5) s pravděpodobností 23,5%.
//forum.matweb.cz/upload3/img/2016-08/01412_dom%25C3%25A1c%25C3%25AD.png

To samé vím o týmu „B“ (hosté):
//forum.matweb.cz/upload3/img/2016-08/01472_hoste.png

Tak a teď, jestliže dobře uvažuju, tak pravděpodobnost že v zápase nepadne gól (padne méně než jeden gól - Under 0,5), tzn., že ani jeden z týmů gól nedá, je U 0,5 (A) x U 0,5 (B) = 0,235 x 0,318. To, že padne alespoň jeden gól je potom doplněk k předchozímu tedy 1 – U 0,5 (A) x U 0,5 (B).

Až sem je mi to snad jasný, ale jak je to dál, když budu chtít vědět, s jakou pravděpodobností padne maximálně 1 gól - Under 1,5, resp. více než 1 góly – Over 1,5. V tabulkách výše to U 1,5 znamená, že tým dá max. 1 gól, tzn. 0 nebo 1. Pak, jestli správně uvažuju, nastávají dva případy a to, že domácí dají max. jeden a gól a hosté nedají žádný, tedy U 1,5 (A) x U 0,5 (B) a obráceně tedy U 1,5 (B) x U 0,5 (A). No a tady jsem v koncích. Mám dva výsledky ale co s tím mám dělat?

A dál už se to komplikuje ještě víc. Under 2,5, tedy padnou max. dva góly. Nastávají tři případy a to domácí daji max. 2 góly a hosté nic nebo obráceně, tedy hosté max. 2 a domácí nic a nebo domácí dají max. 1 a hosté také max. 1.

Poradíte mi někdo jak na to? Uvažuji vůbec správně a jde to takto vůbec počítat.
Předem díky za odpovědi.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson