Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#926 27. 09. 2011 13:50

Cheop
Místo: okres Svitavy
Příspěvky: 8209
Škola: PEF VŠZ Brno (1979)
Pozice: důchodce
Reputace:   366 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:
Zdravím
Já příspěvek nevidím


Nikdo není dokonalý

Offline

 

#927 27. 09. 2011 14:00

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

↑↑ ((:-)):
Zdravím, vy mě tu nechcete dvakrát?

↑↑ jelena:
Také příspěvek nevidím.

Offline

 

#928 27. 09. 2011 14:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

chceme :-)

↑ Cheop:, ↑ janca361: děkuji :-)

Tak asi k seřazovacímu cvičení dnes probíhá maskovací.

Vložila jsem příspěvek do jiného tématu ve Fyzice a ten jsem viděla, tak zatím navrhuji Lukáše M. nechat v klidu až do příchodu někoho z Velitelů.

Offline

 

#929 27. 09. 2011 14:09

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

Offline

 

#930 27. 09. 2011 18:54 — Editoval ((:-)) (27. 09. 2011 19:05)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Zapomněnky

Ahojte.

Tú dvojitosť som včera odosielala dvakrát, lebo sa ten príspevok nezobrazil - tak som to nechala tak... po dlhšej chvíli sa objavili oba, tak som jeden zmazala.

Príspevok vo fyzike tiež nevidím.

Offline

 

#931 27. 09. 2011 19:43 — Editoval Pavel Brožek (27. 09. 2011 19:45)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:

Příspěvek 220658 neexistuje (není v databázi), takže ho nikdo nemůže vidět. Pokud ho někde vidí, tak to znamená, že neaktualizoval stránku po jeho smazání nebo je někde chyba. Ale ty sama nepíšeš, proč se ptáš, nechápu tedy, v čem je problém.

Offline

 

#932 27. 09. 2011 20:36

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek:

nikdo nemůže, ale někdo mohl(a) :-)  Teď už ne - protože ho kolega Lukáš M. smazal:

Lukáš M. napsal(a):

P.S.: Prispevek jsem posilal uz ve 12.35, nevim proc ale nebyl videt z hlavni stranky, tak ted posilam znovu a ten stary smazu. Nevim cim to je. Obsah je stejny.

Pavel Brožek napsal(a):

v čem je problém.

v ničem, samozřejmě. Problém, který neumí se vyřešit sám, nezasluhuji moji pozornost. Problém se vyřešil sám (tedy Lukáš ho vyřešil). Stránku jsem před dotazem aktualizovala, dokonce vyčistila historii dle pokynu a stejně příspěvek byl vidět jen tématu, ale z hlavní stránky ne, ani v sekci Fyzika ne. Kolegové, co se zapojili po dotazu, potvrdí.

To, co popisuje Dana - z hlavní stránky jsem viděla příspěvek (v cca 18:11), ale v Zapoměnkách jsem se dostala jen na příspěvek kolegy Hanise (mně co trochu hlavou povrtalo, co se má naznačovat, ale nepříliš dlouho), po pokynu č. 188 problém byl odstraněn. Ovšem tak by byl odstraněn jen u mne, že ano :-)

Smím pohov?

Offline

 

#933 27. 09. 2011 22:07 — Editoval Pavel Brožek (27. 09. 2011 22:10)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Už chápu. Také se mi něco podobného jednou stalo, ale nedokázal jsem to zopakovat, tak jsem to dál neřešil. Vzhledem k ojedinělosti takového chování bych to teď více neřešil.

Nějak se mi rozrůstá TODO seznam (ve skryté sekci). :-(

Offline

 

#934 27. 09. 2011 23:49

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek:

Také si myslím, že to nestojí za pozornost. Seznam TODO působivý, ovšem jako prioritu bych viděla přípravu podkladů pro příspěvek sem a pak se uvidí.

Pro okamžitý dojem z vykonaného díla je opravdu nejlepší umývání nádobí, doporučuji. (A to vždy zapomínám - jelikož se blíží Vánoce - u úlků mám stanovenou takovou hladinu koňáku, že vytvoří meniskus, když připevním piškot a otočím, náplň skoro nikdy nevyteče :-)

Offline

 

#935 28. 09. 2011 12:04

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

jelena napsal(a):

↑↑ janca361:

Abych ještě přiblížila i osobnost mého mladšího bratra :-), tak: "Můj bratr pracuje v oboru, který přesně odpovídá tomu, co vystudoval na VŠ i jeho specializaci. Jeden z produktů, o který se stará, se jmenuje "Vzdálené dálky". Otázky:
a) co můj bratr vystudoval, b) jaka je jeho specializace, c) co je předmětem produktu, o který se stará? Odpovědí můžete sem :-) Nepoužívejte, prosím, Internet a kdo již byl informován, tak prosím neodpovídejte.

Jeleno nechám se podat. Jediné, co mě napadlo je geodet (zeměměřič) nebo to také může být něco z IT. Určitě jsem vedle jak ta jedle a hlavně hádám úplně něco jiného :)

Offline

 

#936 28. 09. 2011 13:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

:-) není to nejhorší - pokud zvolíš správný směr, jsi celkem blízko u cíle.

Mám prosbu - Ty máš účet na MatWiki, mohla bys, prosím, opravit, o co jsem prosila v Generálním štábu - děkuji.

↑ Pavel Brožek:

teď jsem si vzpomněla, že na seznam ještě něco přidám (třeba se jednou dostanu do losování), děkuji.

Také vás tak těší to volno uprostřed týdně, ach :-)

Offline

 

#937 28. 09. 2011 13:44

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
Vážně? že o tom nevím ;) a MatWiki také ne....

Chyba při přihlašování

Neexistuje uživatel se jménem „janca361“.

Offline

 

#938 28. 09. 2011 13:56

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

:-) Ty jsi to nezrealizovala? Fakt nás Velitelstvo přiřadí do jiného oddílu k nácviku levého tlačítka myši.

Tak opět poprosím kolegu Zdeňka :-) Za odměnu dostane básničku, které jsem se velmi nasmála:



Dnes to není o mne, dne mám v plánu věnovat volný čas zajištění florbalky a sledovat, zda se k nám posouvá taková věc M2012.  Zdravím.

Offline

 

#939 28. 09. 2011 14:00

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
Asi ne. Ale syntaxi už docela okoukanou mám :)

Offline

 

#940 30. 09. 2011 00:01

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

Abych nemusela zatěžovat kolegu Zdeňka, tak jsem si nakonec účet vytvořila a napsala, co jsem chtěla. Na syntaxi jsem nějak nekoukala :-)

---------------------------------------------------------------

"Dovedete si představit mou radost? A jistě chápete, milí čtenáři, že jsem pak Samovládci téměř odpustil, že se nechoval královsky, jak by měl, a že mi najednou připadal jako docela dobrý král?" (c)

---------------------------------------------------------------

pro Vrchního Velitele: d bych považovala za přepych, pod "trojúhelníkem s vyznačeným úhlem beta" jsou přehozeny $a$ a $c$

Zdravím :-)

Offline

 

#941 01. 10. 2011 00:02

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

Odtud:

jelena napsal(a):

Mimo téma: nad oknem zprávy máme: "Pokud znáte TeX, můžete jej zde používat pomocí značek..." (což nenutí začít používat TeX, když ho dosud neznám). Asi by bylo lepší natvrdo: "Pro matematické zápisy používejte TeX ...nebo alespoň ..."

A úplně mimo téma - předpokládám, že oblíbený manuál máš v papírové podobě, ale kdyby ne, tak- také má pěkná vyskakovací okna cca v polovině textu (u nás je to velmi oblíbená kniha, česká verze je ještě podařenější, než ruská, ruská je skvěla - to si myslíme s bratrem :-)

Ten text asi změním, jak navrhuješ.

Knihu – oblíbený manuál neznám, nikdy jsem o ní dřív ani neslyšel :-).

Offline

 

#942 07. 10. 2011 23:04

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Zapomněnky

Ahojte.

Tentokrát to zase preháňam ja ... :-)

A nemyslím si, že ma tu až toľkokrát treba. Ešte aj do počtu ma to zarátalo...

Alkohol nepijem, nekokcem , mňa určite nikto viackrát nechce - tak potom čo sa deje?  :-)

http://forum.matweb.cz/upload3/img/2011-10/21344_Image%2B069.png

Offline

 

#943 08. 10. 2011 01:44

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Zapomněnky

Jak to děláte? :D :D já už delší dobu přemýšlím, že se dám klonovat :) Tenhle bug  mně musíte naučit replikovat (já slibuju,, že si udělám jen tolik kopií, kolik bude nevyhnutelné)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#944 08. 10. 2011 09:56 — Editoval ((:-)) (08. 10. 2011 15:18)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Zapomněnky

↑ frank_horrigan:

Teraz mi to došlo - asi to bolo tou mojou reputáciou (33) ...   :-)

Alebo (čierny humor) - možno moja choroba ...  Ale odkiaľ by to databáza vedela?

Toto nie je vec na riešenie - povedal jeden zo šéfov fóra - tak to sem dávam len ako fór a zaujímavosť, lebo zase tak často sa to myslím nestáva.

__________________________________________________________________________________________________________________

A ešte mi čosi zišlo na um pri záverečnom čase na odoslanie prihlášky k stretnutiu členov fóra.

Učím deti s poruchami učenia a samozrejme ma zaujíma literatúra k tejto problematike.

To, že sa niekto nedokáže niečo naučiť je menej dušu drásajúce ako to, že sa niekto nedokáže vmestiť do svojej ľudskej kože - tak som prišla ku knihe Problémové dítě doma a ve škole.

Kniha je pôvodom zahraničná, a tak je tam časť, ktorá hovorí o rodičoch, ktorí sa pravidelne stretávajú a navzájom sa informujú o svojich "problémových " deťoch, čo im prináša určitú duševnú úľavu...

Zapôsobilo na mňa rozprávanie jedného otecka, ktorý chcel naučiť svojho syna poznávať hodiny. (Voľne prerozprávam...)

Keď mal pocit, že už by to šlo, dal chlapcovi otázku: Koľko je hodín? (Bolo napríklad 16.20.)
A mládenec (cca 9 rokov) suverénne odpovedal : 23.32.
Otec: Ako 23.32? Lepšie sa pozri.
A malý: No - 23.32.

Takto to išlo nejaký čas, otec už od zúrivosti strácal nad sebou vládu, až malý konečne povedal správny momentálny čas, ale súčasne dodal:
A aj tak je teraz niekde na svete miesto, kde je 23.32 ...

Ževraj problémový...

Majte sa všetci pekne, želám všetko dobré

:-)

Dana

(Príspevok vznikol tak, že som si povedala, že ja odpoviem  p r e s n e   o 23.32, ale môj PC čas sa nezhoduje s časom na fóre, tak sa mi vynorila táto drobná príhoda s problémovým chlapčekom...)

Offline

 

#945 08. 10. 2011 13:09 — Editoval ((:-)) (08. 10. 2011 13:16)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Zapomněnky

Aj Ty, FailED ?  Neopakuj! :-D

http://forum.matweb.cz/upload3/img/2011-10/72164_Image%2B080.png

Offline

 

#946 08. 10. 2011 17:22

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Zdravím vás,

v sekci Vzorové jsem založila téma, které se odkazuje na místní geometrickou sbírku, další odkaz je na MatWiki (měl jiný titulek, který pozbyl platnost). Téma nemá žádnou hodnotu, hodnota je v odkazovaných řešeních od kolegů, tedy s tématem si můžete nakládat, jak uznate za vhodné - kopírovat, upravovat, doplňovat.

Na tomto fóru je velmi moc velmi kvalitních teoretických vysvětlení a řešení od kolegů, co by zasluhovalo větší popularitu a přehlednost, ale opakuji - nemám tušení, jak to zajistit.

Offline

 

#947 08. 10. 2011 17:41

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
A nebylo by lepší to dát nějak do užitečných odkazů nebo třeba sem?
Je to návrh, klidně mi řekněte, že je to blbost ;)

Offline

 

#948 08. 10. 2011 18:56

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

děkuji :-) v odkazech to je (hned v 1. příspěvku), do "sem" to přidám. Požadavek ohledně nalezení tématu se mi objevil v PM - je možné, že i někomu jinému téma chybělo.

Jinak:

a) můžete, prosím, prokazovat více samostatnosti? Nic, než pravidla a doporučení, snad není omezující ve smyslu místní tvorby. Vzorem mohou být geodetové z Brna - sami způsobili (použili * místo znaku pro skalární součin), sami vyřešili, sami nahlasili.

V případě pochybnosti jsou různa "Přivolej". Když něco hledáme - máme toto téma. Když něco najdeme - máme hodně témat nebo si nějaké založíme.

b) žádost ohledně zákazu PM v profilu jsem váženému Admirátorovi Pavlovi předložila, řešení je příliš složité, vážím si ochoty odpovědět a nebudu dál požadovat, aby se záležitosti věnoval. Proto ještě jednou prosím - je dostatek veřejných témat, ve kterých se dá vyřešit technické a organizační otázky fóra. Pro nahlášení úspěchů a jiných novinek také máme dost témat v Ostatním, tak to prosím využívejte. Děkuji.

Offline

 

#949 29. 10. 2011 18:47 — Editoval ((:-)) (29. 10. 2011 18:58)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Zapomněnky

Chcete vedieť, koľkáti v poradí v rámci celosvetovej populácie ste sa narodili?

Odkaz

Už onedlho nás bude 7 miliárd...

Za mojich školských čias to bolo 3,5 miliardy...

Offline

 

#950 30. 10. 2011 17:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

přesunula jsem do Zajímavých ZŠ, protože také netuším, co tam má být :-) Děkuji.

Kde to žijete? V Opavě celý prodloužený víkend svítí slunce a je teplo (vy chcete sluníčko do levého horního rohu - to nepůjde - je napravo:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson