Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 02. 2011 18:40

007Misak
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

derivace

ahoj, mám tu problém s úkolem na matiku v angličtině, proto i zadání nechám v originálu ... Kdyby ste mi to někdo vysvětlil a vypočítal, byla bych vděčná...

Given function
$\ f(x)=\frac{x+3}{x-1} $ and point a=0.

Then, f´(x) = .....................

Further, f´(a) = ....................... which means that f at point a is (say "increasing" or "decreasing"):........................

And finally, the tangent line of the graph of f at a is ..................... with alfa = .......degrees.

Offline

 

#2 27. 02. 2011 18:48

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: derivace

Máš problém s matematikou nebo angličitnou?

Offline

 

#3 27. 02. 2011 18:49

claudia
Richard P. Feynman
Příspěvky: 478
Reputace:   41 
 

Re: derivace

Mně přijde, že návod k řešení je součástí toho zadání :-)

Nejprve je třeba tu funkci zderivovat. Vzorec pro derivaci podílu funkcí znáš?


Pište prosím své dotazy srozumitelně a v TeXu (Detexify). Píšete je jen jednou, ale my je čteme mnohokrát. Čím méně času strávím luštěním vaší otázky, tím více mi zbyde na její zodpovězení.

Offline

 

#4 27. 02. 2011 19:03

007Misak
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

Re: derivace

tady u toho mám problém se všim, během jedný hodiny na nás vychrlil hromadu vztahů a vzorečků a absolutně se u toho ztrácim... takže fakt netušim

Offline

 

#5 27. 02. 2011 19:04

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: derivace

jak napsala ↑ claudia:, u úlohy je napsané jak postupovat

Nejprve po tobě chtějí danou funkci zderivovat, pak spočítat funkční hodnotu této derivace v bodě a=0.
Umíš derivovat?

Offline

 

#6 27. 02. 2011 19:05

Dana1
Host
 

Re: derivace

↑ 007Misak:

Pomôže toto?

 

#7 27. 02. 2011 19:21 — Editoval claudia (27. 02. 2011 19:24)

claudia
Richard P. Feynman
Příspěvky: 478
Reputace:   41 
 

Re: derivace

007Misak napsal(a):

tady u toho mám problém se všim, během jedný hodiny na nás vychrlil hromadu vztahů a vzorečků a absolutně se u toho ztrácim... takže fakt netušim

Pokud vůbec netušíš, co je derivace, a přijde Ti to jen jako "vzorečky", možná by pomohlo spíše:

http://www.prometheus-nakl.cz/index.php … atalog=139

Dokud se člověk na matematický problém dívá jako na "vzoreček" namísto aby jej viděl jako "myšlenku", nemůže bohužel uspět.

Úloha spočívá ve spočítání derivace funkce v bodě a potom praktické aplikaci vztahu monotonie funkce k její derivaci, resp. směrnice tečny a derivace.


Pište prosím své dotazy srozumitelně a v TeXu (Detexify). Píšete je jen jednou, ale my je čteme mnohokrát. Čím méně času strávím luštěním vaší otázky, tím více mi zbyde na její zodpovězení.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson