Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 08. 01. 2017 16:29

tomassovak
Zelenáč
Příspěvky: 1
Škola: VOš
Pozice: samouk
Reputace:   
 

pravděpodobnost přežití

Dobrá večer všem, mám příklad ze života. je mi 33. Dostanu nemoc mám šanci přežití 80%. Dostanu komplikaci infekci plicní šance je součastné chrobě zhoršena kvůli první přítomné chorobě. Jsem mladý se zápalem plic. Šance na přežítí se krátí na zhruba pouze dle statistky zápal plic 80%. Dostanu komplikaci se srdcem šance na diaznozu 80%. dočetl jsem se ve statistikách, že je rozhodné ta co má vyšší váhu. Jenomže součastně je potřeba řešit statistiku a pravděpodobnost jevů součastně. A taky faktory co to snižují věk atd. Skon k tromboze velké, věk je snižující faktor úmrtí. Současnost výskytu u jendoho je méně pravdopodobná. Přesto tak je u mé výskyt třech chorob souačastně a i Rf víc než-li tři. Věk pozivni, geny negativní ze dvou stran. A predispozicí ke třech nejhorším chorobám. Součastné choroby mám a jsou samoosobně RF. Jak to řešit? Statistiky je jedna věc, matematika, statistika a pravděpodobnost druhé. Myslím si že se to jentak prostě násobit a dělit nelze? Nějaký návor? Jedna ku 10*6 a 10*6 a ku 1*6 ad? Je výskyt 1: 10*18. Faktor věku a možné komplikace nevím jak s tím naložit a dědičnost, predispozice k embolii, trombozák a taky geneticé zátěž. Statistky hovoří žilní tromboza u může s autoimunitní chorobou velmi nizká přesto to mám. Součastně abych měl další taky a je to minimálně miliarda a přesto to mám.
Jsou rozné typy pravděpobnosti nahodlivl ýa součastných jevu. Jak se budou lišit s věkeM
Co s tím?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson