Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 10. 2019 00:17 — Editoval mukel (04. 10. 2019 00:36)

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Oplatí sa kúpiť?

Mám dve otázky:

1.Oplatí sa kúpiť kniha Mistrovstvi v Java? Chcem vediieť, či je určená aj pre začiatočníkov v Jave, alebo len pre pokročilých? Nechcem kúpiť knihu za každú cenu a bude mi trčať v poličke. Chcem niečo, čo ma naozaj naučí programovať.

2. Existuje kniha, ktorá ma naučí algoritmicky myslieť a tým aj programovať? Sem s ňou ak viete názov.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#2 04. 10. 2019 09:19

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

1. Tu knížku neznám, ale dovolím si sdílet pár obecnějších myšlenek. Za prvé, učebnice jazyka XYZ zpravidla člověka neučí programovat, ale učí ho jazyk XYZ. Za druhé nepovažuju Javu za ideální jazyk pro úplnýho nováčka k učení základů programování.

2. Tady bez váhání můžu doporučit http://pruvodce.ucw.cz/ (nicméně žádná kniha sama o sobě tě samozřejmě nic nenaučí, jenom ti pomůže se to naučit).

Offline

 

#3 04. 10. 2019 09:32

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

Pripadne, jestli ti nevadi aj muzes zkusit
http://93.174.95.29/_ads/F1ED3C5AFBCD26 … 167039B958

Offline

 

#4 04. 10. 2019 09:42

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

↑ Bati: Čemukoliv se slovem "reference" v názvu bych se jako začátečník vyhnul obloukem.

Offline

 

#5 04. 10. 2019 10:20

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

Offline

 

#6 04. 10. 2019 15:19

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

↑ Bati: Asi lepší, ale moje původní připomínka stále platí.

Offline

 

#7 04. 10. 2019 16:27

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

@Bati @Stýv Čo sa týka tých kníh, tak tá reference od Schildt-a je prelozene Mistrovstvi v Java a to Beginners guide je na ceskom trhu Java 8 vyukovy kurz.

Neexistuje nejaka kniha, ktora cloveka naozaj nauci/uci programovat? Chcela by som taku prirucku... Ak by ste nejaku taku nasli, tak by mi nevadilo, ze pouziva aj iny jazyk... chcel by som sa naucit programovat a nie naucit jazyk.

Co sa tyka mna, tak ako zaciatocnik som mal Pascal a Delphi na strednej, cize by to nebol moj prvy jazyk. Ale ako som povedal, uprednostinim ucebnicu programovania, pred ucebnicou jazyka.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#8 04. 10. 2019 16:39

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

↑ mukel:
Ani ryby sa nenaučíš chytať tak, že si prečítaš pár kníh ako na to. Treba zobrať udicu, návnadu a pod. a ísť k niekam k vode :-)

Offline

 

#9 04. 10. 2019 16:56

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Oplatí sa kúpiť?


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#10 04. 10. 2019 17:00

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

↑ mukel:
Na matfyzu jsme se programovani ucili vicemene podle Topfera: algoritmy a programovaci techniky. Kdyztak muzu poslat pdf.

Offline

 

#11 05. 10. 2019 12:03

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

↑ Bati:Ak chceš, môžeš.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#12 13. 11. 2019 10:47 — Editoval Karmanova cesta (13. 11. 2019 10:55)

Karmanova cesta
Příspěvky: 62
Reputace:   
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

Tak to nevím, já nikdy žádnou knihu o programování nečetl a programuji v Delphi a v dalších třech skriptovacích jazycích (ahk, php, javascript). Zkoušel jsem taky C/C++ ale toto už na mě bylo extrémně těžké, moc nízkoúrovňové. Javu neznám, nevím jak moc je precizní. Slyšel jsem samou chválu na C# a bylo mi doporučováno místo C/C++.

Nejjednodušší a nejpraktičtější je AHK (Autohokey), které bych doporučil pro začátek na hraní, chceš-li se naučit uvažovat algoritmicky. Ahk je pomůcka a zautomatizování úkonů pomocí klávesnice u úkonů, které děláš opakovaně.

A jinak stáhnout Delphi, a projet nějaké volně dostupné tutoriály na tvorbu programu ... Já se učil z českého seriálu na netu, kde se tvořila primitivní aplikace. Tohle je takové praktické. Delphi je poměrně jednoduchý program, ale ne tak jednoduchý jako třeba php, protože v Delphi přeci jen musíš deklarovat proměnné... Ne vše je tam v tom Delphi, chce to časem stáhnout různé knihovny a ty používat. Teď treba pracuji s knihovnou pro zvuk (NewAC ... je to hodně stará záležitost, ale jednoduché na vytvoření programu), je to zábava a sranda. Ale každá knihovna může fungovat trochu jinak, takže se to musíš naučit podle dokumentace.

Polož si otázku, pro koho chceš programovat, kdo bude uživatelem tvých programů. Pokud jen ty, tak se na to raději vykašli. Pokud chceš své programy nabídnout třeba lidem na internetu, může být dobré naučit se PHP nebo Javascript, mít stránkym na kterých budeš něco prezentovat/propagovat a když pak napíšeš program třeba v Javě, informuješ lidi o svém novém programu na této stránce. Klíčové pak je mít zajištěný aktuální obsah na této stránce aby ti tam chodili lidi; nebo pokud budeš fakt dobrý a jak profík psát programy, tak to můžeš nahrát na nějaký server odkud se programy stahují. Mě psaní aplikací určených pro web se mi líbí to, že máš zajištěné, že je lidi budou opravdu používat nebo se o nich alespoň dozví.

Taky je dobré zvážit kolik ti je let jestli na to není pozdě.

Offline

 

#13 13. 11. 2019 10:59 — Editoval Karmanova cesta (13. 11. 2019 11:00)

Karmanova cesta
Příspěvky: 62
Reputace:   
 

Re: Oplatí sa kúpiť?

↑ mukel:
Aha, už znáš Delphi. A vytvořil si vůbec něco? Našlo to užitek? Protože pokud tvé programy nenašly užitek, pak je otázka proč se učit programovat. Já se učil programovat metodou pokus omyl v php, ale v psaní webovek jsem nebyl úspěšný, proto jsem toho nechal. Zůstal jsem u Delphi, ale k webovkám bych se chtěl zase vrátit, protože mít vlastní čtenáře je k nezaplacení. Jak říkám, k čemu by bylo pokud bych strávil rok psaním programu, který by nakonec nikdo nepoužíval. Ale pokud to bereš tak, že se tím chceš živit, tak to smysl má.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson