Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#101 12. 11. 2009 16:51

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑↑ Doxxik:
Nenechám
↑↑ halogan:
Je to jednoduché, protože jsem o takové škole nevěděl a když mi pár tipů kam bych mohl jít (VUT, UPCE) zkrachovalo (z osobních důvodů jaksi :D) tak jsem si řekl, že MatFyz bude pro mě správná volba.. a taky je to otázka potřeby si něco dokázat :D když vystuduju MatFyz, tak to bude velice příjemný pocit :)


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#102 12. 11. 2009 18:36

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑↑ halogan: Zdravím, velmi dobrý odhad.
↑ Cermix: Jak psal hlogan, nechtěl jsem tě odrazovat. Jen mě zajímalo, jaké jsou argumenty PřF x MFF, ale z tvé odpovědi soudím, že jsi toto dilema ani neřešil.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#103 12. 11. 2009 19:02 — Editoval Doxxik (12. 11. 2009 19:04)

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:
kdybych měl mluvit za sebe - když jsem se tím začínal zabývat (kam půjdu), přemýšlel jsem nad mff. Můj postoj k místu(praha/brno/..) byl takový, že pokud bude záležet pouze na výběru města (bude-li s nadsázkou stejná fakulta ve dvou městech, z čehož jedno bude Praha(uvažoval jsem nad mff), dám přednost Praze).
Samozřejmě jsem se díval na stránky i jiných vysokých škol, abych viděl, jaké jsou možnosti.. ale nikde jsem nenašel nic, co by mě zaujalo (ani na muni, možná jsem nehledal dobře, ale to, jaké obory týkající se matematiky tam jsou, jsem zjistil až později).
Pak jsem se byl podívat na Gaudeámu - mff tam prezentoval očividně zapálený týpek ( :D ), povídal o mff, uplatnění, kolejích, výjezdech, .. atd (jako asi všude). Pak jsem se byl podívat i u stánku muni - zde (můj ryze subjektivní názor!) mi připadali takoví laxní (o oborech, o kterých jsem se zajímal, nevěděli ti, kteří se mě ujali, nic moc konkrétního.. spíš takové obecnější věci + tiskoviny + odkázali mě taky na studijní oddělení... možná jsem měl jen smůlu na informátora, nevím.. každopádně mě moc nepřesvědčili...)
Dále jsem čerpal z informací známých - znám několik lidí na mff, nikoho na muni..
A další věc v rozhodování - mám to víceméně stejně daleko do Ptahy i do Brna (brno možná nepatrně blíž). V Praze koleje dostanu (alespoň to všichni tvrdí), v Brně na muni ne (říkala infoslužba u jejich stánku)..

takže asi tak.. zatím jsem pro mff a docela rád bych se tam jel podívat na den otevřených dveří.. jen to je přeci jen trochu z ruky (i dyž je to znatelně íň, než u kolegy Cermixe) a ještě jsem se nerozhodl, zda-li to pro mě bude mít dostatečný přínos..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#104 12. 11. 2009 19:17

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Co kdybys mi, kolego Doxxiku, natočil celý den otevřených dveří a pak poslal? :D Já to mám velice z ruky, takže... ještě opravdu nevím, zda-li tam pojedu, proto bych se rád ještě jednou zeptal, jestli se tam dozvím nějaké podstatné informace, které by se hledaly jinde blbě. děkuju


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#105 12. 11. 2009 19:27

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:Dle mě nejdůležitější, co tam získáš, je dojem. Dojem z toho, jaká je Praha, jaké je to objíždět několiko budov po Praze, jaké je to či ono. Osobní požitek prostě(o: Já byla na dni otevřených dveří asi jen proto, abychom si se spolužáky udělali výlet do Prahy. Zajímavější ale pro nás byl výlet do Prahy na Jeden den s fyzikou, taktéž na mff. Byl na zážitky prostě lepší.

Podstatných informací je obecně nemnoho, snad jen číslo účtu, kam poslat peníze za přihlášku a adresa, kam poslat přihlášku, a to vše najdeš celkem snadno na webu či jinde.


Vesmír má čas.

Offline

 

#106 12. 11. 2009 19:41 — Editoval Doxxik (12. 11. 2009 21:44)

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Tychi:
výlet do prahy se spolužáky už mám letos odbytý :) byly jsme na dnech otevřených dveří AV. Super přednášky :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#107 12. 11. 2009 21:24

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:Díky za obsáhlou odpověď. Kritiku Gaudeáma předám na vyšší místa ;) S kolejema to neumím vyvrátit, osobně su Brňák a kamarádi, co dojíždí, bydlí na privátech. Je to levnější a blíž, ale to v Praze asi funguje podobně.

Btw. píšeš "nic, co by mě zaujalo" -- jaké předměty tě na MFF zaujaly?

Stále zvědavost, žádné přesvědčování ;)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#108 12. 11. 2009 21:39

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:

V Praze to asi funguje jak kde. Kdo se přihlásí brzo, bydlí blízko (třeba do kilometru od školy) na koleji. U nás konkrétně nebydlí téměř nikdo na privátě. V Praze jsou dost drahé.

Offline

 

#109 12. 11. 2009 22:02

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:
nejspíš jsem se špatně vyjádřil.. na mff mi padla do oka hlavně obecná matematika ... vím, že na muni je taky (resp. teď už to vím).. předtím jsem to na stránkách nějak nenašel (resp. nenašel jsem náplň programu, "co ze mě bude," čím můžu navázat a takový ty věci.. jediný, kam jsem se dostal, bylo toto.).. jak píši, možná jsem jen špatně hledal
ad.Gaudeamus - doufám, že z toho nebude mít nikdo problémy..
ad. koleje - říkal jsem si, že ať už půjdu kamkoli, chtěl bych být alespoň v prváku na kolejích (bude-li to možné). Připadalo mi to jako "lepší sžití" s ostatními, míň problémů s hledání ubytovaní,.. (je to pravda?)
2Cermix: ad. otevřené dveře na mff - ještě nevím, zda-li tam pojedu.. le jestli jo, nějak se domluvíme :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#110 12. 11. 2009 22:07

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

jo a ještě bych měl dotaz (mff i přf): dneska u nás ve škole byli z ČVUT a "dělali nábor" (pozvali jsme si je). Na ČVUT nepůjdu, zaujala mě jedna věc, o které mluvili - stipendia (resp. všechny peníze, co od školy může člověk dostat). Říkali, že škola platí nejen ubytovací stipendium (to je asi na mnoha školách), ale i stipendium prospěchové (ne že by mi to hrozilo :D), případně za úspěchy při reprezentaci školy (akademické hry -> peníze za medaile), práce ve škole (dny otevřených dveří, ..). Jak jsou na tom mff/přf ?
díky za info


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#111 12. 11. 2009 22:16

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

prašulky jsem za prospěch dostávala jeden rok, příjemné přilepšení, ale už jsem nějaký pátek pryč, tak nevím, jak je na tom škola teď. Zajdi na stránky senátu fakulty a dočteš se to.


Vesmír má čas.

Offline

 

#112 12. 11. 2009 22:26

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:Prospěchové stipendium se na PřF vyplácí, 4 tisíce ročně. Práce pro školu (den otevřených dveří, motivační kurz, ...) se odměňuje finančně i kreditově. Za peníze PřF jsem se účastnil čtyř soutěží, fungovalo to tak, že mi uhradili veškeré náklady a přidali zaokrouhlení.

Jinak stránky sci.muni.cz jsou zlo, protože odlákávají pozornost od math.muni.cz, kde bys jistě našel toto


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#113 12. 11. 2009 22:36

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:díky za info i za link, mrknu na to..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#114 12. 11. 2009 22:38

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Vy máte peníze a kredity za motivační kurzy a DOD? Dobré, my to tu děláme ve studentském spolku zcela zdarma.

Offline

 

#115 12. 11. 2009 23:53 — Editoval BrozekP (12. 11. 2009 23:55)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mff- Praha

Stipendia na UK: http://www.cuni.cz/UK-1569.html (něco pro mff je teď taky tady: http://skas.mff.cuni.cz/)

Ve zkratce o těch, se kterými mám zkušenosti (nemusí být přesné, píšu jen jak si to pamatuju):

Ubytovací - nárok mají všichni (i pražáci) na asi 300Kč měsíčně (jediné co pro něj musíš udělat je přihlásit se do systému a kliknout tam na správné tlačítko), můžeš si zažádat o zvýšené (musíš ale splnit jisté podmínky, které neznám, a dodat jim asi nějaký papír...), nevím, kolik to může být.

Prospěchové - vezmou se všechny známky za zimní a letní semestr. Nejhorší známka se škrtne. Ze zbytku se udělá vážený průměr, kde váha je počet kreditů za daný předmět. Vezme se minimálně 10% lidí z oboru s nejlepším průmerem a těm se asi od prosince dalšího roku začne vyplácet stipendium ve výši asi 1800Kč měsíčně (teď nevím, jestli se vyplácí 9 nebo 10 měsíců, takže celkem 16200Kč nebo 18000Kč za rok). Možná se výše měnila, teď jsem ho nedostal, tak to nesleduji. U fyziků tenhle výpočet zpravidla znamená, že musíš mít kromě jedné dvojky (nevím, jestli je nějak ošetřené, aby to nebyla trojka...) samé jedničky, jinak nejsi v těch 10%. U matiků a informatiků ti pokud vím stačí i trochu horší průměr než čistá 1, mají asi přísnější hodnocení :-)

Offline

 

#116 12. 11. 2009 23:54

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:No na PřF máme takový předmět za 2 kredity, ve kterém dostaneš zápočet za 40 hodin odpracovaných pro fakultu.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#117 13. 11. 2009 00:44

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mff- Praha

Kdyby to někoho zajímalo, tak stipendia u nás na UPOLu jsou popsána tu. Ve zkratce: vážený průměr 1,5 a minimálně 60 kreditů na ročník a máte 5 000 Kč. U nás minimum lidí splní byť jen jednu z těch podmínek, v průměru pak jeden člověk na ročník splní obě podmínky zároveň. Pak máme mimořádné stipendium -- když úspěšně na první pokus uděláme všechny části státní zkoušky (tj. obhájit bakalářskou práci, udělat státnice a klausurní zkoušky) v některém jarním termínu (to je blíže nedefinovaný termín), dostaneme 15 000 Kč. To pokud vím za poslední roky nezvládl nikdo. Akorát nevím, jestli je to tak těžké nebo jsme tak blbí a líní.


2+2=4

Offline

 

#118 13. 11. 2009 10:28

plisna
Místo: Brno
Příspěvky: 1503
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik: ve svem prispevku uvadis, ze vam na gaudeamu "zapaleny typek" povídal o mff, uplatnění, kolejích, výjezdech, ... - me by treba velmi zajimalo, co ten "zapaleny typek" rikal prave o tom uplatneni absolventu mff, napr. oboru obecna matematika.

Offline

 

#119 13. 11. 2009 13:33

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:

Dej vědět co nejdříve, ať vím, jestli mám se zařizovat na to, přecejenpom je to už za dva týdny. díky


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#120 13. 11. 2009 14:50

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ plisna:
mno my se ptali všeobecně (kamarád nepůjde na matematiku) a on nás nejprve přesvědčoval o tom, že je to přece jen min. 5 let, co tam budeš studovat (bc + mgr), a za těch 5 let se trh změní.. pak povídal o nějakých firmách (jména si fakt nepamatuji), kam nějaké procento absolventů mff odchází, pak povídal o cizích školách (zahraničních), kde se dost často navazují kontakty se zaměstnavateli.. bylo toho možná víc..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#121 14. 11. 2009 14:57

plisna
Místo: Brno
Příspěvky: 1503
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik: takze on vam rekl, ze nema cenu se nyni starat o to, co budete moci po absolvovani mff delat, protoze se za 5 let situace na trhu zmeni? no to si snad delal legraci... dle meho skromneho nazoru je jedna z dulezitych veci pri vyberu vs to, jak a kde se budu pak moci se ziskanym vzdelanim uplatnit. proto jsem chtel slyset od tebe (predpokladal jsem, ze sis to zjistoval) moznosti uplatneni z oboru obecna matematika. me jich totiz mnoho nenapada...

Offline

 

#122 14. 11. 2009 15:09

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

ne tak docela - jen nás upozorňoval na to, že to chvíli potrvá, než dostudujeme.. takže nemá smysl studovat kvůli určitému místu..
a tu obecnou matematiku beru tak, že mne připraví pro další studium matematiky (na mgr) - s tím, že první dva roky bude obecnější studium, třetí rok pak (některé) hodiny podle toho, kam budu dál na mgr studiu směřovat..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#123 14. 11. 2009 16:02

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#124 17. 11. 2009 15:27

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

Lukee: tak povinnost angličtiny vychází z brožurky. Tj. není-li u Tvého oboru uvedena, netýká se tě. Před dvěma lety bych ti záviděl :)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#125 19. 11. 2009 13:33

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Doxxiku, nechci nijak naléhat, ale že mi řekneš včas, jestli pojedeš na den otevřených dveří? (tím "včas" myslím tak do úterka příštího týdne(do 24.11.2009)) Dík


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson