Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 22. 06. 2013 00:27

PanTau
Příspěvky: 819
Škola: Plzeň :-)
Pozice: Student zoufalej z matiky
Reputace:   
 

Vzorový materiál

Ahoj, možná si o mě budute myslet že jsem jelito, ale je to nápad který sdílím dál. Navrhuji založit sekci, kam by návštěvníci mohli nahrávat materiály, jak na různé druhy příkladů. Ne že bych školu flákal a nechodil tam, ale pokud se učím něco, co jsem ve škole neviděl, tak je to zlo. Na internetu nic není a co scripta, tam jsou jen písmenka a značky a řeči, ale né to, jak příklad počítat. Jak by to mělo vypadat? Např: velmi stručně a jednoduše. První řádek přičtu k druhému a umocním. Mohlo by to být doplněno obrázky.


Má kouzelná buřinka asi nefunguje.... Jinak bych tu nebyl...
Reputace slušností...

Předem všem děkuji za Vaše rady..

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) PanTau)

#2 22. 06. 2013 13:53

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: Vzorový materiál

veď su vzorové príklady.

Offline

 

#3 22. 06. 2013 14:36

PanTau
Příspěvky: 819
Škola: Plzeň :-)
Pozice: Student zoufalej z matiky
Reputace:   
 

Re: Vzorový materiál


Má kouzelná buřinka asi nefunguje.... Jinak bych tu nebyl...
Reputace slušností...

Předem všem děkuji za Vaše rady..

Offline

 

#4 22. 06. 2013 15:06

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vzorový materiál

↑ PanTau:

a co?

Více vážně:

Zdravím,

není jednodušší napsat, co konkrétně hledáš - ke kterému předmětu, odkaz na to co máte (nebo jsi našel) a pořád to není ono - nejlépe "proč není ono". Vzorových příkladů jsou dnes hromady - jak v podobě dokumentů ke čtení, online testů a cvičení, videa apod.

Fórum mělo celé podfórum vzorových podle sekcí, bylo zrušeno a nahrazeno touto formou. Nahrávání souborů přímo na fórum může být jen cestou přes Administrátora (alespoň si to myslím).

co scripta, tam jsou jen písmenka a značky a řeči, ale né to, jak příklad počítat

školy používají takovou věc jako "evaluace výuky", tak v rámci takového procesu můžeš napsat, že písmenek je moc. Nebo přímo odbornému garantovi předmětu, co chybí.

Offline

 

#5 22. 06. 2013 15:11

PanTau
Příspěvky: 819
Škola: Plzeň :-)
Pozice: Student zoufalej z matiky
Reputace:   
 

Re: Vzorový materiál

Nahrávání souborů přímo na fórum může být jen cestou přes Administrátora (alespoň si to myslím).

Když mám tedy materiál, který by mohl někomu pomoci, jak ho mohu dát k dispozici? Poslat administrátorovi?

školy používají takovou věc jako "evaluace výuky", tak v rámci takového procesu můžeš napsat, že písmenek je moc. Nebo přímo odbornému garantovi předmětu, co chybí.

Nejde o to, že písemek je moc, ale občas se stane, že nestihnu přednášku, kůli práci, ap.
Látku pak musím dohánět z učebnic a z tich se nedá nic naučit(možná se mi budete smát jakožto člověk co se zabívá matikou).

Mimo jiné, bych na sebe akorát upozornil tím, že bych někomu napsal, nejspíš bych ho naštval tím že bych zpochybnil to co on dělá...


Má kouzelná buřinka asi nefunguje.... Jinak bych tu nebyl...
Reputace slušností...

Předem všem děkuji za Vaše rady..

Offline

 

#6 22. 06. 2013 15:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vzorový materiál

↑ PanTau:

materiál - ano, přes Administrátora (pokud nemáš vlastní stránku, nebo jinou stránku, odkud by šel odkaz nebo uložiště na stažení). Myslím, že ani na MatWiki soubor nepřidám. Tak např. přibyl materiál od kolegů Anonymystik a Honzc, zbytek na stránce jsou externí odkazy.

Mimo jiné, bych na sebe akorát upozornil tím, že bych někomu napsal, nejspíš bych ho naštval tím že bych zpochybnil to co on dělá.

záleží na formě. Např., když napíší návod, tak určitě vítám, když mi jasně řeknou, co je nesrozumitelné, nedostatečné, než aby mi za zády šuškali, jaka je to bl*-t nebo jak ono to nejde.   

jakožto člověk co se zabívá matikou)

:-) to je přesně vystiženo - zabíjím čas. Matematikou se nezabývám vůbec.

Offline

 

#7 23. 06. 2013 14:12

PanTau
Příspěvky: 819
Škola: Plzeň :-)
Pozice: Student zoufalej z matiky
Reputace:   
 

Re: Vzorový materiál

↑ jelena:

Takže, když sesmolím v ruce na papír něco co by někomu pomohlo, ofotím to a budu to chtít sdílet a zařadit do vzorových příkladů, koho mám kontaktovat? :-)


Má kouzelná buřinka asi nefunguje.... Jinak bych tu nebyl...
Reputace slušností...

Předem všem děkuji za Vaše rady..

Offline

 

#8 23. 06. 2013 14:27

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vzorový materiál

↑ PanTau:

Jeho, píšeme to i v Manuálu.

Takže, když sesmolím v ruce na papír

ale pozor, je neskutečně citlivý na typografické úpravy, již i taková tečka mimo ho řádek Jeho rozhodí, tak s tím manuskriptem bych byla opatrnější :-)

Offline

 

#9 23. 06. 2013 14:32

PanTau
Příspěvky: 819
Škola: Plzeň :-)
Pozice: Student zoufalej z matiky
Reputace:   
 

Re: Vzorový materiál

↑ jelena:

Díky, chci jen pomoct, tak snad mi nevyhubuje :-)


Má kouzelná buřinka asi nefunguje.... Jinak bych tu nebyl...
Reputace slušností...

Předem všem děkuji za Vaše rady..

Offline

 

#10 23. 06. 2013 14:40 — Editoval Lukee (23. 06. 2013 14:41)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vzorový materiál

Kontaktovat nemusíš v zásadě nikoho. Jestli chceš zveřejnit nějaké materiály, tak je někam nahraj (stačí třeba Dropbox — viz poslední bod, teoreticky lze použít i uložto a podobné služby) a pak někam vložit odkazy. Buď zde na fórum, nebo někam na MatWiki. Když to pošleš mně, tak já s tím stejně nic moc rozumnějšího neudělám.


2+2=4

Offline

 

#11 26. 06. 2013 14:35

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vzorový materiál

Jestli chceš zveřejnit nějaké materiály, tak je někam nahraj

↑ Lukee:

ano, tak jsem napsala také ↑ jelena::

ano, přes Administrátora (pokud nemáš vlastní stránku, nebo jinou stránku, odkud by šel odkaz nebo uložiště na stažení).

Ovšem toto téma mi připomnělo, že již delší dobu uvažuji o umístění jinam práce kolegy Jarrro, aby se nemuselo stahovat. Tak jsem to provedla (uloženo a opraven odkaz) - za použití pozvánky spřáteleného časopisu. Až potom jsem si vybavila, že pozvánku nechával i kolega Miky4. Moji vám také ponechám.

Konec PR příspěvku :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson