Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 23. 01. 2008 16:02

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Takže konečně k tomu došlo, založil jsem novou sekci se vzorovými příklady. Všichni moderátoři (já + Kondr + Lishaak) tam mají přístup, takže tam můžeme všichni vesele přesouvat témata. Ve všech tamějších tématech jsem normálním uživatelům zakázal přispívat, takže ani není třeba přesunutá témata zamykat.

Při přesunutí vlákna se nezmění jeho URL, takže jestliže někdo odkazuje na nějaké téma, odkaz bude dále aktivní.


2+2=4

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) jelena)

#2 23. 01. 2008 17:40

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Mel bych dotaz. Muzes nejak definovat jake druhy priklady, ktere by se mely do tech kategorii presouvat?


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#3 23. 01. 2008 17:43

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

↑ Lukee:Nevím, jestli to není moc  ode mne troufalé, ale myslím si, že by tento příspěvek :
Tečna a elipsa, zasloužil být ve vzorovém příkladu např.analytické geometrie.A protože původní příspěvek byl slabě vidět, zasílám ho ještě jednou, psaný fixem a tudíž viditelně. :-)
http://matematika.havrlant.net/forum/vi … eq_message

Sama si ho netroufnu přesunout.Tak to činím tímto způsobem.


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#4 23. 01. 2008 17:46

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#5 23. 01. 2008 23:35

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

↑ Lishaak: Ideálně nějaké hezky vyřešné. Koukni do těch kategorií a zkus to odvodit :-).

Jde o to, že když někomu budou dělat problémy derivace, řekneme mu „hele brácho koukni na pár vzorových příkladů a pochopíš to“.


2+2=4

Offline

 

#6 23. 03. 2008 20:07

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Mám dotaz, když narazím na nějaký příklad, který je podle mě dobře "vzorově vyřešený", můžu ho nějak nahlásit, jestli aby to některý z moderátorů zvážit a případně tam přesunul? Protože se mi zdá, že vzorové příklady usnuly, což je trochu škoda.


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#7 23. 03. 2008 20:12

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Dřív tu bylo tlačítko „oznámit“, ale to většinou neplnilo svůj účel, takže bylo zrušeno. Co sem vložit odkaz na to vlákno?


2+2=4

Offline

 

#8 23. 03. 2008 20:13

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

jj, to by šlo


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#9 24. 01. 2012 11:13

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Skoro 4. výročí tématu :-)

Zdravím vás,

máme v reportu nahlášených příspěvku prosbu o přesunu do Vzorových.

Chtěla bych jen upozornit, že ve Vzorových nejde přidávat další příspěvky do tématu, jen editovat stávající. Tady přesun by mohl proběhnout, až autor dotazu oznámí, že je všechno jasné (případně pokud by dlouho nereagoval), jinak pokud je téma aktivní, mělo by zůstat na původním místě.

Mně by například také pomohlo, pokud by v tématu navrženém na Vzorové bylo nějaké uspořádání tématu za účelem zvýšení jeho "formální vzorovosti"  - např. upozornění, na které příspěvky je vhodné odkázat přímo z úvodního příspěvku, odkazy na teorii, případně pročistění "pomocné debaty" do "hide". Nevím, co kolegové- Moderátoři.

Děkuji za upozornění na Vzorová řešení a za tvorbu Vzorových.

Offline

 

#10 17. 03. 2013 14:35

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

A co kdybychom kategorii vzorových příkladů zase úspěšně zrušili? Koukám, že poslední příspěvky tam jsou mnohdy z roku 2010, takže mám pocit, že to spíš zavazí, než aby to někomu nějak extra pomáhalo. Představoval bych si to tak, že tu kategorii zruším a odkazy na témata, která jsou aktuálně ve vzorových příkladech bych přesunul na MatWiki. Tzn., že o dělení do vzorových příkladů bychom nepřišli, jen by se přesunulo jinam a měli bychom trochu čistší plácek.


2+2=4

Offline

 

#11 17. 03. 2013 19:21

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

↑ Lukee: Chtěl jsem zrušení a přesun na MatWiki navrhnout, nicméně nepřesouvat odkazy, ale celé texty, které by se pak na Wiki mohly trochu pročistit. Ona totiž i ta "Vzorová" témata jsou občas ne úplně vzorová (nepřesnosti, zbytečně moc příspěvků, ...). Na něčem takovém lze pracovat postupně, člověk vždy přesune jedno téma na Wiki, na fóru ho přeřadí z Vzorové analýzy do VŠ a jakmile bude celá Vzorová analýza takto zpracována, požádá se velitelství o zrušení sekce. Je to projekt na delší dobu, ale však nehoří, ne? :)

S přáním pěkného nedělního večera
Kondr


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#12 17. 03. 2013 20:06

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

↑ Kondr: To mě taky napadlo, ale říkal jsem si, že se do toho nikomu nebude chtít :-). Spíš bych ale postupoval tak, že bych naházel na MatWiki odkazy, zrušil sekce a až pak případně přepisoval články na MatWiki do hezčí podoby. Protože jinam hrozí, že nám ty sekce na fóru zůstanou na věky… :-)


2+2=4

Offline

 

#13 25. 03. 2013 21:44

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

OK, odkazy zde: http://wiki.matweb.cz/index.php/Kategor … C3%ADklady
Takže sekce lze nejspíš zrušit.
Přepisování po příkladech je práce na dlouho, začal jsem nejmenší sekcí algebraické struktury.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#14 01. 05. 2013 10:42

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Tak jsem smazal kategorii vzorové příklady. Všechna témata jsem přesunul do vysoké školy, snad to nevadí, seznam témat je stejně jinde.


2+2=4

Offline

 

#15 02. 05. 2013 11:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Vrchní Velitel napsal(a):

seznam témat je stejně jinde.

Zdravím, přidala jsem na MatWiki do kategorií odkaz na seznam (je to taková krabice, co vzniká při každém stěhování - vyhodit škoda, na roztřídění nejsou síly). Slogan na Nástěnku jsem nevymyslela.

Offline

 

#16 08. 05. 2013 11:55

vanok
Příspěvky: 14454
Reputace:   741 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

Pozdravujem,
Zda sa mi velmi negativne zrusit kategoriu vzorovych cviceni.
Pri sucasnom rozdeleni tem na fore sa tazko k takymto stranam dostane.
A casto ich precitanie mohlo usetrit duplicitne opakovania rieseni.
Inac tu som napr aj ja navrhol rozdelenie fora na prehladnejsie kategoriu (http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=48944&p=2)

Ak ide o prehladnost a optimalnu ucinost forat, tak je zaujimave sa zamysliet nad tym.

Reagujte, reagujte, a este reagujte. ....


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#17 09. 05. 2013 20:07

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kategorie „Vzorové příklady“ úspěšně založena

↑ vanok:

Zdravím,

sekce není zrušena - je jen přeorganizována tak, že se může pohodlně využívat MatWiki. Dává to uživatelům lepší možnosti samostatného seřazení úloh, co považuji za vzorové, články lze si navzájem upravovat při zachování historie změn.
Uživatel si může rozhodnout, zda na MatWiki jen přidá odkaz na zajímavé téma, nebo z tématu vytvoří článek a článek.

Jedinou podmínkou je - být registrovaným uživatelem MatWiki.
Bohužel (alespoň z mého pohledu) systematické zajištění vzorových úloh není reálné, tak bych považovala MatWiki za dobrý kompromis.

Rozdělení na kategorie ještě můžeme diskutovat v příslušném tématu (také se mi podrobné rozdělení nejeví reálné, ani přínosné).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson