Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 04. 2011 12:32

Hannika
Zelenáč
Příspěvky: 2
Reputace:   
 

Kalkulačka CITIZEN SRP-285II

Ahoj, moc bych potřebovala pomoc. Mám výše uvedenou kalkulačku, podařilo se mi sehnat i český návod, nějak se podle něj nedá pracovat. Potřebuji regresní výpočty. Přišla jsem na lineární regrese, ale nevím, jak dělat exponenciální a logaritmické r. Podle návodu by to měla kalkulačku umět, ale už si vážně nevím rady. Zkusila jsem všechno možné a nic. Pokud mi může někdo poradit, budu neskonale vděčná :-) nebo ty funkce kal. neumí a chce to novou?
  Předem díky. Hanka

Offline

 

#2 27. 04. 2011 13:25

musixx
Místo: Brno
Příspěvky: 1771
Reputace:   45 
 

Re: Kalkulačka CITIZEN SRP-285II

Podle online dostupného manuálnu máš kalkulačku správnou a na straně 30, resp. 32 je to, co hledáš. Jestli umíš pracovat s lineární regresí (práce s ní začíná stiskem |1| podle červeně orámovaného na straně 32), pak analogicky se pracuje s ostatními typy, jen začínáš |2| pro logaritmickou regresi, |3| pro exponenciální, atd. podle modře orámovaného seznamu na straně 30.
http://www.sdilej.eu/pics/f5ea2d5885bb3b85ae7b94f7cb6e63dc.PNG

Offline

 

#3 27. 04. 2011 15:48

Hannika
Zelenáč
Příspěvky: 2
Reputace:   
 

Re: Kalkulačka CITIZEN SRP-285II

Děkuji, tady ten návod jsem našla. ale když mačkám mode - mode, tak to skočí max. na base-n. i do stat dostávám jinak než píšou v návodu. nechce mě to pustit do té tabulky. Budu to zkoušet, snad se zadaří.
Díky. Hanka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson