Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 06. 2021 10:11

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Nefunkční odkaz na MAW v hlavní liště

Pěkný den,

v hlavní liště fóra je odkaz na MAW. Bohužel už MAW na serverech mendelu nefunguje a nejspíš asi nikde jinde. Je možné odkaz smazat anebo nahradit nečím smysluplnějším. Po ročním váhání je jasné, že už se MAW znovu rozbíhat nebude. Výpočetní výkon a konektivita se využije k bohulibějším elearningovým aktivitám :)

Ale asi to není nic, co by vadilo, chybělo. Technika postoupila mílovými kroky a pro rutinní výpočty jsou k dispozici nástroje jako Jupyter, Colab a podobné založené na ipython zápisnících.

Kromě toho je pořád spousta kolegů v různých zemích, kteří si myslí, že na výuce matematiky je nejúžasnější naučit studenty počítat co nejtěžší derivace a co nejvíc typů integrálů. Potom je nástroj jako MAW brán jako "cheating tool" a úplně by mi nebylo příjemné být v roli člověka, který to nezištně provozuje. Ač si o výuce matematiky typu "vypočítej příklad, dostaneš známku" můžeme myslet cokoliv, je to pořád realita na naprosté většině technicky zaměřených škol a také nejméně práce pro učitele.

Krásný den všem příznivkcům matematiky. Lidem, kteří přispěli k vývoji hlášením chyb nebo pomohli s překlady děkuji za aktivitu a omlouvám se, že byl provoz ukončen.

Robert Mařík

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson