Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1176 14. 11. 2012 00:17

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

nejpůvabnější blondýnka celého Internetu napsal(a):

netoužím po pozornosti... jaká jsem krásná

:-) není nad virtuální realitu.

Změň téma, prosím, třeba o titulku :-)

Offline

 

#1177 18. 11. 2012 16:15

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Vzpomněla jsem si, za jakých okolností kolega Ondřej donesl definice "konvexních funkcí" a dohledala jsem materiál na vhodné klíčové slovo. Ovšem se nedaří použit nerovnice pro důkaz konvexnosti funkce ze zadání (kolegyňka nepotřebuje, tedy nic akutního - a i kdyby potřebovala, tak by nehořelo), jen jestli se to dá použit.

Děkuji.

Offline

 

#1178 27. 11. 2012 00:38

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:, ↑↑ Pavel Brožek:

Dnes jsem ji konečně našel, pustili ji na Óčku. Mám takovou radost… :-D

Offline

 

#1179 27. 11. 2012 21:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek:

gratuluj :-) Problém desetiletí je tedy vyřešen. Tam je slunečno :-)

Offline

 

#1180 30. 12. 2012 10:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

OT debata odsud.

pf napsal(a):

A patří to snad, proboha, do základní školy, ne do vysoké.

jelena napsal(a):

↑ pf:

:-) přesunuto. Ale to bych musela přesypat celé PEF ČZU - zde mám i návrh na rozdělení sekce VŠ. Vážně - mně je hlavně líto učitelů, co musí splňovat vysoké kvalifikační předpoklady a zároveň namlouvat "studentům", že studuji VŠ.

Zdravím.

pf napsal(a):

↑ jelena:

Taktéž zdravím.

Občas sem zabloudím a jsem zděšen, jaké dotazy se tu objevují. Tak jsem aspoň rád, že ve svém postřehu ohledně klesající úrovně dotazů/škol/studentů nejsem sám.

Petr

jelena napsal(a):

↑ pf:

takové dotazy se neobjevuji jen tady (nemám na mysli konkretně dotaz kolegyňky), to se vidí i z jiných zdrojů - např. z doučování. Ale debatou na fórech se situace nezmění.

↑ ((:-)):

ohledně revize pravidel jsem napsala v příslušném tématu. Ty jsi se, Dano, nikdy v sekci VŠ nezeptala, zda tento dotaz do VŠ patří?

↑ Eevaa:, ↑ Hanis:

omluva za OT v tématu a navrhuji další OT již nepokračovat. Děkuji za pochopení a všem pohodový den.

((:-)) napsal(a):

↑ jelena:

:-)

http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?pid=224132#p224132
http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?pid=238964#p238964

-----------------------------------

A speciální vzkaz pro kolegu Kondra - v dosazování jednomístných čísel vedu 30:5 (a možná i více :-)

Offline

 

#1181 30. 12. 2012 10:25 — Editoval ((:-)) (30. 12. 2012 11:16)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Jasné, vyhrala si, si najlepšia ... :-)

Podľa mňa je podstata niekde úplne inde ako podľa Teba - to je všetko a tým pádom baviť sa o tom nemá zmysel.

Veď všetko je to predsa iba hra...

Offline

 

#1182 28. 01. 2013 10:06

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: Zapomněnky

Ahoj, nevíte někdo prosím o diskuzním fóru (ČJ,AJ,NJ), které se zabývá konstrukcí automobilů, ideálně pak se zaměřením na rallye? Nějaká jsem už samozřejmě našel, nejdou však příliš do hloubky. Zkusím svůj dotaz poslat i sem, sekce Ostatní zdá se snese docela dost. :) A třeba se zde najde matematik, který se také zajímá o automobily.

Cirkulaci chladicí kapaliny v motoru má na starosti čerpadlo. Klasickou variantou jeho pohonu je spojení řemenem s motorem, což vyústí v přímou úměru mezi otáčkami motoru a čerpadla. To má řadu nevýhod, a proto se stále častěji objevují čerpadla s elektromotorem, jejichž otáčky lze regulovat nezávisle na otáčkách motoru. Já bych potřeboval udělat rešerši, ve kterých konkrétních v současnosti vyráběných sériových modelech se taková elektrická čerpadla používají, jaký mají maximální průtok za minutu, jakým způsobem jsou řízena (u těch mechanických je jen termostat u přemostění chladiče) atd. Dále bych potřeboval zjistit, jakým způsobem mají chladicí okruh vyřešeny automobily pro rallye, jestli někdo už elektrické pumpy používá a jak. Nezdá se to jako příliš obtížné hledání, ale nějak vůbec nevím, jak začít. Těmi technickými detaily se totiž výrobci moc nechlubí. Pro začátek se alespoň snažím najít co nejvíce sériových aut s elektrickou vodní pumpou. Zatím mám jen Toyotu Prius a další hybridy, takže ocením jakékoli tipy! Předem díky.

Offline

 

#1183 31. 01. 2013 12:26

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

Pomůžete mi prosím s identifikací následující skladby?

https://dl.dropbox.com/u/5906979/R.mp3

Díky :)

Offline

 

#1184 31. 01. 2013 12:47 — Editoval Lukee (31. 01. 2013 12:47)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Offline

 

#1185 31. 01. 2013 12:55

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek: trochu mi to připomnělo soundtrack z kick-ass, nicméně nevim, ani midomi nepomohlo

Offline

 

#1186 31. 01. 2013 14:34

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee:

To mi nepřipadá vůbec podobné, ale díky. :)

↑ Stýv:

Díky, poslechl jsem si nějaké ukázky na youtube a je to ono. :)

Offline

 

#1187 31. 01. 2013 18:15

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek: Vyhodil mi to SoundHound :-)


2+2=4

Offline

 

#1188 09. 02. 2013 18:05 — Editoval mikl3 (09. 02. 2013 18:10) Příspěvek uživatele mikl3 byl skryt uživatelem mikl3. Důvod: né, nebudu vířit vody

#1189 09. 02. 2013 20:15

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: ty novinky nešly jen tak pro nic za nic, někdo to musel pošťouchnout :)
jen krátím chvíli

Offline

 

#1190 09. 02. 2013 20:22

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ mikl3:

:-) já bych spíš potřebovala nějakou chvíli přidat.  Třeba můžeš číst Manuál a upozornit, na co jsme zapomněli (abych se držela tématu :-)

Offline

 

#1191 17. 02. 2013 11:05

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Zdravím,

kolega martisek zachytil takovou pozoruhodnost - viz předchozí debata v tématu (a že se to děje často), děkuji za názory.

Offline

 

#1192 17. 02. 2013 11:11

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: Zapomněnky

Mi se taky daří ï napsat. Přehláska a pak obyčejné i (klávesa s apostrofem poblíž entru) :-)
Ale já jsem na ty přehlásky zvyklejší...

Offline

 

#1193 17. 02. 2013 11:21

Andrejka3
Moderátor
Příspěvky: 1994
Škola: PŘF UP Olomouc (2015)
Reputace:   119 
 

Re: Zapomněnky

↑ Hanis:
Jestli to náhodou není druhá časová derivace proudu.
↑ jelena:
Líbí se mi, jak z takové drobnosti umíš udělat pozoruhodný jev :)


What does a drowning number theorist say?
'log log log log ...'

Offline

 

#1194 17. 02. 2013 13:14

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Hanis:

a tak, děkuji :-) Zřejmě s kolegou máte klávesnice takové (se zpětným lomítkem u ENTRu) a já mám klávesnici takovou - zpětné lomítko nalevo, tedy u mne je to celkem nepravděpodobné.

↑ Andrejka3:

a) v sekci ZŠ určitě - mám tam vzorové téma, do kterého bych mohla posílat kolegy z VŠ, ať se naučí psát matematické výrazy.

b) ano, ve své profesi to celkem úspěšně využívám :-)

Zdravím :-)

Offline

 

#1195 18. 02. 2013 20:53

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

Hlásím, že ještě žiju i když mě tu asi hodně dlouho nikdo neviděl ;-)

Ale to není důvod, který mě sem přivel... Možná to tu už někde proběhlo (pak se za svůj přípěvek omlouvám), protože nevím jak stará (nová) tato informace je...
Při návštěvě realisticky.cz jsem si všimla titulku Co dál? Bliží se konec www.realisticky.cz? Ani po dvou letech se nepodařilo uvést server do chodu. Nemáte radu jak dál? (no uznejte sami, nelze to přehlednout)
Obsah článku si můžete přečíst zde.
Já jen doufám, že se nějaké řešení najde a konec tak nenastane.

Offline

 

#1196 19. 02. 2013 11:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

Zdravím a děkuji za hlášení. Hlásím, že v Opavě sněží :-)

Také jsem si upozornění u pana Krynického všimla až teď o víkendu (poslala jsem v neděli mail, zda je to aktuální). Jelikož pan Krynický je kolega z fóra, místní možností zná - co se týče oslovení dalších kolegů, případně úvah o samostatné sekci pro Realistický).

Jak jsem pochopila z předchozího období, z jeho strany byl zájem mít vlastní diskusi přímo na Realistickém. Podrobností celého projektu neznám, jak jsem teď rozuměla - jde hlavně o programátorskou záležitost bez nároku na odměnu. Což samozřejmě záleží, zda někoho taková výzva osloví i z dlouhodobého hlediska. Zatím větší možnosti, než propagace výzvy, asi nemáme. Počkala bych ještě na odpověď od pana Krynického, děkuji za podporu.

Offline

 

#1197 15. 03. 2013 00:04 — Editoval Lukee (15. 03. 2013 00:04)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

Pavel Brožek napsal(a):

↑↑ teolog:

Včera jsem hromadně přidělil toto právo všem, co mají více než 500 příspěvků. Při minulém přidělování jste měl asi pod 500 příspěvků.

Lukee napsal(a):

↑↑ BrozekP:
> Včera jsem hromadně přidělil toto právo všem, co mají více než 500 příspěvků. Při minulém přidělování jste měl asi pod 500 příspěvků.
To mi připomíná, že jsem nedávno nastavil na serveru Cron, který by měl automaticky minutu po půlnoci spouštět soubor forum.matweb.cz/cron.php (zatím ani neexistuje). Zrovna tohle by se tam dalo střelit, tak jestli se někdy budeš nudit, můžeš ten soubor vytvořit a napsat to tam. Snad stačí jen includnout nějaký soubor pro připojení k databázi a pak už jen stačí jeden SQL příkaz.

No, a je to.


2+2=4

Offline

 

#1198 19. 03. 2013 20:09

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Zapomněnky

Ahoj,
již nesněží, ale nechcete si to bily svinstvo někam odvezt? Chápu, že zima má ještě skoro týden právo, ale snad všichni chtějí jaro a ne aby 18. března napadlo půl metru bílých sraček, který se druhý den změní ve vodu.
Dnes člověk, aby vyjel potřeboval lopatu, zítra bude potřebovat člun.
Ale bylo to "veselé":


Když to přijde na podzim poprvé, člověk s tím tak nějak počítá, že to nepůjde jinak než 3 km pěšky do kopce, ale v tuhle dobu fakt ne.
A ráno to bylo podobné - aspoň v tom, že to nejelo... ale dolů se šlape líp ;)


A teď k původnímů záměru, Jeleno, jak je to s realisticky.cz? Máš nějaké zprávy.

Mějte se, užívejte sněhu, snad nedojde dříve než na konci listopadu nebo v prosinci.

Offline

 

#1199 19. 03. 2013 21:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ janca361:

všichni nechtějí :-) Já beru sníh a neslunečno po celý rok a velmi poděkuji. Vždyť včera večer bylo pohádkově. Bohužel, ráno se to rozblátilo a veslovat se dalo. Pan Krynický se neozývá - ale teď je pořád období prázdnin (u nás je 2. den po prázdninách). Ještě se zeptám.

Děkuji, zaznamenáno :-), ono je mi to jasné. Zdravím, také přeji užívání se sněhu.

Offline

 

#1200 21. 03. 2013 20:19 — Editoval Aktivní (21. 03. 2013 20:21)

Sherlock
Příspěvky: 859
Škola: PřF MUNI
Pozice: student
Reputace:   33 
 

Re: Zapomněnky

Rychle rychle, napište mi někdo nějakou ukrutánsky těžkou rovnici/nerovnici (ale neobsahující derivace, integrály, kombinatoriku, faktoriály, komplexní čísla, prostě nic pro 3. a 4. ročník SŠ a pro VŠ.... nejlépe něco s goniometrií nebo s logaritmy anebo se vším dohromady)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson