Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 03. 01. 2009 17:18

U_S_O
Zelenáč
Příspěvky: 24
Reputace:   
 

Zaujímavé stránky

čo takto založiť niaku zvýraznenú tému kde by sa dávali linky na zaujímavé stránky súvisiace s matemtikou/fyzikou...

myslím stránky typu :

http://e-learning.tul.cz/cgi-bin/elearn … ranka=publ
http://www.walter-fendt.de/
http://user.mendelu.cz/marik/maw/index.php?lang=cs

proste stránky ktoré nám pomáhajú...a ku každej stránke by sa napísal stručný popis že čo sa na danej stránke nachádza...

ak tu niečo také je, sorry, ale nenašiel som to :)

Offline

 

#2 03. 01. 2009 18:22

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zaujímavé stránky

Založ :-).


2+2=4

Offline

 

#3 03. 01. 2009 19:28

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zaujímavé stránky

Obávám se, že pokud se založí takové téma a čas od času tam někdo přispěje, nebude to příliš přehledné. Najít téma s odkazy také vždy zabere jistou chvíli (pro mě dostatečnou na to, aby mě to od hledání odradilo :-).

Já bych uvítal, kdyby např. v liště s odkazy (Index, Matematika polopatě, ...) v horní části stránky přibyl odkaz Odkazy. Ten by vedl na stránku podobnou pravidlům (kterou by mohli měnit jen moderátoři), kde by byly odkazy nějak systematicky setříděny. V nějakém tématu by se pak psaly návrhy na úmístění do odkazů. Odkazy by z horní lišty byly snadno přístupné a hledání v nich by bylo snadné.

To je jen takový nápad, nevím, jestli by to nebylo příliš komplikované a jestli o to ostatní vůbec stojí.

Offline

 

#4 03. 01. 2009 20:03

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Zaujímavé stránky

↑ BrozekP:
Tema s odkazy se da zvyraznit, takze bude vzdy na prvnim miste ve zvolene sekci. Cili pak zadne hledani neni treba. Myslim si, ze to neni spatny napad, uz hodnekrat jsem zde videl odkaz na zajimavu vec. Cili pokud se nekomu chce takove tema zalozit, popripade tady na foru vyhrabat ty linky, tak klidne to tema zvyraznim i nejak prehledne zorganizuju.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#5 03. 01. 2009 21:54

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Zaujímavé stránky

Já bych byl raději pro separátní odkaz v menu.

Asi nejsem jediný, který nikdy v těch sekcích jako takových nikdy nebyl. Chodím sem přes seznam posledních příspěvků a nejen pro mě by toto téma bylo "z ruky". V menu bude napořád a viditelné. Ano, je to práce navíc, ale neřekl bych, že nějak extra složitá. Takže bych zatím toto téma zvýraznil (než se najdou dané odkazy) a až to bude +- kompletní, tak bych založil tu stránku.

Offline

 

#6 03. 01. 2009 22:05

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zaujímavé stránky

Možná by stačilo to zkombinovat - založil bych téma v sekci Ostatní (už na něm trochu pracuji, brzy ho tam vložím) a z menu by na něj mohl vést odkaz, to by snad pro Lukeeho neměl být problém zařídit, pokud bude souhlasit.

Offline

 

#7 03. 01. 2009 23:31 — Editoval BrozekP (03. 01. 2009 23:32)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zaujímavé stránky

V sekci ostatní jsem založil téma Odkazy. Je to spíše návrh, změnám ve formátování, kategoriích nebo v čemkoliv jiném se nebráním.

Nechť moderátoři považují můj první příspěvek v tématu za naprosto volný k úpravě. Naopak je prosím, aby případné žádosti po posouzení, zda je odkaz hoden přidání, do odkazů přidali.

Myslím, že by se odkazy měly přidávat střízlivě, ať pak nemáme několikastránkový seznam. Odkazy by měly spíše směřovat na weby, než jejich konkrétní stránky.

V současné podobě jsou v seznamu pouze odkazy co mě napadly, je tedy nutné ho doplnit.

Offline

 

#8 03. 01. 2009 23:39

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zaujímavé stránky

Jen doplním, že jsem odkazy v kategoriích začal řadit abecedně.

Offline

 

#9 04. 01. 2009 00:59

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zaujímavé stránky

Související dotaz jsem přesunul do zvláštního vlákna.


2+2=4

Offline

 

#10 05. 01. 2009 15:12

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zaujímavé stránky

Ještě mě napadla jedna věc. Pokud častěji čtete něco zajímavého ze světe matematiky nebo objevíte něco supr trupr, nejjedndoušší cesta jak s tím ven by mohl být Twitter. Pro neznalé — jedná se o mikroblog, můžete tam psát zprávy o maximální délce 160 znaků (jako SMS), takže je to ideální na různé výžblechty, upozornění, postěžování si, rychlé sdělení informace apod. Je to docela populární služba, takže na to existuje hodně pomocných služeb, můžete si tak stáhnout třeba rozšíření do Firefoxu a Twitterovat přímo z něj, nemusíte ani chodit přes webové rozhraní. Dříve fungovalo i psaní přímo z IM (asi jen z Jabberu), ale to už nejde.

Idea by byla taková, že by se zařídil nějaký společný účet, třeba matweb ;-), a tam byste mohli všici volně psát, na co zajímavého jste narazili nebo třeba i něco dalšího — u mě na Twitteru můžete sledovat, jak mě nebaví učení matematiky :-). Obsah Twitteru jde snadno exportovat na další weby, takže se Tweety mohou zobrazovat třeba někde zde na foru nebo na matwebu v nějakém Twitter-sloupečku, tudíž to uvidí i lidé, kteří Twitter nemají.

Co by na to?


2+2=4

Offline

 

#11 03. 02. 2009 23:41

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Zaujímavé stránky

Chcel by som reagovať na množstvo príspevkov vo "vysokej škole", ktoré sa týkajú výpočtu integrálov, derivácií, prípadne kontroly správnosti výsledkov. Je dobré, že vznikla zvýraznená téma určená pre matematické nástroje, ale len málo ľudí túto tému pozná. Myslím, že je to preto, že je zastrčená v sekcií "Ostatní" a tam nemusí chodiť každý, čiže nepozornému oku unikne množstvo užitočných nástrojov. Preto by som navrhoval, zvýrazniť túto tému aj vo "Vysokej škole" úplne navrchu všetkých príspevkov. Tam by si na to kliklo určite viac ľudí, ako keď to je menej viditeľné. Dík za názory...


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#12 04. 02. 2009 02:45

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zaujímavé stránky

↑ lukaszh:To mi přišlo jako celkem dobrý nápad, tak jsem to hned realizoval. Pokud se to někomu z moderátorů nelíbí, nechť to klidně smaže/upraví/přejmenuje. Pokusil jsem se ale v tom tématu vysvětlit, že jsou to spíš přátelské rady než další dvě pravidla.

viz http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=6616


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson