Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.
Nástěnka
❗22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
❗04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
❗23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.
Nejste přihlášen(a). Přihlásit
↑ edison:
předpokládám, že fyzikální význam má +1825,5684
samozřejmě zápis by vypadal asi takto:
[mathjax]S= \sqrt{P^{2}+Q^{2}} [/mathjax] Z TOHO
[mathjax]\sqrt{Q^{2}}=\sqrt{S^{2}-P^{2}}=\sqrt{2760^{2}-2070^{2}}=1825,5684[/mathjax]VAr
celkový jalový výkon:
[mathjax]Q=Q1+Q2=2300+1825,5684= 4125,5684 VAr[/mathjax]
Offline
↑ edison:
jo takhle,
takže [mathjax]Er=Q\cdot t = 4125,5684\cdot 10= 41255,684 VArh[/mathjax]
[mathjax] 41255,684 VArh = 41,25568kKvArh/den[/mathjax]
náklady
[mathjax]41,25568\cdot 4,70= 193,90kč/10h[/mathjax]
celkové *30 = 5817kč
snad jsem tedy správně převedl VArh na KvArh
Offline
jo to by asi mělo být vše. Já bych teda spočítal všechny hodiny za celej měsíc a a z nich teprve Er, ty kVArh/den bych úplně vynechal. Ale to je samozřejmě jedno.
Ještě k těm písmenkům v jednotkách:
Zda jsou velká/malá je pevně dáno a jejich spojováním se nemění.
Tzn. např. z 1000 Hz vznikne 1 kHz, nikoli Khz, i když jsou různé automatické kontroly pravopisu opačného názoru.
U těch k je to prakticky +/- jedno, ale třeba mezi mV a MV je miliardový rozdíl:-)
Offline
↑ edison:
jasně takže [mathjax]t= 30\cdot 10=300h[/mathjax]
[mathjax]Er= Q\cdot t= 4125,5684\cdot 300=1 237 670,5VArh = 1237,67 kVArh [/mathjax]
náklady
1237,67*4,70 = 5817kč
výsledek stejný jen prostě méně mezivýpočtů a lépe se na to kouká
to by bylo k 1. vše, teď bych se rád vrhnul na dvojku, mám založit novou diskuzi ať se to tu neplete a nebo budeme pokračovat zde?
Offline
↑ edison:
a jalový výkon mám tedy vypočítaný ?
budu ty výkony počítat zase "jen" u motoru a Z?
tedy tak že:
[mathjax]S_{Z}= U\cdot I=230\cdot 20= 4600VA[/mathjax]
[mathjax]S_{M}= U\cdot I=230\cdot 12=2760VA[/mathjax]
[mathjax]S=S_{M}+S_{Z}= 2760+4600= 7360VA[/mathjax]
[mathjax]P_{M}= U\cdot I\cdot cos\varphi =230\cdot 12\cdot 0,75= 2070W[/mathjax]
[mathjax]P_{Z}=U\cdot I\cdot cos\varphi = 230\cdot 12\cdot 0,87=2401W[/mathjax]
[mathjax]P=P_{M}+P_{Z}= 2070+2401= 4471W[/mathjax]
Offline