Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#701 03. 05. 2010 19:23

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: O nas :-)

↑↑ frank_horrigan:
hm.. může to být způsobeno tím, že nás Velký strýc neustále sleduje a snaží se nám nabídnout odkazy, které (jak si myslí) nejlépe využijeme, jako první.. (tzn. zvláště pokud brouzdáš už nějaký ten pátek vodami internetu pomocí tohoto nástroje a jsi zároveň přihlášen na svém účtu u nich, nemusí výsledek vyhledávání u Tebe korespondovat s těmi od ostatních..)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#702 03. 05. 2010 20:28

Wotton
Logik
Místo: Plzeň
Příspěvky: 825
Reputace:   25 
 

Re: O nas :-)

Možná jsem trochu mimo, ale co to že naše drahá kolegyně jelena už nemá repotaci?!?


Dva jsou tisíckrát jeden.

Offline

 

#703 03. 05. 2010 20:31

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ Wotton:

Něco o tom najdeš zde.

Offline

 

#704 03. 05. 2010 22:56

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

****************************************************

Máme dalšího Q a je to kolega Jarrro, k čemž srdečně blahopřeji a děkuji za velmi přínosné adresné příspěvky a přeji hodně dalších 

"Toto bolo len hlasné rozmýšľanie" (c) děkuji :-)

**************************************************************

OT:

vicedimenzionální kolega Pavel B. napsal(a):

Abych to trochu vysvětlil – mluvil jsem chvíli s Jakubem Vojáčkem po ICQ, navrhnul jsem mu...

není nutné ihned prozrazovat každý páteční plán (doufám, že jsi dosud nevyzradil, že v některý z dalších pátků se plánuje anexe tohoto prostoru - neumí dělit pravěk, nevědí, jak se řadí funkce ve středověku, chybí dostatek slovníků a je tam nepořádek.

-------
OT 2: ale už by se mělo vymyslit něco, aby se z tohoto mistního prostoru nestala jen pouha odpovědna a podporovarna diletanismu, lenosti a neochoty dělat něco samostatně. O označování témat v sekci VŠ za vyřešené už ani nemluvím...

Zdravím srdečně :-)

Offline

 

#705 03. 05. 2010 23:22

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

ad OT2: to je jednoduchý, stačí důsledně vyžadovat součinnost tazatelů. a něco udělat se sabotérama, který hned poskytujou hotový řešení

Offline

 

#706 03. 05. 2010 23:26

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: O nas :-)

ad. OT2: co třeba zamikací tlačítko (jako je to pro označení za vyřešené), které by zamezilo přispívání do tématu - autor tématu b měl možnost doplnit svůj zakládající příspěvek... pak by kdokoliv s příslušnými právy mohl téma odemknout..

(na toto tlačítko by byla stejná kritéria, jako pro tlačítko Označit za vyřešené -> +500 příspěvků -> skupina (snad) rozumných uživatelů :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#707 03. 05. 2010 23:31

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

halogan napsal(a):

Nebylo by lepší udělat pouhý redirect? Pokud jsou oba projekty nevýdělečné, tak není důvod je provozovat separátně.

No než se začne něco spojovat, měl by Lukee vzít v potaz, že Matweb má tržní hodnotu přes 1.2 milionu [zdroj: http://bizinformation.org/cz/www.matweb.cz ] ;)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#708 03. 05. 2010 23:42

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr: to je poněkud inovativní použití slova "tržní"

Offline

 

#709 03. 05. 2010 23:45

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

jelena napsal(a):

každý páteční plán

Přiznám se, že vůbec nerozumím, co myslíš tím "páteční".

jelena napsal(a):

O označování témat v sekci VŠ za vyřešené už ani nemluvím...

Poslední dobou se nezapojuji do jednotlivých témat tolik jako dřív, takže si sleduji pouze témata, do kterých jsem přispěl. Témat je poslední dobou tolik (nebo je to jen můj subjektivní pocit?), že bych se nesnažil, aby všechna skončila jako vyřešená. Když někdo není spokojený, že se mu nikdo nevěnuje, ať se ozve.

OT: V tomto tématu může být něco OT? :-)

Offline

 

#710 04. 05. 2010 08:32

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:ďakujem


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#711 05. 05. 2010 00:59 — Editoval jelena (05. 05. 2010 01:02)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Wotton: děkuji za zájem a zdravím srdečně :-)

Také jsem velmi potěšena, že opět píše kolega thriller, děkuji :-)

↑ jarrro: take děkuji :-)

kolega Pavel B. napsal(a):

OT: V tomto tématu může být něco OT?

třeba rozbor dodržení pravidel je OT :-)

↑ Stýv:, ↑ Doxxik: děkuji za nápady, teď ještě zvolit, kdo a jak to bude dělat.

Snad se to jednou rozebere v Připomínkách.

↑ Kondr: to je nějak malo, určitě se neoceňovala obrazárna, hudební záznamy a literární díla. Pozemek pod LaTeX pískem je také velmi hodnotný - pravda, majetek je zatížen dlůhem 8 stran neodpovězených dotazů a povinnosti vystavět Domov veteránů. A nevím, jak je to s náklady na provoz hájovny.

konspirativně tvařicí se kolega Pavel B. napsal(a):

Přiznám se, že vůbec nerozumím, co myslíš tím "páteční".

je třeba číst manuály:





Mějte se pěkně.

Offline

 

#712 05. 05. 2010 10:31

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

jelena napsal(a):

... pravda, majetek je zatížen dlůhem 8 stran neodpovězených dotazů

Já mám v profilu nastaveno zobrazení 75 témat na stránku, takže mi počet nezodpovězených dotazů (3 strany) tak zlý nepřijde ;) Ale nějaký zásah si to zaslouží.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#713 06. 05. 2010 00:02

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:

:-) děkuji, to už jsem také zkoušela - nezdalo se mi to o moc lepší.

-------
А в попугаях я длиннее ("měřeno v papoušcích, jsem delší")

Offline

 

#714 12. 05. 2010 20:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Zdravím vás,

1) oznamuji, že kolegyňka gadgetka dosahla počtu Q, k čemž srdečně blahopřeji, děkuji za podrobné postupy a neuvěritelně pozitivní přístup v každou denní a noční dobu. Přeji dobré pohody a budeme se těšít z dalších příspěvků.   

2) kolega marekjanu nám poslal takovou pěknou zprávu o zkoušce.

Jelikož na jeho výsledku se podílelo více kolegů, zejména na kontrolách návrhů postupů, tak sem s potěšením umístím odkaz a kolegům velmi děkuji za podporu snahy o samostatný přístup.

Mějte se pěkně.

Offline

 

#715 13. 05. 2010 11:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Zdravím vás,

poklikejte, prosím kolegyňce do výzkumu. Téma má trochu nezáživný název, asi zapadne jinak. Děkuji.

Offline

 

#716 15. 05. 2010 20:17

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Jak jste si všimli, tak docela tápu co se týče řad. Včera jsem si řekl, že zkusím první termín z matematiky (31. května), kam se přihlásilo ze sta lidí jen 18 jedinců. Koukám do toho druhým dnem a stále vůbec nechápu, o co se jedná. Nejhorší na tom je, že do té zkoušky ještě musím udělat dvě zkoušky a těžký zápočet. Nějak pro mě ty dimenze nejsou a poprvé si říkám, že se opravdu těším na to, až bude zkouška za mnou.

Důkazy ohledně slabé Lagrangeovy věty, implicitních funkcí, derivace složené funkce nebo Lagrangeových multiplikátorů mi nedají spát. Tohle budou krušné časy.

Mezitím došly výsledky z testu z mikroekonomie... 85 bodů ze sta. Nějak nevím, je to úspěch?

Ok, pauza končí, jdu to opět zkusit a ostatním přeji příjemné zkouškové.

Offline

 

#717 15. 05. 2010 20:30

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: O nas :-)

↑ halogan:

Je to úspech a určite to nie je málo.

halogan napsal(a):

pro mě ty dimenze nejsou

Akože nie sú? A ja som sa už tešil, že príjde nová posila do pokročilej analýzy. Aj keď podľa príspevkov, pokročilá algebra by sa hodila viac :-) V nasledujúcich skúškach prajem len úspechy a ozvi sa, ako sa darilo.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#718 15. 05. 2010 20:58

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

↑ lukaszh:

Nějak pro mě není, když to nevidím přímo před sebou a nedokážu si udělat obrázek v hlavě. Když funkci z R^s má argumenty z R^r a to všechno to mám derivovat, tak mi z toho jde hlava kolem. Pak se ode mě (velice naivně) očekává, že to mám někde použít.

Algebra mi docela jde (i ty důkazy mě baví), to jsem i někde (u něčeho snadnějšího) poradil.

Offline

 

#719 20. 05. 2010 21:33

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

Setkal jsem se s mylnou interpretací mého podpisu Bc^VŠB =? Ctrl-C + Ctrl-V a překvapilo mne to.
Jen malá anketa: jak byste si podpis vyložili?

Offline

 

#720 20. 05. 2010 21:56 — Editoval Kondr (21. 06. 2010 11:32)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

Kondrův edit: autor reaguje na příspěvek přesunutý sem http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?pid=126886#p126886

↑ petrkovar:

Aha, děkuji za výklad, rozhodně zajímavá interpretace aerodynamických zákonů :)
Btw, diferenciálům nerozumím vůbec, a to ani na středoškolské úrovni, až se to aspoň trochu pochopím, pro zajímavost se na tyto záležitosti mrknu víc do hloubky :)



K podpisu... můj výklad: Bc na VŠB - postačuje copy, paste :) Ty otazníky nechápu k čemu jsou :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#721 21. 05. 2010 01:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Zdravím vás,

sice dluh nezodpovězených dotazů úspěšně narůstá do 9 stran (v "papouškovém zobrazení"), ale zas máme v majetku 2 stožáry i s betonovými základy.

Příště bych velmi prosila technickou stránku stožárů rozebírat v nějakém jiném tématu. Děkuji.

Okolo NTK také nechodím. Dnes jsem šla do místní pobočky knihovny (nebyla jsem tam dlouho, jelikož obvykle chodím do hlavní budovy - ale potřebovala jsem Karkulína ze střechy) - a takový údív: knihovnu jsem nenašla na místě, kde má být.

Když jsem se ptala paní, co šla okolo, kde je knihovna (a asi jsem vypadala dost vyděšeně), tak jsem zřejmě byla považována za největšího analfabeta v okolí. Paní mi důrazně vysvětlila, že knihovna je přesunuta o budovu dál a je to už asi rok...

↑ petrkovar: :-) kde máte definovány promenné, konstanty a parametry ve Vášem podpisu? Pak nemůžete prohlásit, že byla "mylná interpretace". Ale také jsem se domnívala, že to je v podobném duchu, jak pochopil kolega ↑ frank_horrigan:.

Offline

 

#722 21. 05. 2010 20:18

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Předtermíny jsem všechny splnil, sic ne úplně úspěšně, ale splnil a čeká mě sousto největší - matematika. Tentokrát analýza s algebrou. Na poslední chvíli jsem se rozhodl, že zkusím první termín a mám na něj ne moc příjemných 9 dní. Většinu času budu věnovat nemalému množství teorie, ale sem tam se zeptám na nějakou řadu, tak budu rád, když mi někdo poradíte jako obvykle.

Jedna mi tu ale stále leží neuzavřena.

Přeji všem ostatním školou povinným úspěšné zkouškové, volné pomaturitní časy atd.; všem ostatním přeji příjemný jarní čas.

Offline

 

#723 28. 05. 2010 00:51

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: O nas :-)

Za zaneřádění tématu a velmi opožděné poděkování za reakce se omlouvám. Přeju hodně štěstí u zkoušek i mimo ně :)

Offline

 

#724 28. 05. 2010 19:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ FliegenderZirkus: děkuji :-) to téma něco malo snese, měl bys ovšem přispět do tématu ohledně hudebních nástrojů.

Milá kolegyňka sekulčanka nám poslala takové hezké poděkování, velmi také děkuji (napsala jsem sekulcance mail).

Je vás daleko více, kdo se podílel na výsledku, děkuji. A moc prosím vážené Moderátorstvo nic nemazat, děkuji :-)

Offline

 

#725 28. 05. 2010 19:28

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Dobře, přesvědčilas mně :) Nic navrhovat nebudu, zase jenom "zbytečně prudím", jak to tak vypadá


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson