Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 03. 01. 2013 15:31

vermar
Zelenáč
Příspěvky: 13
Pozice: student
Reputace:   
 

diferenciální rovnice n-tého řádu

ahoj můžete mi to prosím někdo zkontrolovat? nvm jistě jestli mám dobře znamínko u C. nvm jestli tam náhodou nemá být -C. moc díky..:)
http://forum.matweb.cz/upload3/img/2013-01/23468_2013-01-03%2B15.30.33.jpg

Offline

 

#2 03. 01. 2013 15:54

Geronimo
Místo: Bruntál/Brno
Příspěvky: 292
Škola: PřF+ESF MUNI
Pozice: student
Reputace:   20 
 

Re: diferenciální rovnice n-tého řádu

Kde si muzu nechat proplatit ortopedicke vysetreni (priste by se hodilo ten obrazek otocit, nez to sem posles).

Pokud sedi derivace, nejak dukladne jsem je neprochazel, tak by to melo sedet.


„Jestliže neumíš – naučíme, jestliže nemůžeš – pomůžeme ti, jestliže nechceš – nepotřebujeme tě.“ —Jan Werich

Offline

 

#3 03. 01. 2013 15:59

vermar
Zelenáč
Příspěvky: 13
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: diferenciální rovnice n-tého řádu

↑ Geronimo:↑ Geronimo: díky..:) a promiň za to otočení...

Offline

 

#4 03. 01. 2013 16:22

Geronimo
Místo: Bruntál/Brno
Příspěvky: 292
Škola: PřF+ESF MUNI
Pozice: student
Reputace:   20 
 

Re: diferenciální rovnice n-tého řádu

Takovy typ prikladu si muzes nechat zkontrolovat i mawem. Doporucuji se s nim naucit, je to vazne uzitecna vecicka.

Kdyz jsem se ted dival na vysledek teto rovnice, tak se tam jeste objevuje clen $\frac{1}{27}e^{2x}$, coz nevim, jak se tam objevilo. Muze to byt i chyba programu, ktera by se mela asi nahlasit.


„Jestliže neumíš – naučíme, jestliže nemůžeš – pomůžeme ti, jestliže nechceš – nepotřebujeme tě.“ —Jan Werich

Offline

 

#5 03. 01. 2013 23:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: diferenciální rovnice n-tého řádu

↑ Geronimo:

Zdravím,

obrázek jsem chtěla přetočit a uložit přetočený, no to mu moc na kvalitě nepřidalo. Opíši jen zadání:
$y^{\prime\prime}-y'-2y=xe^{2x}-2$

prohlížela jsem z historie řešení MAW (variace konstant) v průběhu řešení se diskutovaný člen objevuje "řádně" i zkouška vychází (bez tohoto $\frac{1}{27}e^{2x}$ členu zkouška také vychází). Což je dobrý důkazem užitku zkoušek :-) Ale takový člen je součásti obecného řešení i ve tvaru s $C1$, tedy by podle mne proto jsou v pořádku zkoušky obě.

Pokud však zadám MAW po pokynu "Nezoufejte však..." samostatně počítat jen rovnice pro součty pravých stran, tak již je výsledek bez tohoto členu. Neřekla bych, že to je chyba programu, spíš nějaká nedokonalost. Téma přesunu do sekce podpory MAW, ať máme aktivitu v podpoře.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson