Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 09. 12. 2022 09:41

mirek_happy24
Místo: Praha
Příspěvky: 156
Škola: Gymnázium Na Pražačce
Pozice: student
Reputace:   
Web
 

ČVUT stavební x Fakulta architektury

Dobrý den,

příští rok jdu do maturitního ročníku a již jsem rozhodnutý, že půjdu dělat na architektura.
Letos jsem byl na DOD na ČVUTu. Velice mně zaujalo, že na všechny obory kromě architektury je potřeba JEN přijímačka z matematiky, která je odpuštěna v případě průměrné známky z matematiky na posledních 4 vysvědčení [mathjax]\le [/mathjax] 2...
Lámal jsem si hlavu nad tím, jaktože berou tolik lidí, i s průměrem dva, což je za mně dost špatné.
Dále tam házeli celkem špínu na Fakultu Architektury, kde jsem teda ještě nebyl.
Chtěl bych poradit, zda Stavebka nebo Fakulta.

Děkuji


INTELIGENTI SI ROZUMĚJÍ

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) mirek_happy24)

#2 09. 12. 2022 10:18

check_drummer
Příspěvky: 4624
Reputace:   99 
 

Re: ČVUT stavební x Fakulta architektury

↑ mirek_happy24:
Ahoj, Nemám zkušenost tak můžu jen hádat:
Někdy se vyplatí nabrat víc lidí a až sami si ověří, kdo z nich na to má. Známka ze střední školy z matematiky je často dost nevypovídající.
Ale rozdíl mezi oběma by měl naspat někdo se zkušeností.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#3 09. 12. 2022 14:01

laszky
Příspěvky: 2358
Škola: MFF UK, FJFI CVUT
Reputace:   195 
 

Re: ČVUT stavební x Fakulta architektury

↑ mirek_happy24:

Ahoj, ja nejake zkusenosti mam. Cast pravdy (takova ta "oficialni") je to, co pise ↑ check_drummer:.
Samozrejme, ze za tim jsou hlavne penize, ktere dostava skola za kazdeho studujiciho studenta.
Takze klidne naberou do prvaku 600 lidi a do druhaku jich pustej jen polovinu.
Kdyby meli nastavenej prisnejsi limit pro prijeti, asi by to ve vysledku dopadlo dost podobne, jen by meli min penez.

Na FA je te matiky mnohem mene (vygoogli) - konkretne delaji jen limity a derivace v 1D.
Na FSv te cekaji i matice, diferencialni rovnice, integraly, dvojne i trojne a treba i krivkovy integral.

Offline

 

#4 09. 12. 2022 16:33

Pomeranc
Příspěvky: 682
Pozice: student
Reputace:   10 
 

Re: ČVUT stavební x Fakulta architektury

↑ mirek_happy24:

Nejsem z oboru, tak nedokážu posoudit. 10 dní jsem bydlela se slečnou, která studovala architekturu,
ale zjistila, že jí to moc nebaví, tak k tomu začala studovat i pozemní stavitelství. Alespoň co jsem pochopila, tak
FA a FSv se zabývají jiným pohledem na stavění, takže asi nejdůležitější bude ujasnit si, z jakého hlediska to chcete studovat.

Myslím, že nastavení přijímaček vás nemusí trápit. Prostě Vás vezmou a alespoň Vám zbyde více času na přípravu na přijímačky na architekturu. Alespoň co jsem slyšela, tak o architekturu je celkem zájem, možná by stálo za to, dát si přihlášky i na jiné solidní školy, kde se architektura vyučuje.

DODů se nebojte a klidně je navštivte :) . Možná se dovíte něco, co se Vám bude hodit a taky poznáte trošku prostředí té školy.

Offline

 

#5 14. 12. 2022 14:47

mirek_happy24
Místo: Praha
Příspěvky: 156
Škola: Gymnázium Na Pražačce
Pozice: student
Reputace:   
Web
 

Re: ČVUT stavební x Fakulta architektury

Děkuji za odpovědi :D


INTELIGENTI SI ROZUMĚJÍ

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson