Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 20. 10. 2008 20:11

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

IES na FSV UK

Dobrý večer,

je tu někdo přítomen, kdo studuje na IES na fakultě sociálních věd? Docela dost mě to láká a dostal jsem dobrá doporučení.

Vzhledem k tomu, že berou už celkem dost studentů (~30 %) a přijímačky jsou z OSP (měl jsem od SCIA asi 95 %) a matematiky (ta je od SCIA buďto triviální, nebo hrozně těžká :), tak bych to rád zkusil.

Mám možnost si napsat národní srovnávací zkoušky již teď v prosinci, tak bych rád, pokud by se někdo vyjádřil.

Láká mě hlavně velikost školy - nemám rád přecpané ročníky. Také bych se rád zeptal, zda se dají ty 2 roky matematiky přežít, pokud jste průměrný student.

Díky za info.

Offline

 

#2 20. 10. 2008 20:17

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: IES na FSV UK

↑ halogan:Zdravím , nemám zkušenosti zrovna s touto školou , ale myslím si , že dva roky matematiky se dají přežít , a máš-li chutˇzrovna na tuhle školu , běž směle do toho . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#3 20. 10. 2008 22:59

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: IES na FSV UK

Tam jde o to, že matematika je tam prý opravdu extrémní (učí lidé z MatFyzu apod.), tak nevím. Až polovina neprojde prvním ročníkem kvůli matice.

Offline

 

#4 20. 10. 2008 23:58

Tomsus
Příspěvky: 131
Reputace:   
 

Re: IES na FSV UK

Já bych neřekl, že ta matematika je tam tak extrémní. Řekl bych, že někde na úrovni ČVUT (krom FJFI), spíš níž...

Offline

 

#5 26. 02. 2009 16:33

ladybug
Zelenáč
Příspěvky: 1
Reputace:   
 

Re: IES na FSV UK

ahojky, osobne som na tuto skolu xodila, preto reagujem na tvoj prispevok..matematika je podla mojho nazoru naozaj extremna..a ked si myslis ze ta bude sprevadzat studiom len dva roky, musim ta sklamat.. na IES je matematika uplny zaklad, skor ci neskor sa zacne vyskytovat vo velmi vela predmetoch.
nam hned na dni otvorenyx dveri povedali, ze kto bol na strednej skole hviezda, na ies bude priemer..
ak mozem ,dala by som ti radu...ak sa nexystas zaoberat sa matematikou cely zivot, nexod tam.vyber si inu skolu.ies je orientovana na rozne abstraktne modely, matematicke postupy, nieje to bezna ekonomicka skola, ako som ockavala....
keby si mal este nejaky dotaz, rada ti poradim.

Offline

 

#6 26. 02. 2009 18:05

micro_cz
Místo: Praha
Příspěvky: 46
Reputace:   
 

Re: IES na FSV UK

naprosty souhlas s Tomsusem, ale nutno rici ze uroven matiky na IES je vice nez dobra, rozhodne to neni lehky, IES ma dobre jmeno i u prijimacich pohovoru do zamestnani, odbornici vedi, ze absolvent IES ekonomii skutecne rozumi a vidi ji ve svetle matematickych souvislosti, ne nasprtanych vzorecku

Offline

 

#7 26. 02. 2009 21:26

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: IES na FSV UK

↑ halogan:
S českými školami nemám skúsenosti, no skôr zareagujem na fámy. To je tak, že niekto povedal. Kým si to nevyskúšaš sám, tak všetky "zaručené pravdy" sú ti na nič. Veď ty si šikovný aj na matfyz (čítam si tvoje príspevky), tak si z toho nič nerob a ak ťa to baví, tak sa snaž.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#8 26. 02. 2009 21:44

bigbabe
Místo: Nový Bor
Příspěvky: 57
Reputace:   
 

Re: IES na FSV UK

Ahoj, zkusila bych se pokouknout po lidech, co tam studují. Vím, že můj kamarád se na tuto školu hlásil, ale už jsme se od střední neviděli. Zkus strejdu googla, já našla třeba tuto.....http://www.e-klub.org/.
Tam ti určitě řeknou fundovaný názor.

Offline

 

#9 27. 02. 2009 11:41

micro_cz
Místo: Praha
Příspěvky: 46
Reputace:   
 

Re: IES na FSV UK

↑ halogan: ...ještě takovej dodatek, jestli tě to opravdu zajímá, vem třeba kámoše a skočtě se kouknout osobně, budova je kousek od Václaváku http://ies.fsv.cuni.cz/cs/node/122 ..dole v suterénu pod vchodovou halou maj takovej koutek s automatama na kafe, zastavte si nějaké studenty a klidně se jich zeptejte oni vám určitě rádi pomohou lidi jsou tam docela fajn, hlavně se dozvíš fakta přímo od těch co to zažívaj na vlastní kůži, na dnech otevřených dveří se takový věci moc často nedozvíš ...naše fakulta má s IES družbu, nějaké zkoušky jsem skládal tam a zdejší prostředí, přístup a vyučující na mě zanechali dobrý dojem ...jinak ještě poznámka uznávaj matiky z matfyzu a fjfi ;)

Offline

 

#10 01. 03. 2009 00:05

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: IES na FSV UK

↑ micro_cz:

Já tam byl na dni otevřených dveří a mám 2 známé kteří tam studují (studovali). Šlo mi spíš o zhodnocení od matematicky hodně zainteresovaných lidí. O e-klubu vím a bavil jsem se s pár lidma.

Tohle je trochu staré téma (DOD bylo před pár týdny), takže už leccos vím, ale rád si poslechnu další názory.

↑ lukaszh:

Ďakujem. Hlásím se pouze na dvě školy - právě na toto IES a pak na MFF na matematiku. Tak uvidíme, co zvítězí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson