Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 08. 12. 2010 12:03

Yetty
Zelenáč
Příspěvky: 8
Reputace:   
 

Seminární práce

Dostali jsme seminární práci a já si s ní nevím rady. Nejsem v matice moc zběhlý, tak jsem myslel kdyby se někdo nudil či měl chuť si započítat. Stačilo by mi třeba jen pár příkladu. Předem děkuji a přikládám soubor.

http://www.uloz.to/6859598/matematika-doc

Offline

 

#2 08. 12. 2010 12:38

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Seminární práce

$7)\ \(\frac{x-1}{x+1}\)^2-3\cdot \frac{x-1}{x+1}-4=0\ |\cdot (x+1)^2;\ \rm{podm.}:\ x\ne -1\nl(x-1)^2-3(x-1)(x+1)-4(x+1)^2=0\nlx^2-2x+1-3x^2+3-4x^2-8x-4=0\nl-6x^2-10x=0\nl2x(3x+5)=0\nlx_1=0\nlx_2=-\frac{5}{3}$


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#3 08. 12. 2010 12:50

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Seminární práce

$6)\ 6a+\(\frac{a}{a-2}-\frac{a}{a+2}\):\frac{4a}{a^4-2a^3+8a-16}=6a+\frac{a(a+2)-a(a-2)}{(a-2)(a+2)}\cdot \frac{a^3(a-2)+8(a-2)}{4a}=6a+\frac{a^2+2a-a^2+2a}{(a-2)(a+2)}\cdot \frac{(a-2)(a^3+8)}{4a}=\nl=6a+\frac{(a+2)(a^2-2a+4)}{(a+2)}=6a+a^2-2a+4=a^2+4a+4=(a+2)^2$

Podmínky: $a\ne 0 \wedge a\ne \pm 2$


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#4 08. 12. 2010 12:58

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Seminární práce

$5)\ (r+s)^4-r^4=(a^2)^2-(b^2)^2=(a^2-b^2)(a^2+b^2)\nl [(r+s)^2]^2-(r^2)^2=[(r+s)^2-r^2][(r+s)^2+r^2]=[(r+s-r)(r+s+r)][r^2+2rs+s^2+r^2]=s(2r+s)(2r^2+2rs+s^2)$


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#5 08. 12. 2010 15:41

Quelqu'un
Místo: Gymnázium F.X.Šaldy
Příspěvky: 58
Reputace:   
 

Re: Seminární práce

Koukám, že se nečtou pravidla...


Jediným pravým světem je svět ideí a náš svět je jen nedokonalým odrazem světa ideálního.

Offline

 

#6 08. 12. 2010 15:43

Yetty
Zelenáč
Příspěvky: 8
Reputace:   
 

Re: Seminární práce

Děkuji moc gedgitko. Dost mi to pomohlo ! A jestli sem neco porusil tak se omlouvam.

Offline

 

#7 08. 12. 2010 16:35

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Seminární práce

↑ gadgetka:

Dobrý den, Vladimíro,

doufám, že jsem nezkomolila Vaše plné jméno (omluva, pokud tomu tak je, ale drobneliny nepoužívám).

Mám na Vás takové 2 prosby:

- přejedeme, prosím, na Vykání (jsem o dost starší, proto to snad budete respektovat),

- moc Vás prosím, abyste se v některém z témat (v sekci Připomínky) nebo v samostatném tématu, které si založite, sdělila svůj názor na pravidla fóra a jak si představujete, jako uživatelka fóra, podporu těchto pravidel, případně Váš názor na novelu pravidel.

Děkuji Vám.

Offline

 

#8 08. 12. 2010 19:06

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: Seminární práce

↑ jelena:Já se k druhé prosbě také přidávám.
Sám za sebe mohu říci, že v duchu jsem kladl podobné otázky už víckrát. A minule se to nějak zvrtlo.

Offline

 

#9 08. 12. 2010 19:51

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Seminární práce

jelena napsal(a):

↑ gadgetka:

Dobrý den, Vladimíro,

doufám, že jsem nezkomolila Vaše plné jméno (omluva, pokud tomu tak je, ale drobneliny nepoužívám).

Mám na Vás takové 2 prosby:

- přejedeme, prosím, na Vykání (jsem o dost starší, proto to snad budete respektovat),

- moc Vás prosím, abyste se v některém z témat (v sekci Připomínky) nebo v samostatném tématu, které si založite, sdělila svůj názor na pravidla fóra a jak si představujete, jako uživatelka fóra, podporu těchto pravidel, případně Váš názor na novelu pravidel.

Děkuji Vám.

Jeleno, dobrý den,
- ano, mé jméno jste zkomolila  ... dá se jednoduše vyslovit i bez zdrobnělin=Vladka, 5. pádem voláme Vladko,
- ano, vykat Vám budu velice ráda, neobtěžuje mne to (tři roky mi nepřijdou jako výraz "o dost starší")
- proč se zabýváte pořád jen mnou, když těch, co řeší okamžitě bez nápověd, je tu hafo
- jsem ráda, že jsem jiná než Vy
- už nejsem uživatelkou fóra, pobyt zde jste mi silně znepříjemnila...
Hezký večer a krásné Vánoce!


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#10 08. 12. 2010 23:02

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Seminární práce

↑ gadgetka:

Děkuji za odpověď . Velmi se omlouvám za zkomolené jméno a za úroveň mé češtiny.

Otázku reagování na "sbírky" a na úvodní příspěvky nejen porušující pravidla, ale jednoznačně zaměřené na bezpracné řešení, jsem otevřela již opakovaně a směrem ke všem kolegům:

v roce 2009, potom v letě 2010. Také jsem označila témata ze sekce Připomínky za nevyřešena - taková, co považuji za místní dohody. Je třeba projit zpět v sekci.

Tento příspěvek již byl cíleně směřován ke "trochu starší" sestavě fóra - viz zvyrazeněný text na závěr.

Přešla jsem několík dalších témat, kde se objevilo kompletní řešení, bohužel toto téma je zahájeno způsobem:

Yetty napsal(a):

kdyby se někdo nudil či měl chuť si započítat.

Opět opakuji - není nutné, aby tady se pohyboval tým Moderátorů a taková témata rovnou uzavíral. Kolegů, co píši odpověď , je velmi malo (kde je "hafo"?) a stačí, když se upozorní na dodržení pravidel, případně doporučí vhodný odkaz. Nevím, je to tak těžké akceptovat?

Tedy nezabývám se cíleně jednou osobou - ale Vaše reakce je až příliš proti podpoře pravidel a také ignorujete, pokud se objeví reakce někoho z kolegů, že téma je proti pravidlům.

Teď bych opakovala všechno, co jsem již napsala minule. Důležité - nechci a není účelem, aby někdo nepřispíval a také, aby se někdo tady citil špatně nebo nepřijemně.

↑ petrkovar: ono se to "vždy zvrtne v hádku mezi uživateli", jak sděloval výchovný porádce, dokud ještě přispíval.

Děkuji.

---------------------------------

Teď se pokusím váženým Moderátorům navrhnout, že rozešlu maily kolegům, co píší odpovědi (zjeména v sekci SŠ a fýzika) - ohledně podpory pravidel a upozornění na návrh novely. Časově se mi to hodí až v pátek věčer.

Offline

 

#11 08. 12. 2010 23:14

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Seminární práce

Přihlásila jsem se, abych zjistila, jak vymazat profil a zjistila jsem, že tam žádná taková možnost není. A tak toho ještě využívám a chci se zeptat, který z bodů jsem porušila:

1. Dodržovat netiketu.
2. V jednom tématu pokládejte pouze jeden dotaz. Pro další dotaz si založte nové téma. Nezakládejte duplicitní témata.
3. Dát tématu co nejkonkrétnější název (tedy ne „přijímačky na VŠ“ ale „Binomický rozvoj“). Nepiště dále název tématu velkými písmeny, větší pozornost si tím nezasloužíte.
4. Nezneužívejte prosím forum k tomu, aby vám někdo vyřešil celý váš domácí úkol. Vždy se snažte alespoň zběžně naznačit váš vlastní pokus a řešení předložených příkladů. Nejsme automat na řešení příkladů.
5. Formulovat problém konkrétně s čitelným matematickým zápisem. Buď pomocí TeXu anebo alespoň dodržujte konvenci pro holé matematické zápisy.
6. Neposílat problémy, které jsou aktuálními úlohami v soutěžích (Matematická Olympiáda apod.).
7. Nepoužívejte zbytečné citace. Když reagujete na poslední příspěvek, opravdu není nutné ho celý kopírovat a dávat do QUOTE.
8. Pokud považujete svůj dotaz za vyřešený, označte téma jako vyřešené kliknutím na odkaz ve spodní části svého prvního příspěvku.
9. Žádosti o vzdálenou pomoc při psaní testu na toto fórum nepatří. Podvodné praktiky, ani reakce na takové žádosti, nepodporujeme.

Ať čtu, jak čtu, není mi jasné, čím jsem se provinila.
Prosím moderátory o vymazání mého profilu, tím už nebudu uživatelem tohoto fóra a bude klid na všech frontách.
Všem tady přeji krásné svátky!


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#12 08. 12. 2010 23:25

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Seminární práce

↑ gadgetka:

Nevšiml jsem si, že by tě Jelena nařkla z porušování pravidel (nevylučuji, že je to pouze mou nevšímavostí).

Smazat profil uživatele může pouze administrátor. Je to ale nevratná změna. (Všechny příspěvky zůstanou zachovány.)

Offline

 

#13 08. 12. 2010 23:31

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Seminární práce

↑ gadgetka:

Ne Vy jste něco porušila, ale autor úvodního příspěvku ↑ Yetty: porušil pravidlo 2 až 5. A vy jste ho v tom podpořila. To je celé.

Tady na fóru není žádný složitý nástroj na uzavření témat porušujícíh pravidla. Stačí jen nepodporovat.

Své působení tady ještě prosím zvažte, opakuji - toto není účelem mé snahy. Ale nepodporovat... Vzdyt se nám to všechno vrátí v reálu - lenost, nesnaha a jediná schopnost "A-a-a, můžete se na to někdo podívat, vůběc nevím, co mám dělat" - můžete Vy si dovolit takto provolávat? Já - ne.

Děkuji.

Příspěvek váženého Administrátora vidím z náhledu, ale ještě to tady umístím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson