Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 15. 11. 2014 12:41

zdeneksedlar1
Příspěvky: 42
Škola: VUT Brno
Pozice: student
Reputace:   
 

Elektrochemie

Zdravím:), najde se tady nějaká dobrá duše, který by mi pomohla s těmito příklady ? V elektrochemii jsem uplně ztracenej a vůbec ani nevím jaké vzorce aplikovat. Mohl by mi prosím někdo napsat výpočet včetně výsledku, abych vůbec pochopil jak se k tomu došlo.. Předem mockrát díky :)


1) Jaký je elektrodový potenciál hliníkové elektrody ponořené roztoku svých kationtů o koncentraci  0.2 mol/dm3 a teplotě 42 °C?

2) Jakou intenzitu má proud, díky kterému se při elektrolýze roztoku AgNO3 vyloučilo za  59.7 minut 38.2 g Ag.

3) Kolik gramů vápníku se vyloučí na katodě, pokud prochází taveninou Ca(NO3)2 proud o intenzitě 6.7 A po dobu 66.5 minut.

4) Jaká je relativní atomová hmotnost kovu, pokud při elektrolýze projde elektrolytem obsahujícím čtyřmocné kationty tohoto kovu procházel proud 3.7 A po dobu 28.9 minut a zároveň se na elektrodě vyloučí 0.79565892746114 g tohoto kovu?

5) Vypočítejte elektromotorické napětí článku složeného z platinové elektrody ponořené do roztoku platnatých kationtů o koncentraci 2.8 mol/dm3 a zirkoniové elektrody ponořené do roztoku zirkoničitých kationtů o koncentraci 1.7 mol/dm3  při teplotě 30 °C.

6) Za jak dlouho se při elektrolýze roztoku ZnSO4 vyloučí 84.5 g Zn, pokud jím protéká proud o intenzitě 8.4 A?

Offline

 

#2 16. 11. 2014 20:11

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Elektrochemie

↑ zdeneksedlar1: Ahoj, jeden typ príkladov aj takto:

Offline

 

#3 17. 11. 2014 21:43

zdeneksedlar1
Příspěvky: 42
Škola: VUT Brno
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Elektrochemie

↑ pietro:

Díky moc:) výsledek je správný.. A mol bych ještě poprsot o 2. a 4. příklad v těchto dvou jsem úplně ztracený. Předem děuji za odpověď :)

Offline

 

#4 18. 11. 2014 21:07 — Editoval O.o (18. 11. 2014 21:08)

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Elektrochemie

↑ zdeneksedlar1:, ↑ pietro:

Ahoj,

snad nevadi, ze jsem vam sem zaskocil :).

pietro ti tu napsal vypocet jednoho prikladu a kdyz se na to podivas vice zblizka, tak zjistis, ze je to vse co potrebujes pro vypocet vsech tvych prikladu, ktere jsi uvedl.

doporucoval bych ti podivat se do vscht skript na stranu 65 a 66 pro dalsi priklady. Az se podivas na link, tak sam uvidis, ze ti staci nejake dva vzorce pro vypocet vsech tvych prikladu, stejne tak se podivej na resene priklady, ktere tam jsou a zjistis, ze jsou stejne/podobne jako tve ;-).

Chytis se takhle?

EDIT: Na odkazovane strance staci kliknout na obrazek skript a otevrou se ti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson