Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 28. 07. 2011 15:02 — Editoval Lukee (26. 08. 2013 12:02)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Krizový scénář

Jak navrhla Jelena, bylo by vhodné vypracovat alespoň minimální krizový scénář pro případ podobné tragédie, která nastala před pár dny, tj. kompletního výpadku domény. Jako první potřebujeme nějaké místo, kde můžeme o výpadku dát vědět. Navrhuji již existující facebookovou stránku matematika.cz nebo můžeme založit speciální stránku pro fórum. Facebooku bych se celkem i držel, každý to zná, lze tam i diskutovat a organizovat tak další akce.

V případě tragédie tak jako první prosím na FB zkontrolujte, jestli už se o ní neví. Pokud se o ní neví, tak napište jako první mě — já aktualizuji stránku na FB a začnu problém řešit. Pokud jsem online, tak si toho hned všimnu a odepíšu, pokud neodpovím do půl hodiny, pak nejspíš nejsem online a bylo by dobré, kdybyste to začali řešit vy.

Vybraným lidem, kteří se o to přihlásí, můžu dát administrátorská práva na FB stránku, ať ji můžete aktualizovat, pokud začnete řešit problém. Takže pokud máte zájem, napište.

Kam psát/volat: http://www.g2server.cz/kontakt/ (zběsilá podpora) Zkuste si tuhle stránku (a i tu facebookovou) někde uložit, nebo si uložte čísla a adresy — pokud nastane výpadek, tak se k tomuto příspěvku nedostanete :-).

Další návrhy vítány.


2+2=4

Offline

 

#2 28. 07. 2011 21:57

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Krizový scénář

↑ Lukee:

Děkuji za návrh, určitě jsem tomu neřekla tragedie :-) Co je důvodem, že neběží monitoring?

S oznámením o poruše a řešení na fcbk souhlasím, pro zorientování by to mělo stačit a také pravděpodobně se podívá spíš pravidelný návštěvník, který o této možnosti ví. Snad tomu dat větší popularitu.

Ohledně oznámení "zběsilé podpoře" by to už chtělo více domyslet. Byť "zběsilou podporou", tak po 3. stejném mailu se zběsím úplně. Zatím to nemám domyšleno. Zřejmě i na fcbk se toho bude muset někdo ujmout - jen jeden. Počkáme na další návrhy.

O administrování fcbk zájem nemám, protože ani fcbk nemám a nebudu mít (ovšem v okolí to má každý, teda poinformuje), ale kontakty mám uloženy.

Pro případ zcela zoufale situace udělejte si prosím zásoby dle návodu od 1:06 min a dáme si sráz každou lichou hodinu u Stývova hrabáče, pak se uvidí. Zdravím :-)

Offline

 

#3 28. 07. 2011 22:14

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Krizový scénář

Tragédii jsem vymyslel sám :-) Monitoring neběží proto, že už neexistuje žádná free verze, v novém modelu mají vše placené. Přešel jsem k jinému provozovateli, ale asi neposkytuje veřejné statistiky :-(

> „Ohledně oznámení "zběsilé podpoře" by to už chtělo více domyslet. Byť "zběsilou podporou", tak po 3. stejném mailu se zběsím úplně.”
Nevím moc jak, tady se spoléhám na to, že alespoň někdo bude mít pravomoc to napsat na Facebook, pak už by žádný další email na podporu neměl vzniknout. Můžeme ještě zařídit nějaký společný Twitter účet, registrace je jednoduchá, člověk se nemusí jen kvůli tomuto registrovat na obludnost typu Facebook.

Nebo má někdo nápad na nějaký pro tyto účely vhodný komunikační kanál? Možná ten IRC kanál, jak se navrhuje vedle.


2+2=4

Offline

 

#4 28. 07. 2011 23:24

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Krizový scénář

Neni nejjednodussi e-mail?

V pripade vypadku nekdo z dane skupinky "spravcu" napise mail tobe s ostatnimi v kopii, ze web nebezi a ze napsal/zavolal na podporu. Zaroven muze napsat, ze to aktualizoval FB page.

Predstavoval bych si, ze by se jednalo treba o 4-5 lidi.

Neco ve smyslu mrtveho Google Wave by bylo idealnejsi, ale e-mail je stale dostatecny na takove veci. Podle me.

Offline

 

#5 29. 07. 2011 09:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Krizový scénář

↑ Lukee:

děkuji, pokud o monitoringu informace máš, potom není problém, nevadí, že není veřejný.

↑ Ondřej:

původní znění z mého mailu:

Ještě bych navrhovala, abychom se domluvili na nějaké nenáročné formě "krizového plánu" - do jaké doby a v jakém pořadí bude někdo reagovat:
1) nějakou náhradní adresu, kde se umístí zpráva, že o poruše víte (třeba i fcbk) a že opravdu nehoří :-)
2) kdo komu pošle mail,
3) kdo a v jakém sledu má zavolat (poslat mail) podpoře.

Tedy 1. bod bych považovala za vyřešený, jen snad více popularity.

Hlavně, aby se z případného výpadku nedělala tragedie, ale pouze a jen technicky řešitelný problém. Zdravím.

Offline

 

#6 07. 09. 2011 13:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Krizový scénář

↑ Lukee:

Zdravím,

navazuji na včerejší výpadek. Mohli bychom, prosím, dopsat body a seznam kolegů, kdo a v jakém pořadí se zaktivuje? Teď jsme v tématu celkem 3 (bude doplněno do 5?) - viz návrh kolegy ↑ Ondřeje:.

Když jsem rekapitulovala včerejší postup, tak takové chyby jsem měla - neposlala jsem mail Tobě a podpoře, ale SMS + nenapsala jsem podpoře prosbu nebo dotaz o zpětné vazbě, potom můj telefonát byl navíc a zbytečně zatěžující.

Co znamená u podpory "profesionální monitoring" - v tom se výpadek nezachytil? Není nutné podrobně, jen zda je třeba mít "krizový plán".

Děkuji.

Offline

 

#7 07. 09. 2011 17:12

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Krizový scénář

↑ jelena:Já bych neměl problém někam napsat či zavolat (jen nechci zakládat acc na fb) kdyby byl výpadek. Jestli ovšem je nutné být 24 h online, tak to nemohu sloužit. Ale třeba ten poslední výpadek jsem zaregistroval.

Offline

 

#8 07. 09. 2011 21:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Krizový scénář

↑ mikl3:

Děkuji, počkala bych na vyjádření váženého Admina Lukee (a ohledně profesionálního monitoringu).

Jelikož ani hlavní web, ani fórum neposkytuje informace a služby nezbytného a nenahraditelného charakteru (i když zcela jedinečného obsahu), jde jen o zajištění klidného, systematického, nechaotického, neživelného průběhu v případě výpadku a nenáročného systému informování.

↑ Lukee:

víš, že se o Tobě již učí na MGO v hodinách matematiky? Kolega Hanzy to dnes povídal.

Offline

 

#9 07. 09. 2011 21:52

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Krizový scénář

↑ jelena:
Cože? :-)) Budou i podrobnosti?


2+2=4

Offline

 

#10 07. 09. 2011 22:07

hanzy
Místo: Opava
Příspěvky: 39
Škola: MGO
Pozice: Student
Reputace:   
 

Re: Krizový scénář

Ahoj, když jsme měli první hodinu matematiky paní učitelka Gebauerová se nás ptala jaké známe matematické stránky a jakmile jsme doříkali tak nám začala povídat že je jedna stránka která se jmenuje Matematika polopatě a že to založil student MGO a říkala: Lukáš Havrlant. A říkala že pokud nás baví matematika tak tady můžeme zajít. Jakmile jsem přišel domů zeptal jsem se mamky: "Mami vy jste zaplatili paní učitelce Gebauerové aby vám udělala reklamu na Matweb?"

Ahoj, mám dovolený ještě jeden díl TBBT. Dobrou.


"One of the advantages of being disorganized is that one is always having surprising discoveries"

- Alan Alexander Milne

Offline

 

#11 07. 09. 2011 22:23

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Krizový scénář

↑ hanzy:
Díky za info. Gebauerová mě dva roky učila matematiku a je to zároveň známá od mojí mamky, takže nejspíš odtud vítr vane :-).


2+2=4

Offline

 

#12 07. 09. 2011 22:36

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Krizový scénář

↑ Lukee:

Tak jsi měl autentický výklad :-). Paní Gebauerová učila také hodnou dceru (i biologii) a je výborná učitelka.

Tedy už jsme názorně předvedli schopnost opavské jednotky řešit krize - než se vyřeší místní příbuzenské a jiné vztahy, už každá krize bude zažehnána.  Tak abychom to nějak nenásilně dořešili jednou časem (ale už je nás v tématu 5 a kolega Hanzy má fcbk, ovšem nemá dovoleno 24h online).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson