Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 16. 08. 2019 20:20

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

IT start

Ahojte.

Študoval som na vysokej škole učiteľstvo akademických predmetov matematika- informatika. Pre nespokojnosť s predmetmi- veľa teórie a ich nekvalitné vyučovanie- som štúdium zanechal.

Rád by som si podal znovu prihlášku, ale tentoraz už na informatiku, alebo aplikovanú informatiku. Informatika sa mi páčila aj na učiteľstve, ale išlo sa málo do hĺbky. Z informatiky som však nepopísaný list, takže toho veľa neviem.

Poraďte mi, čo mám študovať, aby som si uľahčil vstup na vysokú školu a nebol som vytretý. Dajte mi nejaký postup, ako a čo študovať, aby som mal nejaké tie základy.

Poraďte mi akú školu si vybrať. Chcem nejakú školu zameranú čo najviac na prax.
Uvažoval som aj nad tým, že nebudem ďalej študovať na výške, ale zaplatím si nejaké certifikované kurzy, ktoré by ma naučili čo najviac a potom by som sa s tými poznatkami zamestnal. Má to ale zmysel? Nie sú tie certifikované kurzy príliš drahé?

Poraďte, som otvorený na diskusiu. Ďakujem.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#2 17. 08. 2019 08:36

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: IT start

Já zastávám názor, že ve škole by se měl člověk naučit hlavně teoretické základy, protože praxi pak můžeš získávat čtyřicet let v praxi.

Offline

 

#3 17. 08. 2019 11:23

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: IT start

Prikláňam sa k názoru Stýva. Aby si v budúcnosti mohol a vedel samostatne pracovať na konkrétnych projektoch a prichádzať s vlastnými riešeniami, tak sa bez teoretických základov nezaobídeš.

Inak spomínaš chabú kvalitu vyučovania. Môžem sa opýtať, aká univerzita alebo vysoká škola to bola?

Offline

 

#4 17. 08. 2019 15:21

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: IT start

↑ Ferdish:píšem ti správu :)


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#5 17. 08. 2019 15:31

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: IT start

↑ mukel:
Tak píš píš, lebo zatiaľ mi žiadna neprišla :-)

Offline

 

#6 18. 08. 2019 23:57

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: IT start

↑ mukel:
Ahoj, jestli ti jde o praxi, tak se na školu vykašli a jdi někam programovat. :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson