Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 29. 08. 2008 21:31

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Výuka matematiky v brzkém věku

Zdravím.

Když už jelena a jorica řešily děti, vzpomněl jsem si na svého bratra.

Je mu teď 5 měsíců a už za nějaký ten rok začne mluvit. A když mluví, tak může i počítat, ne?

Přemýšlel jsem, že ideální věk by mohly být tak 3 roky na nějaké to základní počítání. Jen elementární sčítání/odčítání, možná malá násobilka.

Geometrii, velkou násobilku apod. nechat tak na 5 let :)

---

Já osobně začínal někdy kolem těch 4 let a zdá se mi to rozumné. Děti jsou zvědavé a rády počítají. Alespoň ty mentálně vyšinuté, jako jsem byl já.

---

Co myslíte?

Offline

 

#2 29. 08. 2008 22:05

Jorica
Místo: Vyškov
Příspěvky: 304
Reputace:   
 

Re: Výuka matematiky v brzkém věku

↑ halogan:
Myslim, ze je to hodne individualni...jako vse u deti a naplanovat si, ze v cervnu 2010 zacnu je hodne predcasne :-)) Pockej, jake bude mit braska zajmy v tech 3 letech, treba ses s odhadem vhodneho veku zrovna u nej trefil ;-)

Treba dcera ve 2 letech pouzivala k dorozumeni snad jen 10 slov :-o V kratkych vetach se vyjadrovala az ve skolce (a ted jak brebenti, nekdy az moc), ale od 2 let znala pismenka, aniz by ji to nekdo zamerne ucil. K pocitani vztah moc nemela a nema doposud...asi je po tatiknovi :-) Synovi je 20 mesicu a pouziva jen 5 slov (a to vyrazy pro jidlo, auto, traktor, bagr a tatu)...takze planovat pro nej na pristi rok zacatek poctu je asi predcasne :-))) Budu rada, kdyz jsi vsimne, ze se o nej denne stara MAMA :-)

A co se tyka pocitani u malych deti, sledovala jsem loni na CT2 porad o vyvoji mysleni u kojencu a tam ukazovali, ze s jistymi pocetnimi "znalostmi" pracuje uz dite od utleho veku (snad uz v pul roce, mozna driv, mam to nahrane, musela bych si to pustit)...takze kdo vi, treba uz ted Tvuj braska pocita :-))

Offline

 

#3 29. 08. 2008 22:07

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Výuka matematiky v brzkém věku

↑ Jorica:
Jak se to jmenovalo? Ze bych chytl nejakou reprizu. Diky.

Offline

 

#4 29. 08. 2008 22:16 — Editoval Jorica (29. 08. 2008 22:32)

Jorica
Místo: Vyškov
Příspěvky: 304
Reputace:   
 

Re: Výuka matematiky v brzkém věku

↑ halogan:
Tak jsem si to sla pustit, nebyla jsem si nazvem uplne jista ... jmenovalo se to v cestine Lidske mlade (original The Baby Human). Melo to 3 dily. Ja mam nahrany jen jeden Ucime se myslet (To Think). No a repriza byla nedavno...nekdy pred prazdninami :-(

Ted jsem to hodila do googlu a mozna by se neco naslo na You Tube....aspon jsem videla kousek prave o pocitani. Je to v originalu, ale anglictina je celkem ukazkova ;-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson