Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 06. 08. 2008 23:40

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Jelena, smel by som vedie? z kade to je?


You know who
(or maybe not)

Offline

 

#27 07. 08. 2008 13:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Pro thriller : Není tomu tak, shoda je v tom, že "můj" autor také o něco velmi usiloval.

↑ matoxy:

Zatím neprozradím všechno, jen to, že Novohradská knižnica tuto knihu má. Já si tuto knihu půjčuji v Okresní knihovně v Opavě a dá se číst pomalu, v klidu, ale také v rozrušení, kdy si musím srovnat myšlenky (a to byvá absolutně minimálně :-). Mám takových knih ještě pár.

Autor je velký idealista, bohužel.

Přidám další citat, který se tyká chování při poskytování rad a doporučení (abych nebyla OT z tématu):

Je třeba, aby radící se byli přáteli a jednali pratelsky.

Radicí se nech? postupuji mírně a klidně.

U toho, kdo hledá radu, vyžaduje se rozvážnost pro to, aby vyložil, co chce, kde je oné věci na rozpacích a co působí , že je na rozpacích. A to tak úpřimně, jak jen může, zkrátka a jasně, aby ten, od nehož se rada žádá, všechno náležitě pochopil.

Od toho, kdo radu dává, se vyžaduje:
(1) aby všechno jasně pochopil,
(2) aby řádně zhodnotil okolnosti věci,
(3) aby cokoli nejlepšího v své mysli nalezne, upřímně oznámil.
První z těchto požadavků vyžaduje člověka pozorného a pečlivého, který by této konal. Druhý člověka, který by rozuměl základům věcí nebo alespoň obezřetelně a důkladně o nich bádal. Třetí muže dobrého, který by dal poctivou radu i nepřiteli.

O tom, že to zrovna musí být muž, můžeme polemizovat, ale jinak bych mohla citovat celou kapitolu jako pravidla.

Zdravím vás :-)

Offline

 

#28 07. 08. 2008 22:46

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Novohradská knižnica, to je už dávno, čo som tam bol, no o dôvod viac sa tam zastavi?:). Ale obávam sa, že až o dva týždne, pretože potrebujem sestrin preukaz. No vyzerá tá kniha zaujímavo, možno ju zaradím do rady čakajúcich až prídem na to ako sa volá.


You know who
(or maybe not)

Offline

 

#29 10. 08. 2008 11:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Pro Kondra :-)

Zdravím :-)

uhlídat tvé postupy do dalších uživatelských kategorií není tak snadné (nějakou dobu jsi zůstaval i s 1000 příspěvků jako Einstein, až jsem pojala podezření, že hranice je přece jen posunuta na 1024) - ale už se stalo - máme zde dalšího Q :-)

Byla jsem tolik krát přesvědčena, že je težké najit něco, co by pro tebe činilo problém (nejen na tomto foru, ale ve spoustě dalších aktivit s matematikou spojených, a věřím, že i jiných) - proto si netroufám pět oslavné ody na tvé dosavadní a budoucí výsledky a úspěchy.

Ale poděkovat za možnost se setkat s někým, kdo takove kvality má, to si dovolim a s velkou radosti :-) 

A jelikož si často dovoluji používat tvůj polopatický výklad k derivování složených funkci, tak jako dárek jsem si dovolila tento výklad vizualizovat:

Jak na to$(f(g(x)))'$? my to už víme: takto - dle Kondra

A? se daří :-)

--------
odkaz na original obrazku

Offline

 

#30 14. 08. 2008 20:52

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Díky, díky, díky...
Tak mnoho chvály, že to musím uvést na pravou míru :o) Chvála je sice fajn, ale když si ji člověk nechá moc stoupnout do hlavy, tak jsou z toho všelijaká kombinační čísla psaná vzhůru nohama ...

Pokud někdo z čtenářstva hledá něco, co mi dělá problém, tak nemusí chodit daleko:
Ku příkladu ty problémy Made in Bulgaria v sekci Ostatní. Z těch jsem ztroskotal už na prvním ... (po přečtení vzorového řešení vím, že nepříliš obtížném).

A co se týče loupání cibule, to není můj vynález, jen vzpomínka na Aleše Kobzu. Čtyři roky nás měl z matiky (šest hodin týdně), takže jsme spolu užili dosti zábavy při sčítání brambor, loupání cibule, ... jeden můj spolužák to glosoval tím, že v tom začínáme mít pěkný guláš.
A když už na Aleše vzpomínám, přidám pár citátů:

  "Úprava výrazu — kámen úrazu. "

  "Tak a? nepřetahuju, tak já to dokončím. "

A nevím, jestli to je výsada nás moderátorů, ale jestli chci být Q nebo Einstein si určuju sám pod odkazem Profil (Profil ->Osobní ->Titulek).


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#31 15. 08. 2008 21:30

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Kondr:Gratuluji k postu Q . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#32 29. 09. 2008 23:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Zdravím vás :-)

↑ matoxy:

Kniha: Komenský "Výbor z obecné porady o nápravě věci lidských... opravdu doporučuji.

↑ Kondr:

Chvala se nesměřuje ani tak k talentu, ale k práci, při které talent využívaš a rozvijiš a navíc to vše dáváš ku prospěchu ostatním :-)

A pokud bych se měla pochlubit nějakým hodně povedeným kouskem, tak si myslím, že nějaký překlep určitě mám, u zadání z kombinatoriky rovnou varuji, že výsledku nevěřím, ale toto se opravdu povědlo: příspěvek s číslem 13 Samotný výsledek integrování jsem nějakou záhadou měla 0 (obvylke na svoje výtvory se podívám, ale neměla jsem čas), ráno pochoduji do práce a najednou vybavim si to, co jsem to vlastně počítala - no to byl pocit :-) také jsem to ihned editovala, jen, co jsem potkala počítač :-)

Ovšem, kež by to byl rozsah všech naších problemů :-) A? se daří.

Offline

 

#33 01. 08. 2009 19:04

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Kondr:

Pro kolegu Kondra

Srdečný pozdrav a velký obdiv k výtečnému výsledku, naznačovanému zde, obdiv také k velmi pozitivnímu meziročnímu trendu :-)

----------------------
to téma má sice trochu divný název - proč bychom hledali, když máme tak výtečný tým moderátorů - třeba vážený moderátor Lishaak informuje o dalším výtečném výsledku.

Ať se všem daří :-)

Offline

 

#34 01. 08. 2009 23:33

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ jelena: V prvé řadě srdečný pozdrav a dík za gratulaci. Když už jsi nakousla IMC ...

Brnu se tentokrát opravdu zadařilo, v hodnocení týmů jsme porazili i takové ústavy jako je například Cambridge. Praha měla poněkud smůlu, díky organizačním zmatkům se ztratily úlohy Michala Rolínka za první den, který měl jako jediný Matfyzák šanci získat první cenu. Kolega Kubaz, pro kterého to bylo první IMC, si odvezl čestné uznání, což je také hodno gratulace.

Do Československé historie se ale toto IMC zapíše jiným triumfem. Ve finále turnaje v halovém fotbalu porazili borci z MFF UK se Slovinskými posilami tým Slovensko-Rumunský. Navázali tak na úspěch Československého týmu, který zvítězil v roce 2005 na Olympiádě v Mexiku.

----
Lishaakův ússpěch jsem zaregistroval, gratuluji dodatečně.

Ke všeobecnému přání dalších úspěchů se připojuji :o)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#35 12. 01. 2011 19:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Zdravím vás,

na závěr příspěvku položila jsem otázku, zda bychom nemohli uvažovat o posilnění moderování sekce Fyziky?

Jelikož vůběc nevím, jak takový proces probíhá - v jakých krocích, tak se omlouvám, že nedokažu specifikovat svůj dotaz více konkrétně.

Otázka 1 - je možné uvažovat o posilnění moderování sekce Fyziky?

Otázka 2 - pokud je možné - je možné navrhnou kandidaty - kolegové Zdeněk a Medvidek?

Otázka 3 - pokud je možné - maji kolegové Zdeněk a Medvidek námitky k návrhu?

Děkuji za případné korektury.


vážený Moderátor kolega Kondr napsal(a):

Ke všeobecnému přání dalších úspěchů se připojuji :o)

také se připojuji :-)

Jelena

Offline

 

#36 14. 01. 2011 06:33

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Srdečný pozdrav, Jeleno :-)

Je pravda, že v posledním čase mě toto fórum nějak více "přitáhlo". Mám ovšem podezření, že sem častěji lezu spíš kvůli tomu, abych udělal dobře sobě, než abych někomu jinému pomáhal. Na druhé straně by byla hloupost tvrdit, že to se mnou nic nedělá, když vidím kladnou odezvu lidí, kterým jsem nějak pomohl. Dobrý pocit mám i z tohoto tvého nepřímého vyslovení důvěry. Děkuji.

Je možné že bych někdy možnosti moderátorského přístupu využil, ale asi ne příliš často. Nemám tendence dělat zde velké pořádky. A bohužel, ani s mým časem to není nejlepší. Můj názor je takový, že kvalita (vysoká) tohoto fóra je téměř garantovaná kvalitou určitého okruhu lidí, kteří sem aktivně přispívají. Díky nim se zde nedaří různým trollům, či flammerům a podobným existencím. Podvodné praktiky, jak se zdá, jsou úspěšně tlumeny již v počátcích.

Abych se tedy vymáčknul, námitky k návrhu bych neměl, ale prosím klíčové osoby - ty garanty kvality našeho fóra :-), o zvážení užitečnosti mého případného moderátorství.

Přeju hezký den všem

Offline

 

#37 14. 01. 2011 15:19

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ jelena:
Většinou to probíhá tak, že někdo chce být moderátor a já ho udělám moderátorem :-).

> „je možné uvažovat o posilnění moderování sekce Fyziky?“
Ano.

> „pokud je možné - je možné navrhnou kandidaty - kolegové Zdeněk a Medvidek?“
Ano.

Pramálo se vyskytuji v matematické části, ve fyzikální části se nepohybuji už vůbec, takže se k tomu asi nějak víc sofistikovaněji nevyjádřím. Nicméně jestli není nikdo proti a jmenovaní budou souhlasit, učiním je moderátory.


2+2=4

Offline

 

#38 14. 01. 2011 19:35

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ medvidek:, ↑ Lukee:

Děkuji za reakce :-)

Situace v sekci Fyzika je celkem klidná. Ovšem hodně úloh se opakuje a řešení je dost náročné na zpracování (obrázky, vzorce a výklady).

Kolega Zdeněk byl tak hodný, že uvažoval nad možnosti úpravy nebo jiného seřazení, použití klíčových slov apod., aby se trochu protřídilo, co do vzorových a hotových úloh.

Navržené kolegové mají hodně vzorových a přehledných řešení, byla by škoda, aby se nevyužívalo. Přidělením Moderátorských práv a za využití nové funkce snad by si usnadnili práci a zpřijemnili své aktivity do budoucna.

kolega Medvidek napsal(a):

Mám ovšem podezření, že sem častěji lezu spíš kvůli tomu, abych udělal dobře sobě, než abych někomu jinému pomáhal. Na druhé straně by byla hloupost tvrdit, že to se mnou nic nedělá, když vidím kladnou odezvu lidí, kterým jsem nějak pomohl.

Naprosto souhlasím (s pochvalou místního pořádku také), děkuji :-)

Ještě počkáme na vyjádření kolegy Zdeňka, děkuji a zdravím.

Offline

 

#39 14. 01. 2011 19:45

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ jelena:
Nejsem si jistý, jestli se to už někde diskutovalo, ale nechceš být moderátor i ty? :-)


2+2=4

Offline

 

#40 14. 01. 2011 19:58

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ jelena: ↑ Lukee:
Vidím to prakticky stejně jako Medvídek.

Tj. nebudu proti.
Ale namám s tím žádné zkušenosti, nikdy jsem to nedělal, nevím, co se požaduje.

Je případně k dispozici nějaký manuál na obsluhu systému?


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#41 14. 01. 2011 20:18

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ zdenek1:
Máš odkaz „editovat“ a „smazat“ u každého příspěvku, přičemž pokud smažeš první příspěvek ve vláknu, smažeš tím zároveň celé vlákno. Pak v každém vláknu úplně dole uvidíš odkazy na zamknutí a přesunutí vlákna. A asi u každého přispívajícího uvidíš některé další informace, které bys jinak neviděl. Můžeš „tiše“ editovat příspěvky — nebude tam zobrazen ten nápis „editoval … v …“. Nejsem si tím vším úplně jistý, jsem admin, takže mám víc práv než moderátor.

Co se od tebe žádá si v podstatě můžeš prohlédnout v tématu Přivolejte si svého moderátora. V zásadě se asi nejčastěji mažou nevhodná vlákna nebo nevhodné příspěvky. Já jednou za uherský rok upravuji nadpis vlákna. Žádné konkrétní povinnosti nemáš, pokud zrovna nebudeš vědět, co v danou situaci dělat, jednoduše nemusíš dělat nic a můžeš třeba jen napsat do toho již zmíněného moderátorského vlákna.

↑ zdenek1: & ↑ medvidek:
Oba jste souhlasili a nezdá se, že by byl někdo proti, takže vás někdy pozdě v noci učiním moderátory. Zatím si můžete užít poslední večer jako normální členové :-). Ještě zbývá asi poslední otázka — jen sekce fyzika nebo i další?


2+2=4

Offline

 

#42 14. 01. 2011 20:40

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Lukee: diskutovalo, máš to v zápisníku, názor a důvody jsem nezměnila.

↑ zdenek1: děkuji (i za manuál:-)

↑ Lukee: snad může být i víc - přesuny a pod., ale jak kolegové.

Offline

 

#43 14. 01. 2011 20:45

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Lukee:
Pro mě jen fyzika


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#44 14. 01. 2011 21:32

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Když už se to bude řešit, tak prosím při jednom moderátorká práva i ke střední škole. Občas tam zabrousím a často používám funkci tiché editace, neboť málokdy napíšu něco napoprvé bez překlepu. Díky!

Offline

 

#45 14. 01. 2011 22:15

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Zdravím, byl by někdo proti, kdybych se i já ujmul moderátorství v sekcích

1) Základní škola
2) Střední škola
popř. Zajímavé úlohy ze základní/střední školy

?

Díky za (jakékoli) názory


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#46 14. 01. 2011 22:55

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Jsem pro přidělení všech navržených a žádaných práv. Také bych byl velmi rád, kdyby Jelena souhlasila s přidělením práv, ale nutit ji do toho nechci.

Mám dojem, že Stýv zde také působí výchovně. Navrhnul bych tedy i jeho v matematických sekcích, pokud bude mít zájem, když už se ta práva rozdávají.

Offline

 

#47 15. 01. 2011 00:59

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

zdenek1 a medvidek jsou moderátoři v sekci fyzika, ↑ petrkovar: ve všech matematických sekcích a byk7 ve střední a základní škole. Přeji příjemné moderování :-).


2+2=4

Offline

 

#48 15. 01. 2011 10:35

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Jenom k manuálu, co znamená v profilu "Poznámka administrátor"?
díky


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#49 15. 01. 2011 11:35 — Editoval BrozekP (15. 01. 2011 11:37)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ byk7:

Stačí tohle jako vysvětlení? (Nastavil jsem ti poznámku, můžeš si ji zase smazat.) :-) Nevím, že by to někdo někdy využil.

Offline

 

#50 15. 01. 2011 11:39

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ BrozekP: stačí, a komu všemu se to zobrazuje?


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson