Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 26. 03. 2018 16:27

Ondrik_B
Příspěvky: 91
Škola: BIGY ZR
Pozice: student
Reputace:   
 

Sbírky úloh a příkladů - cizojazyčné, zajímavá matematika

Zdravím,

obracím se zejména na učitele SŠ a ZŠ. Sbírám různé příklady do matematiky. Ať už klasické (Petáková, Běloun atd.), tak nestandartní (různé příklady se zájmovou matematikou).

Zkoušel jsem googlovat nějaké anglické učebnice standartních příkladů, ale nenašel jsem nic. Hledám něco analogického k české Petákové (nebo Bělounovi), ať už v online verzi nebo stažitelné PDF. Nevíte o něčem? Možná špatně googluji, neznám správný anglický ekvivalent k českému sbírka úloh. (popřípadě i jinné něž anglické sbírky - Polské, Německé...)

Tipy na zájmovou matematiku, stačí název autor a vaše hodnocení knihy.

Otázka na závěr pro učitele matematiky: Chtěl bych vytvořit online databázi zajímavých příkladů, jež by mohly být použity jako motivační příklady nebo jako osvěžení hodin. Myslíte, že by se vám něco takového hodilo? Dělám si prvotní průzkum, abych věděl, zda to není práce zbytečná o kterou by neměl nikdo zájem.

Offline

 

#2 26. 03. 2018 16:49

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6214
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Sbírky úloh a příkladů - cizojazyčné, zajímavá matematika

Ondrik_B napsal(a):

Zdravím,


Zkoušel jsem googlovat nějaké anglické učebnice standartních příkladů, ale nenašel jsem nic.

Skusil si aj toto? http://bfy.tw/HJfS

... viac ako milion vysledkov - iste nebudu vsetky k veci, ale takych sto urcite ano.

Offline

 

#3 26. 03. 2018 17:48

vanok
Příspěvky: 14455
Reputace:   741 
 

Re: Sbírky úloh a příkladů - cizojazyčné, zajímavá matematika

Ahoj ↑ Ondrik_B:,
Tu najdes dost cviceni z roznych olympiades vo fr.  2001 az 2009
https://www.apmep.fr/-Olympiades-De-2001-a-2009-


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson