Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 08. 11. 2009 17:26

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Třeba protože jsem se na MFF hlásil, ale nakonec tam nešel. Neviděl jsem v tom pro sebe budoucnost. To ale neznamená, že pro ostatní to dopadne stejně.

Chci jen, aby si to každý rozmyslel. U nás na škole (IES FSV UK) máme každý rok několik lidí, kteří sekli s MFF a šli k nám. Tak se to snažím omezit.

Offline

 

#27 08. 11. 2009 17:34

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:Asi záleží, co chceš dělat. Třeba jsou lidi co na MFF studují informatiku se zaměřením na krypto a jejich vyučující si stěžují, že nemají žádné doktorandy, protože po škole všichni podlehnou kouzlu nástupního platu -- slyšel jsem něco o 60 tisících, ale nevím, jestli průměr nebo maximum a jestli hrubého nebo čistého.

Navíc praxe k teorii se "za pochodu" přidat dá, naopak to je těžší. Proto bych se k teoreticky zaměřeným školám nestavěl pesimisticky. Ale je pravda, že je dobré si rozmyslet, jestli mi to vyhovuje. Kouknout na nějaká skripta psaná stylem "definice - věta - důkaz" a popřemýšlet, jestli toto je styl, který chci několik hodin denně poslouchat, následně si ho pročítat a na závěr jím skládat zkoušky.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#28 08. 11. 2009 17:43

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
A proč s tím sekli? Neměli na to hlavu, nebo tak něco?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#29 08. 11. 2009 17:45 — Editoval halogan (08. 11. 2009 17:45)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:

Já se k nim nestavím zas tak pesimisticky, v případě MFF šlo spíš o to, co píšeš dál. Člověk má představu, že ho něco baví, ale středoškolská výuka je na míle vzdálená od té vysokoškolské. Tím pak vznikají problémy.

U nás za první měsíc vzdalo studium už nemálo lidí, protože prostě čekali něco jiného. Toto je odpověď i na ↑ Cermix:. Hlavu na to měli.

Offline

 

#30 08. 11. 2009 17:51

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
takže myslíš, že bych neměl jít na MFF?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#31 08. 11. 2009 17:56 — Editoval halogan (08. 11. 2009 17:57)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

To neříkám! Prosím, jen abych tě neodradil, to fakt nechci.

Chci jen, abys (jak říká správně Kondr) se podíval na:
1) Studijní materiály.
2) Seznam předmětů a jejich sylaby.
3) Zvlášť sylaby předmětů, které rád nemáš.
4) Uplatnění po škole.
5) Zkušenosti studentů. (třeba na matfyz.cz myslím)

Vysoká škola ti ovlivní celý život, takže proto radím opatrnost.

Můžeš totiž dopadnout tak, že studuješ něco, co tě nebaví. Tak jsem dopadl třeba já :-)

Offline

 

#32 08. 11. 2009 18:00

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:

Pokud přežiju první 3 roky.. a pak půjdu na astrofyziku.. tak budu ve svým. Astronomie mě vždycky moc zajímala.. vždy jsem snil o tom, že bych se chtěl stát astronomem, či astrofyzikem.. Astronomie mě nikdy nebavila :)
Ale díky Ti za rady, projdu si všechno co bude potřeba. btw: nějaký vhodný odkaz, kde bych se dozvěděl všechno potřebné? (včetně sylabů? ) :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#33 08. 11. 2009 18:04

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

No a to je právě ono. Podívej, jestli tě bude bavit i na vysokoškolská astrofyzika, to bude jiné kafe.

Většinu bys měl najít na stránce MFF a dost na stránkách učitelů.

Offline

 

#34 08. 11. 2009 18:10

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
Koukni, studuju čtvrtým rokem elektrotechniku na střední škole.. Kdysik jsem velice vážně uvažoval že bych šel do Brna na VUT; kvůli elektrotechnice.. ( A taky kvůli jedné holce, hlavně kvůli ní :D ) teď s tou holkou už nejsem, a nějak se ve mě ozvalo dřímající astronomické já, které by chtělo se dále rozvíjet.. neříkám, že mě elektrotechnika nebaví.. ale vím, že není to úplně to, co bych chtěl dělat v budoucnu. Je lepší jít na školu a studovat obor o kterém jsem se nikdy oficiálně neučil, ale sám jsem z něho nadšený, nebo jít někam o čem vím víc ale nebaví mě to tak moc, jako ta astronomie?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#35 08. 11. 2009 18:30

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Mff- Praha

↑↑ Doxxik:
Já informatiku a ty?

↑ Kondr:
Ty jsi absolvent? Student? Jaky obor?

↑ halogan:
Nemáš odkaz na skripta nebo tak něco?

Offline

 

#36 08. 11. 2009 18:36 — Editoval halogan (08. 11. 2009 18:37)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

Tak to už neporadím, každému dle jeho gusta. Já si školu vybíral podle uplatnění, ne podle toho, co mě nejvíc baví.

↑ FailED:
Skripta čeho? Já MFF nestuduji, my bereme toto - je to téměř stejné jako to, co mají informatici na MFF. Samozřejmě tam nejsou důkazy, takže to úplně ztrácí půvab :-) Pokud by ses pohyboval po Praze (či jiném větším městě, není to podle mě dost dostupné), tak třeba v Neo Luxoru na Václavském náměstí jsou k zakoupení naše skripta (Matematika I; Hájková, John, Kalenda, Zelený). Určitě ale najdeš spoustu materiálu na Internetu.

Offline

 

#37 08. 11. 2009 18:41

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑ FailED:Nejsem student, ale znám tam celkem dost lidí. Jsem ve třeťáku na FI v Brně.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#38 08. 11. 2009 18:46

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
Chceš říct, že se neuplatím?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#39 08. 11. 2009 18:47

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Mff- Praha

Taky by jste měli uvažovat nad tím co když se tam nedostanete a dát si přihlášku ještě jinam, kam máte zaručeno, že vás vemou.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#40 08. 11. 2009 18:47

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ gladiator01:
Na MFF berou každýho :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#41 08. 11. 2009 18:52

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

Jak to víš, to je tak málo zájemců?

Nebo naberou a po prvním semestru jich zbyde 1/4 ne :) ?


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#42 08. 11. 2009 18:52

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ gladiator01:
Ta druhá možnost :)


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#43 08. 11. 2009 18:54

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

To neříkám, astrofyzice nerozumím. Je třeba ale brát v potaz faktory jako to, že AV ČR je veřejnoprávní instituce, která se potýká s omezením financování od státu, o tom určitě něco víš. Pokud bys tedy chtěl pracovat v AÚAV ČR, tak bys byl de-facto státní zaměstnanec.

Pak je velký rozdíl, pokud ti tvůj obor nabízí práci v soukromém sektoru, kde máš větší pravděpodobnost dobré finanční zajištěnosti (např. informatika).

Vypadá to, že se to pro mě celé motá kolem peněz, ale člověk nějak přežít musí. Je třeba najít rovnováhu mezi platem a tím, jak tě tvá práce bude naplňovat (což je určitě důležitější). Já se zaprodal :-) (resp. zaprodám se, jestli vůbec tuto školu nějakou náhodou dokončím)

Offline

 

#44 08. 11. 2009 18:54

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Jo. mám důležitý dotaz.. Co je to zápočet? :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#45 08. 11. 2009 18:55

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ gladiator01:↑ Cermix:

Zájemců zas tak málo není, je to spíš to, že kdo má zájem o studium na MFF, tak o daných předmětech něco ví. Přijímačky by tedy odstranily jen ty uchazeče, kteří stejně vypadnou během prvního ročníku.

A organizace přijímacího řizení stojí peníze.

Offline

 

#46 08. 11. 2009 18:56

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
Věř mi že to poslední co bych chtěl je pracovat v ČR, protože tenhle stát dost brzo zkrachuje :D takže vystudovat a pryč někam.


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#47 08. 11. 2009 18:57

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

Zápočty, zkoušky, bakalářské/diplomové práce, rigorózní zkoušky apod. nezkoumej. Já to nevěděl ani v den zápisu, ale dozvěděl jsem se to včas.

Offline

 

#48 08. 11. 2009 18:59

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
Já jen chci vědět, co si pod tím mám představit.


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#49 08. 11. 2009 19:00 — Editoval halogan (08. 11. 2009 19:01)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

Vypadá to bláhově, ale zas nevěř, že s diplomem tě všichni všude v zahraničí budou chtít. Opět jsem trochu pesimista, ale opravdu to tak je.

Není to máš diplom -> máš práci. Hodnotí se výsledky (pracovní/studijní) a zahraniční zkušenost (Erasmus, Sokrates, stáže, (doktorské) studium v zahraničí, ...).

↑ Cermix:

Zadej si to do Googlu, tam toho najdeš víc než dost. Je to prostě jeden z typů absolvování předmětu, který může být ve formě prošel/neprošel nebo za něj můžeš mít známku. Nebo to může být jen propustka ke zkoušce.

Offline

 

#50 08. 11. 2009 19:04 — Editoval FailED (08. 11. 2009 19:05)

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Mff- Praha

halogan napsal(a):

Člověk má představu, že ho něco baví, ale středoškolská výuka je na míle vzdálená od té vysokoškolské. Tím pak vznikají problémy...

To je asi můj největší problém, ještě prohloubený tím, že jsem 8 let na gymplu který je spíš humanitního zaměření a vůbec se nedovedu porovnat s lidmi kteří na MFF opravdu půjdou... Ale na to asi přijdu jen tak, že to opravdu zkusím a kdyžtak přestoupím :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson