Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 20. 04. 2016 16:35 — Editoval Elisa (20. 04. 2016 23:42)

Elisa
Příspěvky: 3090
Reputace:   13 
 

kalkulačka

Dobrý den, existuje prosím vědecká kalkulačka (nejlépe CASIO), která umí výpočty s komplexními čísly, derivace, integrace, ale neumí vypočítat rovnici a není programovatelná? Moc děkuji

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Elisa)

#2 21. 04. 2016 08:53

Elisa
Příspěvky: 3090
Reputace:   13 
 

Re: kalkulačka

Když umí kalkulačka komplexní čísla, je vždycky programovatelná?

Offline

 

#3 24. 04. 2016 10:54

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kalkulačka

Zdravím,

pokud si plánuješ pořízení kalkulátoru pro vlastní výpočty, tak je nejlepší se podívat na nabídky jednotlivých výrobců (zejména, když už výrobce máš vytipovaného), popř. přímo u nic položit dotaz. Co vidím u Casio, tak ve školních kalkulačkách mají s komplexními čísly, ale není programovatelná, umí však to, co potřebuješ.
Pokud hledáš kalkulačku povolenou na maturitu (přijímací zkouška), potom nejistější povolenou raději přímo zjistit u vás na škole nebo na VŠ, kam jdeš na přijímačky.
Pro vlastní použití bych ani nepořizovala nic speciálního, taková školní Casio (do 700,- i to je hodně) naprosto postačí, jelikož v pozdějším období na VŠ nic z toho nebudeš potřebovat počítat na kalkulačce.   
Možná ještě upřesni účel pořízení kalkulačky. Děkuji.

Offline

 

#4 24. 04. 2016 12:33 — Editoval Elisa (24. 04. 2016 12:36)

Elisa
Příspěvky: 3090
Reputace:   13 
 

Re: kalkulačka

Mockrát děkuji za odpověď, jaký přesný typ Casio prosím myslíte, že není programovatelná, neumí rovnice a umí komplexní čísla, derivace a integrace.
Potřebovala bych ji na maturitu, kde na kalkulačce nesmí být výpočet rovnic, nesmí být programovatelná a nesmí vykreslovat grafy.
Děkuji

Offline

 

#5 24. 04. 2016 21:51

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kalkulačka

↑ Elisa:

tak to vypadá, že s CASIO to nebude, podle tohoto seznamu je např. povolena, ale když čtu návod, tak umí řešit rovnice, stejně jako další povolená kalkulačka ze seznamu (ale opět má rovnice). Tak těžko říci, co bys mohla oželet.
Takovou kalkulačku potřebuješ na Matematika+? Jelikož u běžné matematiky bys z toho nic speciálního neměla potřebovat.
Tak bohužel, spíš se poptej ve škole (ještě se můžeš poptat v tématu, zda někdo z předchozích ročníků nemá zkušenost, dnes jsem téma zvýraznila, asi už bylo načase).

Offline

 

#6 24. 04. 2016 22:48 — Editoval Elisa (24. 04. 2016 22:56)

Elisa
Příspěvky: 3090
Reputace:   13 
 

Re: kalkulačka

Děkuji, ve škole mi paní učitelka řekla, že to zjistí, další den to stále nevěděla, v pátek jsem jí psala email a ještě neodpověděla. Tak asi zítra. Potřebovala bych to na Matematiku+ a na profilovou část.
Z jakého roku je prosím ten seznam, to je letošní? Nemohla jsem ho najít. Našla jsem jen seznam u nějakého gymnázia na školní část a tam byly stanoveny stejné podmínky - zákaz výpočtu kořenů rovnic..., a rovněž tam byly v seznamu povolených kalkulačky, které rovnice umí.
Jaké jsou prosím z těch tří povolených tabulek nejlepší? Mám jiné, zítra si je musím koupit.
Moc děkuji

Offline

 

#7 24. 04. 2016 23:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kalkulačka

↑ Elisa:

u toho odkazu, co jsem dávala, není rok, zde je rok 2014 (zdá se stejné).

Pokud mohu sdělit svůj názor, nevyhazuj peníze za nové tabulky, používej (pokud jsou dovolené) takové, co máš a na které jsi zvykla. Vybav si, co všechno jsi kdy v tabulkách hledala - max. vzorce na goniometrii, pokud vypadne znaménko z hlavy v součtových např. nějaký vzorec na kombinatoriku. Obsahy, obvody, objemy, povrchy - max. pro jistotu, že máš na dosah, ale určitě to umíš nazpaměť.

Stejně tak s použitím kalkulačky - stačí naprosto běžná, na které překontroluješ úplně obyčejný výpočet, jelikož je vetší riziko, že v nervozitě špatně vynásobíš 7*8, než abys něco speciálního podnikala s kalkulačkou. Matematika+, co jsem se dívala do předchozích zadání (a také se můžeš zeptat v "Maturitním tématu") je více o vtipu, nápadu, o trochu netradičním pohledu na zadání (není úplně standardní, jako ve škole, ale není ani těžké, spíš se počítá, že dokážeš své znalosti využit a kombinovat).

Co jsem se dívala na Tvé témata, tak umíš toho hodně, ovládáš i složitější látku daleko více, než je vyžadováno na SŠ, ale někdy si zbytečně nevěříš a sekáš se hned na úvod, jak bys měla obavy o první krok. To je snad jediné, co bys měla překonat. Místo shánění tabulek raději se podívej v klidu na starší testy (bohužel, není toho moc), propočti si Petákovou - úlohy ze závěru kapitol, obdobně Janečka, to bude mít větší efekt.

Offline

 

#8 25. 04. 2016 06:51

Elisa
Příspěvky: 3090
Reputace:   13 
 

Re: kalkulačka

Mockrát děkuji

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson