Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 19. 01. 2011 15:16

Dana1
Host
 

štatistika

Keď si dám zobraziť nevyriešené úlohy napr. ZŠ, zistím, že kopa ich už vyriešená je, iba to tak zadávatelia neoznačili.
Neprekáža to v štatistike? Robí sa štatistika vyriešených a nevyriešených úloh?

  • (téma jako nevyřešené označil(a) Guest)

#2 19. 01. 2011 16:01 — Editoval BrozekP (19. 01. 2011 16:02)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: štatistika

Žádnou statistiku jsem nezpracovával, tak jen v krátkosti:

– vyřešených témat je 19857 (velkou část ale tvoří témata z doby před zavedením označování, tato témata byla automaticky označena za vyřešená)
– nevyřešených témat je 4956

Když jsem přidával na fórum funkci označování témat, myslel jsem, že bude většina témat nakonec vyřešena. Jenže se brzy ukázalo, že je příliš mnoho těch, co si sem chodí pro pomoc, a málo těch, kteří odpovídají. Pokud vidíš, že někdo neoznačuje svá vyřešená témata, je vhodné ho na tuto možnost upozornit, třeba ji jen nezaznamenal.

Offline

 

#3 19. 01. 2011 16:21

Dana1
Host
 

Re: štatistika

↑ BrozekP:

Myslela som, že sa nejaká "oficiálna" štatistika robí a trebárs tých príkladov ZŠ, ktoré vyriešené sú je naozaj veľa. Ale ak to nie je niečo superdôležité, tak neva... Želám ešte príjemný deň.

 

#4 20. 01. 2011 00:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: štatistika

↑ Dana1:

statistiky samozřejmě sledujeme, hodnotíme :-) Kousek výš mám manuál na označování témat.

Dalším krokem by mělo být vytyčení strategických cilů ke zlepšení, jen zbyvá odhalit skryté rezervy těch cca 30 kolegů (posuzuji podle prezenčních listin), co odpovídají (myslím, že aktivních kolegů je ještě meně).

Včera jsem byla tak rozladěna z koeficientu nezafajfkanosti, že jsem se bavila jinak - uznávám, že zapomínáním se to nevyřeší. Ale nevím jak jinak.

OT: ještě jednou - kde je uloženo původní znění pravidel? Děkuji.

Offline

 

#5 20. 01. 2011 00:55

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: štatistika

↑ jelena:
Mám nápad, jak aspoň trochu řešit to, že to lidé sami neodfajkovávají, ale zatím nemám čas na implementaci. Ale nic převratného to nebude, radikálně více fajfek nečekám.


Stará pravidla jsem sice nearchivoval, ale vytáhl jsem to ze starší databáze:
1. Dodržovat netiketu.
2. V jednom tématu pokládejte pouze jeden dotaz. Pro další dotaz si založte nové téma. Nezakládejte duplicitní témata.
3. Dát tématu co nejkonkrétnější název (tedy ne „přijímačky na VŠ“ ale „Binomický rozvoj“). Nepiště dále název tématu velkými písmeny, větší pozornost si tím nezasloužíte.
4. Nezneužívejte prosím forum k tomu, aby vám někdo vyřešil celý váš domácí úkol. Vždy se snažte alespoň zběžně naznačit váš vlastní pokus a řešení předložených příkladů. Nejsme automat na řešení příkladů.
5. Formulovat problém konkrétně s čitelným matematickým zápisem. Buď pomocí TeXu anebo alespoň dodržujte konvenci pro holé matematické zápisy.
6. Neposílat problémy, které jsou aktuálními úlohami v soutěžích (Matematická Olympiáda apod.).
7. Nepoužívejte zbytečné citace. Když reagujete na poslední příspěvek, opravdu není nutné ho celý kopírovat a dávat do QUOTE.
8. Pokud považujete svůj dotaz za vyřešený, označte téma jako vyřešené kliknutím na odkaz ve spodní části svého prvního příspěvku.
9. Žádosti o vzdálenou pomoc při psaní testu na toto fórum nepatří. Podvodné praktiky, ani reakce na takové žádosti, nepodporujeme.


2+2=4

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson