Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 25. 04. 2024 13:42 — Editoval uhlopříčka (25. 04. 2024 13:43)

uhlopříčka
Zelenáč
Příspěvky: 7
Reputace:   
 

Python Matlablib - Pozice obrázku v GUI

Ahoj,
začínám se učit v pythonu a s knihovnou matlablib a dělám si prohlížeč obrázku. Umím obrázek otevřít, takže se zobrazí jako figure ... ale mám problém že nedokážu zjistit pozici obrázku v tom GUI (v klientské aplikaci). Něco jako v html a css jsou atributy position:absolute; left: 20px; top: 20px; což odsadí obrázek 20px zezhora html dokumentu a 20px zprava. Takže v tom GUI v matlabu když mám obrázek a nevím kde je umístěný, potřebuju znát ty souřadnice a nevím jak se k nim dostat. No chtěl bych je spočítat ještě před tím než budu provádět jakékoliv operace s myší, hned po otevření obrázku. Takže dělám toto

Code:

        self.large_image = cv2.cvtColor(self.large_image, cv2.COLOR_BGR2RGB)
        self.fig, ax = plt.subplots()

Jinak později se mi jedná o to, že budu chtít kliknout na obrázek nebo ho přiblížit a pak budu dělat nějaké přepočty, a vždy je třeba přepočíst souřadnici z toho kliku uvnitř GUI na to co vidím na obrázku. A právě na to potřebuju znát tu pozici obrázku tedy pozici levého horního rohu. Poradíte?

PS? Nevím jestli python a matlab je stejný na Windows i Linux, já jsem na linuxu, ale myslím že to bude stejný.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson