Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 01. 2010 01:00

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

sexuální revoluce na fóru?!

Zdravím

a omlouvám se za ten bulvární titulek :)

Už delší dobu přemýšlím nad tím, že by bylo (alespoň z mého pohledu) dobré zobrazovat v levém panelu (například pod jménem), zda-li je tazatel muž čí žena. Abyste mi rozuměli, nejde mi o to upřednostňovat jedno pohlaví a druhému vůbec neodpovídat na dotazy. Jen mě velice irituje, když například píšu v minulém čase a nemohu se rozhodnout, mám-li použít mužskou či ženskou koncovku (byl/byla..).

Možnost volby by samozřejmě byla čistě dobrovolná*) .. Nově registrovaní by měli možnost volby při registraci, my ostatní bychom si mohli zvolit příslušnou možnost ve svém profilu (možná by bylo vhodné o tom informovat mailem všechny registrované + připojit informace o dalších změnách na fóru?).

Příslušná volba by pak v levém panelu mohla být i více zakomponovaná než prosté muž / žena. Nevím, čeho všeho je tato verze fóra (tím myslím PunBB) schopna, ale třeba by šlo upravit hodnosti.. pak by byl Matematik / Matematička + atp.. Nebo by šli použít malé ikonky pro muže a ženu (vedle jména). Atd..


*) V souvislosti s tímto návrhem mě napadla ještě jedna věc. Je to spíš takový detail pro fajnšmekry :) Ale rozhodně by to potěšilo leckteré oko (alespoň ta moje..). Opět se odvolávám na svojí neznalost verze PunBB. Ale je-li toho fórum schopno, rozhodně by bylo skvělé, kdyby se podle volby pohlaví měnily i nápisy. Tedy už by nemuselo být "Toto téma označil(a)..," stačilo by získat informace o tom, zda-li je dotyčný muž nebo žena a podle toho by se text zařídil..
Jistě zde přichází v podtaz otázka - co s těmi, kteří pohlaví neuvedou? To bych řešil tím, že uvést pohlaví je povinné, zobrazení informace mj. v levém panelu příspěvku je však čistě dobrovolná (možnost skrýt/ukázat informaci).


Možná to jsou jen maličkosti, nicméně každá taková drobnost (myslím) dokáže potěšit..
Toť vše, tak se do mě pusťte ;)

Přeji příjemný zbytek večera,

Doxxik


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Doxxik)

#2 04. 01. 2010 19:05

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: sexuální revoluce na fóru?!

Prázdniny skončily, na úpravy fóra teď asi delší dobu čas mít nebudu. A už vůbec ne na takové rozsáhlé.

PunBB (tak jak je tady na fóru) pokud vím není schopno tohle řešit. Takže možnosti by asi byly tři:

- Celé to naprogramovat - to by bylo tak náročné, že by to za to nestálo.
- Najít na internetu hotové řešení pro PunBB - s tím nemám zkušenosti, nevím, jestli je PunBB tak rozšířené, aby takové doplňky existovaly. I kdyby ano, tak fórum už je upravené, takže nevím, jestli by to šlo snadno použít.
- Přejít na jiné fórum, např. phpBB, kde takové možnosti jsou snadno dostupné - v současnosti asi nereálné :-)

Na všech se odmítám podílet :-)

Offline

 

#3 04. 01. 2010 20:13

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: sexuální revoluce na fóru?!

:) ok, ok.. byl to jen takový návrh (když jsem cítil ten svěží vítr změn, tak jsem zkusil napnout i tuto plachtu.. holt se ale utrhla .. :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#4 04. 01. 2010 21:09

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: sexuální revoluce na fóru?!

↑ Doxxik: Nechtěl jsem být ten, kdo to označí za zbytečné, jsem rád, že se Pavel ozval :) Konkrétně mi připadá zbytečné to "označil(a)" a "Matematička". Stejně není ženský ekvivalent Q, Pythagora, Einsteina ani Gausse. Samotná možnost uvést pohlaví není implementačně složitá, stačilo by použít doplněk Gender (http://punbb.informer.com/forums/topic/ … ine-list/, samotný kód obsahuje v hexapodobě i obrázky). To zabere pár minut, otázka je, jestli by to lidé s oboupohlavními přezdívkami využili.

Myslím, že s čeština nám dává dost možností, jak se minulému času v jednotném čísle vyhnnout: přesun do přítomného/budoucího času, do množného čísla ... Také jsme tu již řešili, že dobrý dotaz by měl obsahovat informace o vlastní snaze. Příspěvky neobsahující "zkoušel/a jsem na to použít ..." si mnohdy nezaslouží delší než dvouslovnou odpověď.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#5 04. 01. 2010 22:11

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: sexuální revoluce na fóru?!

Ozvu se, když odpovídám na dotazy, tak málokdy dost čitelně na to, aby bylo jasné kdo jsem.. Na to přijdu vždycky až ve chvíli, kdy se ozve znovu tazatel obvykle s větou "mohl bys mi ještě..".
Každopádně to přežiju i bez panďuláčků. Jedno oslovení mi neva, po druhém už se ozvu, že se mi to nelíbí(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#6 04. 01. 2010 23:01

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: sexuální revoluce na fóru?!

↑ Kondr: již když jsem to psal, věděl jsem, že je to "celkem zbytečné" - nicméně i tak jsem to zkusil, protože i takovéto detaily můžou potěšit.. :) j, souhlasím, že by s tím bylo nepřiměřeně moc práce (bráno k užitku)

jop, opona už padla a i toto téma je uzavřené


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson