Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 04. 2020 11:27

honza32
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

Počet řešení v konstrukci

Dobrý den, sestrojoval jsem v geogebře trojúhelník viz. foto, dvěmi zpusoby-ale jedná se o totožné zadání. A domnívám se, že jsou v jedné konstrukci dvě řešení v každé polorovině, ale je možné, že mohou být čtyři. Tak trošku tápu. Tak předem moc děkuji a přeji hezký zbytek dne.
//forum.matweb.cz/upload3/img/2020-04/51645_asdasdasdasdasdasdasdasd.PNG

Offline

 

#2 07. 04. 2020 11:36

surovec
Příspěvky: 972
Reputace:   23 
 

Re: Počet řešení v konstrukci

↑ honza32:
Pochopil jsem, že jde o úlohu $a,t_b,r$? Pak má úloha 0, 1, nebo 2 řešení (při zachování standardního značení - tím asi myslíš to v jedné polorovině). Víc řešení mít úloha nemůže.

Offline

 

#3 07. 04. 2020 11:43

honza32
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

Re: Počet řešení v konstrukci

↑ surovec:
Tudíž tedy 2 řešení v každé polorovině je korektně?:) Tak děkuju moc a přeji pevné zdraví!

Offline

 

#4 07. 04. 2020 12:27

nejsem_tonda
 
Příspěvky: 649
Reputace:   54 
 

Re: Počet řešení v konstrukci

↑ honza32:
Hmm, on je problem v necem trochu jinem.

1) 2 reseni v kazde polorovine by znamenalo 4 reseni celkem. Nicmene uloha je zadana jako tzv. nepolohova. To znamena, ze neni dopredu nakreslena poloha zadnych bodu (usecek, primek,...). Jsou dany pouze delky. Surovec ma pravdu v tom, ze takova uloha bude mit bezne 2 reseni, ktera muzou vyjimecne (pro specialne zvolene delky) splynout v 1 reseni. Pripadne pri "nevhodne" volbe delek nebude reseni zadne.

2) To reseni vlevo, ktere oznacujes cislem 2, podle me neni spravne. Ten postup mi nejak nedava smysl. Pripadne popis myslenky, ktere te k tomu reseni vedly, abychom prisli na to, v cem je problem.


Znate videa a ucebnici?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson