Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 05. 07. 2012 15:49

constr
Zelenáč
Příspěvky: 16
Reputace:   
 

žádosti o články

Pěkné odpoledne přeji,
při úklidu knihovny jsem dnes narazil na dva články, o které jsem musel žádat na matfyzu, protože nemám přístup k JSTOR (apod.). Zajímá mě, jestli je proti pravidlům fóra založení vlákna, ve kterém by se shromažďovali žádosti o konkrétní články a kterým by lidé, kteří mají přístup, vyhověli.

Hezký den.

Offline

 

#2 05. 07. 2012 18:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: žádosti o články

Zdravím,

zkoušela jsem pročíst podmínky, nenašla jsem nic použitelného pro/proti. Pokud někdo z kolegů něco vidí - řeknete, prosím. Zjistila jsem, že různých institucí se smlouvou je dost.

Můj názor je takový:
- založení tématu s dotazem pravidlům fóra neodporuje,
- poskytování materiálů ze strany osob oprávněných k přístupu je určitě řízeno nějakou dohodou, kterou podepsali při vstupu do databáze. Tedy pokud tuto dohodu dodrží a nad předmětným článkem budou s žadatelem o článek diskutovat přes PM nebo při přátelském posezení v kavárně, tak bych to jako problém také neviděla.
- žadatel o článek, až dodiskutuje, tak v příspěvku může poznačit, že je již neaktuální.

Konec mého názoru :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson