Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 18. 12. 2008 20:13

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Barber riddle

Nedavno jsem videl film Sweeney Todd, ktery mi pripomel jednu hezkou hadanku. Napisu jeji zneni v anglictine, nebot do cestiny se to preklada dost krkolomne.

There is a village where all man are obligated to be shaved. There is only one barber in the village thus every man either shaves himself or goes to the barber. This implies that barber shaves all those who don't shave themselves. The question is: is the barber man or woman?

Zkuste tuto hadanku vyresit. Zajimalo by mne, zda se to povede tem, kteri nevi co je to Russeluv paradox. Ti, kdo to vi, samozrejme reseni vedeli jeste driv, nez stacili docist do konce, cili ti necht zkusi dat prostor tem, kteri nejsou v tomto smeru jeste tolik vzdelani.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#2 29. 12. 2008 17:07

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Barber riddle

Já se musím přiznat, že jsem tu hádanku moc nepochopil kvůli absenci matematických definic, ale


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#3 31. 12. 2008 21:18

Nattramet
Místo: HK
Příspěvky: 73
Pozice: RD
Reputace:   
 

Re: Barber riddle

kdyz najedete na lie.cz na diskuzni forum hadanky, tak je tam cesky ... :)


Čísla ovládají vesmír (Pythagoras)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson