Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#151 02. 10. 2010 17:20

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

Já asi přestanu přispívat do sekce střední a základní škola, protože nějak moc často nepochopím zadání. A akorát matu tazatele (i když si zato může sám, že nenapíše pořádně zadání).


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#152 03. 10. 2010 12:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ gladiator01: náhodou - toto byl velmi razný zásah, v takových případech úplně rezignuji. Děkuji.

Pro Vážené Velitelstvo - prosím Vás, máme se někde přihlásit, že na tento akademický rok potřebujeme vělkou zásobu kapesníků a borůvkového čaje nebo si máme vystačit s bubnem a zpěvníkem, protože bude spousta zábavy? Děkuji Vám.

Poslouchám úžasného Stýva, ale špatně se u toho žehlí...

Offline

 

#153 03. 10. 2010 23:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Pro váženého Admirátora Pavla B. Nabucco, cca v 57 sek. (ale to opravdu bylo znamé).

Offline

 

#154 04. 10. 2010 00:09

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Díky moc :-)

Offline

 

#155 04. 10. 2010 00:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP: není za co :-)

Já se dost často zasekávám na textech - báseň, píseň-text i proza  - a to je pak utrpení vybavít. Tak po cestě Opavou různě mávám rukou a taktuji :-)

-----------------
ovšem 99 stran nezafajfkunutých...

Offline

 

#156 04. 10. 2010 00:31 — Editoval BrozekP (04. 10. 2010 00:33)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Já se takhle často na nějaké melodii zaseknu. Nejhorší je, když nemám ani kousek textu. Už tak půl roku jsem zaseknutý na jedné melodii, jedná se o popovou písničku. Mezitím jsem ji jednou slyšel v rádiu, bohužel jsem zachytil pouze obecná slova, která při hledání nepomohla. Tak čekám, až ji zase někde uslyším, ukázku bohužel nemám. Až z toho budu hodně zoufalý tak se ji pokusím po paměti zahrát na piánu a třeba ji někdo poznáte :-).

S nezafajfknutými bohužel moc nepomůžu, začala škola…

Offline

 

#157 04. 10. 2010 00:38

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

Offline

 

#158 04. 10. 2010 00:42 — Editoval BrozekP (04. 10. 2010 00:44)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv:

Zkusil. Nepomohlo. (Možná zkusím znovu, jestli se nerozšířila jejich databáze nebo se nezlepšily mé pěvecké schopnosti :-) )

Offline

 

#159 04. 10. 2010 13:18

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:midomi.com ma už viackrát zachránilo, raz sa mi podarilo na mobil zachytiť z rádia úryvok pesničky priložil som to ku  midomi a to perfektne našlo, nemusel som ani kúsok hlasivky použiť ( našťastie) a tak isto aj lepšie to strávi midomi, keď to nahrám napr. na piane a priložím ku mikrofonu , kdesi som čítal, že každá skladba má takých cca 37 charakteristických frekvencií len neviem už kde to bolo . .-(..

Offline

 

#160 05. 10. 2010 13:39

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Zapomněnky

Dobré odpoledne,

jak tu občas někdo poptává pomoc s nějakým protokolem/úkolem/projektem/..., ze kterého později má známku/zápočet/kus známky/..., je to OK?

Máme do statistiky pár úkolů týdně, se kterými celkem zápasím. Kdybych prezentoval částečné řešení nebo alespoň nástřel a někdo mi tu poradil (žádná kompletní řešení samozřejmě), tak by to bylo ok, ne? Při určitém počtu správných úkolů dostaneme část známky, tak bych nerad získával "cizí" body.

Díky za názor.

Offline

 

#161 05. 10. 2010 18:19

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ halogan: podle mě tady většina lidí žádá o pomoc s domácím úkolem, za který pak má známku (nebo tak něco). na tom nevidím nic špatnýho, pokud člověk vykazuje nějakou vlastní aktivitu a snahu řešení pochopit, ne jenom opsat

Offline

 

#162 05. 10. 2010 18:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

vážený Admirátor Pavel B. napsal(a):

S nezafajfknutými bohužel moc nepomůžu, začala škola…

Nám asi také, neb jsem dnes již byla na rodičovské schůzce, ale tradičně spokojenost :-)

O "nezafajfknutých" jsem zřejmě pronesla v záchvatu pořadkumilovnosti a systematičnosti, ale už přešlo. Navíc kolega Kondr doporučoval dívat se na všechno ze správné strany. A když jsem včera povzdechla ohledně 99 stran nezafajfknutých, tak kolega Hanzy komentoval: "To není zle - ještě jedna a máš stovku". Máme tedy 100 :-) Také máme 7777 registrovaných uživatelů (obrázek se mi podařil nějaký nekvalitní).

---------------------------------------------

↑ halogan: za sebe mohu řící, že nemám námitky. Take jsem poprosila o rozbor básničky. A Pavel B. nás seznamil s novinkami v kuchyňském vybavení.

Vy to ale máte asi hodně složite - mám obavy, že nebudu nápomocná (to tak kdybys chtěl naplnit nějaká data, to mi jde :-), snad někdo z odborně zdatnějších kolegů. Děkuji a mějte se hezky :-)

***

Offline

 

#163 05. 10. 2010 18:53

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:↑ Stýv:

Děkuji. Jdu se pustit do úkolů a dám kdyžtak vědět. A nebojte, je to opravdu snadné, začínáme.

Offline

 

#164 05. 10. 2010 22:11

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Zapomněnky

Tak mi již také začala škola. Je to poněkud nepříjemné - z minulého semestru jsem byl zvyklý na poněkud komornější atmosféru (5-10 lidí na cvičeních, na přednášce tak 40). Teď si na cvikách i přednášce pomalu nemám kam sednout - přemnožili se nám neúspěšní třeťáci.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#165 05. 10. 2010 22:19 — Editoval petrkovar (05. 10. 2010 22:31)

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv:Jakmile úloha zavání domácím úkolem, snažím se navést, napovědět, případně upozornit na chybu. Příklad neřeším, myslím, že to je kontraproduktivní. Pro všechny zúčastněné strany. Pokud se jedná o příklady z mých domácích úkolů, písemek či projektů (rozuměj ty, které zadávám) mohu dokonce odkázat i na příslušnou pasáž ve skriptu nebo na přednášce.
Na druhou stranu je tu takový zvláštní pocit kolem žaludku. Během konzultačních hodin mi zatím přišel letos jen jediný student ze 100 (nepočítám 200 z přednášky). Zato zde na fóru jsem narazil již na 3 studenty. Jen jeden se pokusil nastínit své řešení.

Pak jsou tu ještě problémy, u kterých tazatel chce ZNÁT řešení (to lze vycít už z formulace otázky). Pak při odpovědi nemám zábrany.
Ale screenshot? Zkopírované zadání s otázkou "prosím, prosím, co s tím?"

Offline

 

#166 05. 10. 2010 22:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ petrkovar:

Zdravím Vás a hodně sily do dalšího akademického roku úpřimně přeji,

to je všude - na rodičovské schůzce, kterou jsem dnes absolvovala, bylo asi 8 mamínek (také už jsem byla na schůzce, kde jsme byly 2 mamínky). Důvod neznám.

Vysvětlovala jsem teď v reálu jednomu kolegovi z VŠB, aby mi nevyprávěl pohádky, že učitel k praktickému cvičení neposkytl materiály, nedal pokyny, nemá ke laborce návody a musí se to složitě zjišťovat. Poslala jsem ho na konzultaci, vysledek neznám. Pokud by v tom pokračoval, tak bych ho poslala za garantem studia.

Jinak otázku - co tady podporujeme, jak se máme stavět k požadavkům "tazatelů", co jsme si řekli v pravidlech a co zaznělo v dohodách už jsem otevírala - časově poslední pokus - a vždy mám pocit, že bych někoho z kolegů omezovala. Ale nevím.

Na druhou stranu podpora té ubohosti, co tady vídím, je mi velmi proti mysli.

------------------------------------------------------
Ještě - myslím, že EDISON neposkytuje možnost "fóra" - něco, jak má TRIAL nebo IS MUNI. Pokud byste měl pocit, že byste potřeboval vlastní sekci, ať nemusíte sbírat své svěřence po celém fóru, máte pocit, že by to mělo smysl?

Děkuji Vám.

Offline

 

#167 05. 10. 2010 23:06

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: Zapomněnky

jelena napsal(a):

Pokud byste měl pocit, že byste potřeboval vlastní sekci, ať nemusíte sbírat své svěřence po celém fóru, máte pocit, že by to mělo smysl?

Díky, ale nevěřím, že by se to povedlo.
Navíc jsem při rozhodování, na co odpovím, dost vybíravý ;-) Takové vlákno by mne mohlo stát spoustu času, kterého se mi nedostává.

Offline

 

#168 05. 10. 2010 23:13

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ petrkovar:

Co by se nepovědlo - založit sekci? :-)

Sekce by byla otevřena, tedy i nadale by se odpovídalo tak, jako se odpovídá od odborně zdatných kolegů. Jen byste měl možnost pohodlnějšího náhledu, není povinnost odpovědí. I když vysvětlit "svěřencům", kam se má přispívat, to asi také nebude snadné.

Toto není můj dnešní nápad, již jsem uvažovala před časem. S časem je pořad potíž, to je pravda.

Offline

 

#169 05. 10. 2010 23:24

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:To sesbírání by se nejspíš stejně nepovedlo.

Offline

 

#170 06. 10. 2010 11:30

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ petrkovar:

Děkuji za názor.

O bezúčelném bloumání po fórech docela jasně pojednává Seneca. Takto své relaxační aktivity nepředstavuji.
Nabyla jsem pocitu, že s fórem není spojen žádný smysluplný projekt, který by měl určitý vývoj. Stává se z toho odpovědna. Něco asi smysl má - u dalkářů, u dlouhodobých příprav na maturity atd.

Na druhou stranu fórum poskytuje slušné technické možnosti, má drsné Velitelstvo, proto má slušné prostředí, na VŠB dost znám a samotný web na VŠB je podporován v odkazech. Proto takové úvahy o možnosti dalšího využití.

Jak posbírat:

1) zdá je týp úloh je z určité školy, je dobře podchytitelno. Tedy ten, kdo se nezorientuje sám, může dostat nabídku, zda chce být do sekce přesunut,

2) věřím, že nabídnout Vám možnost moderování, by bylo řešitelné, když moc poprosíme Velitelstvo. Potom byste mohl témata přesouvat sám, editovat názvy a obsahy úvodních příspěvků. Můžete mít i své úvodní přilepené téma.

Pokud to je pro Vás přínosné - ať jako zpětná odezva nebo možnost realizace online konzultace, to, samozřejmě záleží na Vás. Potom by stalo otevřit samostatné téma.

Pokud ne, Zakladatelovo téma je příhodné, může se zapomenout.

---------------------
OT: své působení zde považuji za zcela neúčelné. Slohovky, ve kterých mám snahu nabadat k samostatné práci, obvykle musí napravovat kolegové, co nabidnou kompletní řešení. Matematický rozvoj u mne se neočekává, ale za seznámení s pravidly ledního hokeje děkuji, také už vím, že ve slově "povedlo" není ě.

Budu vděčna kolegovi Pavlovi B., pokud nahraje skladbu, kterou hledá.

Mějte se hezky :-)

Offline

 

#171 08. 10. 2010 00:26 — Editoval medvidek (08. 10. 2010 00:50)

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Zapomněnky

Navazuji zde na svůj příspěvek #5 v tématu "Hříbek rotující na hlavičce".

Děkuji Jeleně i Pavlovi za přidělení nového hadru a koštěte, a tím i za projev důvěry, který si moc vážím. Svěřené úklidové prostředky budu používat odpovědně.

Nedlouho potom jsem trochu uklízel, abych si ověřil, zda nové koště dobře mete.

Mete.  Jen si občas včas najít čas.


EDIT:
Pro mne je včas nyní. Jdu trochu vytřít.
Nebudou nějaké příplatky za noční úklid?

Offline

 

#172 08. 10. 2010 11:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ medvidek: děkuji :-) obávám se, že mail momentálně mám přeplněn, tak by to stejně nedošlo. S časem je potíž, ale metoda "tak si poříď kozu" funguje - co mám zrušena doučování, tak mám času... Ale už jsem odkyvla real Velitelstvu, že se zůčastníme jednoho projektu, neb co jinak s časem.

kolega medvidek napsal(a):

Nebudou nějaké příplatky za noční úklid?

to asi ne, umět podat výkony v ranních a dopoledních hodinách - to je opravdové úmění. Naštěstí moje real kolegyňky mi poctivě sypou úkoly, abych zůstala v bdělém stavu.

Nalezená pozitiva:

1) opět přispívá kolegyňka Tychi - bohužel, informační oběžník nemáme, tedy musíš novinky - studijní, titulovací, sportovní, hudební, čtenářské dočíst sama. Ale takové razné ruky je zde opravdu potřeba :-)

2) Vážený Moderátor kolega Kondr se zmohl na snad nejdelší výchovný příspěvek v dějinách, dokonce je to člěneno na odstavce.

3)

kolega Lukáš M. napsal(a):

pak vlastně nedělám nic, a to se smí.

Pokud jsem na něco zapomněla, tak prosím o doplnění a mějte se hezky :-)

---------------------
hlasila jsem, že mi neběží bards.pp.ru čímž jsem byla ochuzena o přísun hudby, ale hlavně zneklidněna, zda je vše OK u autora. Už jsem byla uklidněna, že technické problémy jsou vyřešeny a opět poslouchám. Děkuji autorovi.

Какое счастье - все у нас в порядке  (zaklepu velmi).

Offline

 

#173 08. 10. 2010 12:19

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

Do odkazů jsem přidal odkazy na témata o nás. Pokud jsem na nějaké zapomněl, máte možnost doplnit.

↑ jelena:

Zkusil jsem to nahrát, tak jak si to pamatuji. Melodie by měla být asi takhle (je to samozřejmě jen malá část, víc dohromady ale nedám), rytmus jsem určitě netrefil a harmonický postup by snad měl odpovídat. Samozřejmě omluva za kvalitu nahrávky.

Offline

 

#174 08. 10. 2010 19:09

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

Jelena, uz par dni sa mi nedari odoslat Ti mail; pise mi to, ze mas plnu schranku. Je to pravda (alebo sa nieco deje mojmu mailu)?


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#175 09. 10. 2010 01:10

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:

děkuji :-) bohužel, nic jiného, než taborovou znělku svolávající na ranní rozcvičku, jsem nedokazala vybavit. Nebylo by ještě informaci?

Pokus se dohovořit se strojem dopadl tak - podle stroje v mém provedení to je Brams. Možna budeš uspěšnější. Momentálně poslouchám toto.

↑ Spybot: ano, mail, který používám pro místní komunikaci, je přeplněn, pošlu jiný kontakt.

---------------------------------
Ovšem ještě jednou si dovolím zeptat se ↑ pana Kováře:, zda ↑ tento návrh: nerozmyslel? Děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson