Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 29. 12. 2010 10:39

Terrka
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

metoda cpm

Projekt přípravy ořechové bábovky je zadán kartotékou činností. Proveďte jeho časovou analýzu metodou CPM (tj. sestrojte síť, najděte kritickou cestu a vypočtěte časové rezervy všech činností).
Činnost                                            Doba realizace     Předcházející činnosti
A     Smíchat mléko, mouku, prášek         4                                -
B     Utřít cukr a žloutky                               4                                  D
C     Přidat máslo k ad B                                  8                         B
D     Oddělit žloutek od bílku                          3                         -
E     Nastrouhat ořechy                                  6                         -
F     Smíchat sníh s těstem                         4                               G, J 
G     Ušlehat bílek                                         18                          D
H     Přidat do těsta ořechy                         1                                 E, F
I     Upéci                                                60                           H
J     Smíchat ad A, B, C                                  6                         A, C

otazky:
Počet hran, jejichž počátečním uzlem je počáteční uzel celé sítě, je:

Hrana, jejíž koncový uzel je koncovým uzlem celé sítě, je:

Kritická doba projektu je:

Počet kritických činností je:

Počet činností, jejichž celková rezerva je větší než 0 je:

Počet činností, jejichž nezávislá rezerva je větší než 0 je:

Počet činností, jejichž volná rezerva je větší než 0 je:

Počet činností, jejichž závislá rezerva je větší než 0 je:

Offline

 

#2 29. 12. 2010 17:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: metoda cpm

Zdravím,

sice nepíšeš, v čem je Tvůj problém, ale v rámci hnutí "Za témata odpovězenější" a s poděkováním, že vážený Admin zprovoznil mou elektronickou kuchářku, tak bych nabídla odkaz na úlohu od kolegy, kterou jsme spolu řešili před rokem + odkaz na materiály

Můžeš sem umístit svůj návrh, pokusím se překontrolovat. Děkuji.

----------------
poznámka věcná - v případě použití prášku do pečiva kapalné složky přídáváme úplně na závěr (tedy mléko do mouky s práškem je velmi nevhodný krok). Také mouku před použitím proséváme, čímž nejen odstraníme případný nevhodný prvek, ale hlavně směs provzdušníme a dosáhneme tak lepší konzistence.

Offline

 

#3 29. 12. 2010 20:27

Terrka
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

Re: metoda cpm

↑ jelena:
já jsem si to vypočítala, alespoň si to myslím... jen jsem se chtěla ujistit o výsledku. Graf mám nakreslenej, mám tam 8 kritických cest  a nejsem si jistá činností G, jestli tam taky patří.. A co se týká rezerv tak mi počet rezerv celkových 2 , nezávislých 2 , volných 2 i závislých 2 a to se mi moc nezdá.. A díky za radu

Offline

 

#4 29. 12. 2010 21:20

Terrka
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

Re: metoda cpm

↑ jelena:[IMG]http://www.sdilej.eu/pics/7ab8c898417c7bafa44141722ca62ade.JPG" alt="<a href="http://www.sdilej.eu/#7ab8c898417c7bafa44141722ca62ade.JPG">[IMG]http://www.sdilej.eu/pics/7ab8c898417c7bafa44141722ca62ade.JPG" />[/img]

Offline

 

#5 30. 12. 2010 09:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: metoda cpm

Děkuji, překontrolovala jsem - je třeba opravit:

- čínnost J je po A, C - na "čáře A" má být kolečko, potom z toho kolečka půjde "čára J". "Cára J také jde z kolečka pro C. Tedy činnost J se schází v jednom úzlu.

- činnost F je po G, J - na "čáře G" má být kolečko, ze kterého půjde "čára F". "Čára F" také jde z kolečka po J. Tedy činnost F se schází v jednom úzlu.

- činnost H je po E, F - na "čáře E" má být kolečko, ze kterého půjde "čára H", "čára H" také jde z kolečka po F, tedy čínnost H se schází v jednom úzlu.

Souhlasí to? Děkuji.

Pokud jdeš "vpřed" a sejdou se 2 stejné činnosti v jednm úzlu, voliš nejdelší čás ze dvou (viz vzorový příklad v odkazu) - výpočet "vpřed.

Offline

 

#6 30. 12. 2010 17:15

Terrka
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

Re: metoda cpm

jo tak díky moc;-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson