Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 18. 03. 2020 12:35

alice6935
Zelenáč
Příspěvky: 1
Škola: UJEP
Pozice: student
Reputace:   
 

Kulminace simulované průtokové vlny

Dobrý den,
už x týdnů bojuji s úlohou, která nám byla zadána na jenom z předmětů oboru geografie. Jedná se o výpočet kulminace simulované průtokové vlny po tom, co na vybraném povodí roztaje všechen sníh. K dispozici mám údaje o ploše povodí, výšku sněhu, vodní hodnotu sněhu po tom, co roztaje a průměrný roční stav. Abych vypočítala průtokovou vlnu, musím mít k dispozici objem, který mám též vypočítat, ale nemám nejmenší tušení jak to udělat. Učitel mi dal nápovědu, že k tomu budu potřebovat plochu povodí, ale vůbec mi to nijak nepomohlo. Najde se tu někdo kdo by byl ochotný mi poradit?

Offline

 

#2 19. 03. 2020 12:22

check_drummer
Příspěvky: 4631
Reputace:   99 
 

Re: Kulminace simulované průtokové vlny

Ahoj, a víš jak vypočítat objem tělesa, když je dána plocha jeho podstavy a výška?


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#3 19. 03. 2020 12:30 — Editoval check_drummer (19. 03. 2020 12:37)

check_drummer
Příspěvky: 4631
Reputace:   99 
 

Re: Kulminace simulované průtokové vlny

Jinak ta úloha je dost náročná, je potřeba počítat s tím, že sníh taje postupně, že voda odtéká postupně, že se vode vsakuje, že neteče všude stejně rychle a podobně...


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson