Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 05. 06. 2011 11:40

Phate
Příspěvky: 1740
Reputace:   99 
 

Oznaceni prispevku porusujicich pravidla

Na jinem foru, na ktere chodim, existuje tlacitko na oznaceni prispevku, ze porusuje pravidla a da se tam jeste dopsat zprava, jaka presne pravidla porusuje. Vsem moderatorum se pote tema oznaci a oznaci jim to i dany prispevek. Myslim, ze by to mohlo byt castecne zjednoduseni pro moderatory, tezko rici, jestli by to nekdo nejak tezke mohl zneuzivat to tlacitko. Napadlo me to z toho duvodu, ze kdyz uz tu chceme dodrzovat mistni pravidla a postupy, tak by tohle mohlo zrychlit dosavadni Zavolejte si sveho moderatora, kam se pisou vetsinou jen veci, ktere "nespechaji". Druha vec je, jak tezka by byla implementace do fora.
Pekny den, Phate.


Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.

Offline

 

#2 05. 06. 2011 12:19

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Oznaceni prispevku porusujicich pravidla

Zdravím a děkuji za návrh,

měli jsme tlačítko Oznámení - dějiny zmizení.

Jinak se mi zdá reakce přes témata "Přivolej..." dost rychlá, nevzpomínám si, že by něco zůstalo delší dobu bez řešení. Tedy by to bylo ve stejné odezvě, jako reakce na tlačítko.

Navíc je předpoklad, že z tohoto tématu může být i reakce někoho ze zkušenějších uživatelů, pokud se řeší něco jiného, než dodržení pravidel. A dokonce i v případě porušení pravidel se dá buď nereagovat vůbec - a napsat to do "Přivolej..." (zrovna jsem dětem zprovoznila wifi na chalupě :-) nebo s dotyčným zahájit dialog, který není proti pravidlům.

Můj názor: "Hoří snad?" ale samozřejmě záleží na názoru dalších kolegů. Děkuji.

Offline

 

#3 05. 06. 2011 12:26

Phate
Příspěvky: 1740
Reputace:   99 
 

Re: Oznaceni prispevku porusujicich pravidla

↑ jelena:
Ne, myslim si, ze nehori :), ale spis jsem to myslel ve stylu, kdyz se mi nelibi, jak nekdo nekomu skace do tematu nebo na ten styl, tak o tom nebudu hned psat do privolejte moderatora, ale stisknout toto tlacitko s malym popisem a moderatori by bud uznali za vhodne to nejak poupravit nebo ne, to by zalezelo na nich. V privolejte moderatora je vetsinou duplicita, presouvani tematu, ale tohle se mi proti tomu zda jako drobnost, ze nekdo napr. napsal to cele reseni, jak tu bylo avizovano nedavno a nebo skakani do tematu. To byla v podstate cela poénta.


Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.

Offline

 

#4 05. 06. 2011 12:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Oznaceni prispevku porusujicich pravidla

↑ Phate:

Děkuji, + za hudební odkaz :-)

Už rozumím - aby člověk nevypadal(a) jako věčný stěžovatel(ka). Potom to nechám na posouzení Generálního štábu, přizpůsobím dle rozkazů.

Offline

 

#5 06. 06. 2011 19:03 — Editoval Pavel Brožek (06. 06. 2011 19:16)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Oznaceni prispevku porusujicich pravidla

↑ Phate:

Zprovoznit něco takového je celkem triviální – ono to totiž v současnosti funguje, jen na to není nikde odkaz. :-)

Nahlašovací tlačítko by mělo z mého pohledu následující výhody a nevýhody:

+ Snadno se nahlášení označí za vyřešené (moderátoři na to mají u nahlášení tlačítko)
+ Pro uživatele bude pohodlnější někoho nahlásit

– Nikdo z nemoderátorů neví, zda už byl příspěvek nahlášen, takže by se zbytečně nahlašovalo vícekrát. (To by se ale dalo vyřešit mírným přeprogamováním, aby nešlo nahlásit jeden příspěvek víckrát.)
– Nahlašování příspěvků bude snadné, takže se bude nahlašovat často a moderátoři tak budou muset často řešit, jestli je skutečně nutné zakročit.
– Po vyřešení problému se nahlašovatel nedozví výsledek svého nahlášení. Může se tak domnívat, že je jeho nahlášení ignorováno.
– Nebyla by tolik vidět práce moderátorů :-)

Myslím, že je vhodnější to ponechat tak, jak to je teď, tedy téma Přivolejte si moderátora. Pokud ale ostatní moderátoři nebudou souhlasit, klidně nějaký odkaz na nahlašování přidám (pokud si tedy Lukee rozmyslí to „nenávratně“ :-) ).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson